Co obejrzeć po seansie świetnego „Doppelgänger. Sobowtór”, gdy produkcja w reżyserii Jana Holoubka zaostrzy apetyt na inne tytuły trzymające w napięciu? Oto najlepsze polskie seriale kryminalne, które zawsze polecamy znajomym. Teraz są dostępne na platformie Max (która zastąpiła HBO Max).
„Jan Holoubek przyzwyczaił widzów do wysokiego poziomu. Jego najnowszy film to wciąż świetne rzemiosło, doskonałe aktorstwo, autorska wizja, styl” – pisała Anna Tatarska na Vogue.pl w momencie premiery filmu „Doppelgänger. Sobowtór” jesienią 2023 roku. Teraz produkcja, w formie 4-odcinkowego serialu, wchodzi na platformę Max. Wybieramy 5 najlepszych polskich seriali kryminalnych z Maxa, po które warto sięgnąć po tym seansie.
Kryminalny thriller z silną policjantką na tropie zbrodni: „Odwilż”
Pierwsza polska produkcja oryginalna na HBO Max z 2022 roku przenosi nas do Szczecina. Tu, „na końcu Polski”, policjantka, młoda mama (Katarzyna Wajda), ma rozwikłać sprawę morderstwa ciężarnej kobiety. Surowa pogodna przednówka oddaje jej stan psychiczny. Sama zmaga się ze straszliwą zagadką śmierci męża, również policjanta. Nie wierzy w jego samobójstwo, a plątanina tajemnic, zależności i spraw z przeszłości oplata jak pajęczyna.
Polski serial, który mistrzowsko łączy gatunki: „#BringBackAlice”
Estetyka nastolatkowych seriali o dorastaniu przeplata się ze zbrodnią. Akcja przenosi nas do Trójmiasta. Popularna licealistka z elitarnego liceum – tytułowa Alice (Helena Englert) – nagle znika po imprezie w starym kontenerowcu. Równocześnie słuch urywa się po zupełnie innej dziewczynie. Alice, gdy w końcu się odnajduje, twierdzi, że nic nie pamięta. Widz szybko się orientuje się, że dziewczyna już od dawna prowadzi podwójne życie: w realu i cyfrowym świecie.
W klimatycznych Bieszczadach : „Wataha”
„Wataha” rozgrywa się w Bieszczadach, które jak się okazuje, są eldorado nie tylko dla turystów, ale i przemytników. Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) jest świetnym funkcjonariuszem Straży Granicznej, ale woli działać w pojedynkę i na przestrzeni trzech sezonów wskrzesza topos samotnego kowboja, którego otacza mrok. Co ciekawe, współtwórczyniami serialu są w dużej części kobiety – reżyserują m.in. Olga Hajdas i Kasia Adamik.
Polska produkcja kryminalna opowiedziana zza krat: „Skazana”
Odwrócenie ról. Alicja Mazur (Agata Kulesza) jest sędzią Sądu Okręgowego. Zrealizowana zawodowo, z ukochanym meżczyzną u boku, wydaje się wieść stabilne i bezpieczne życie, ale nagle pada ofiarą spisku i trafia na sam dół drabiny społecznej. Teraz zza krat musi rozwiązać intrygę i udowodnić swoją niewinność, ale też po prostu przetrwać w w bezwględnym więziennym świecie.
Agata Kulesza jako przenikliwa pisarka-detektywka: „Pułapka”
Tym razem akcję napędza niemoc twórcza pisarki. Zmagająca się traumatycznymi wspomnieniami Olga Sawicka (kolejny polski serial kryminalny z niezrównaną Agatą Kuleszą) podąża za zagadką z reportażu telewizyjnego. Tajemnicą jest zaginięcie dziewczynki z domu dziecka. Pisarka podstępem wchodzi w jej środowisko i do rozwikłania sprawy angażuje ambitną policjantkę. To poruszający polski serial kryminalny grający na silnych rodzicielskich emocjach.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.