Na konferencji Impact’24 eksperci opowiedzą o zmianach w biznesie i sztuce
Podczas Impact’24, najbardziej prestiżowego wydarzenia gospodarczo-technologicznego w Europie Środkowo-Wschodniej, eksperci wezmą udział m.in. w blokach tematycznych Leadership i Culture. Konferencja odbędzie się w dniach 15–16 maja 2024 roku w Poznaniu.
Wśród dwudziestu trzech ścieżek tematycznych konferencji Impact’24, poruszających tematy kryzysu klimatycznego, zrównoważonego rozwoju czy sztucznej inteligencji, nie brakuje refleksji na temat konstruktywnego przywództwa.
W bloku Leadership na Impact’24 praktycy i specjaliści poruszą tematy związane z pracą zdalną, zrównoważonym rozwojem i nowymi technologiami
W bloku Leadership przedstawiciele największych organizacji opowiedzą gościom wydarzenia, jak technologiczne innowacje wpływają na zarządzanie. Wskażą też kluczowe kompetencje i umiejętności niezbędne liderom w erze AI. Nie zabraknie wątku zrównoważonego przywództwa mającego na celu integrowanie celów biznesowych z ochroną środowiska i społeczną odpowiedzialnością.
Wystąpienia w ramach ścieżki związanej z przywództwem dotkną również wyzwania, z jakim konfrontuje się dziś niemal każdy lider, czyli pracy zdalnej. Nowy tryb pracy, jaki upowszechnił się w wyniku pandemii COVID-19, zmienił proces budowania zaufania i efektywnej komunikacji w organizacji. Eksperci przedstawią strategie mądrego zarządzania zespołami rozproszonymi. Pojawi się także pytanie, jak wspierać kobiety na wysokich stanowiskach w dużych organizacjach.
Wśród ekspertów znajdą się Justyna Ciępka, liderka przedsiębiorczości, stojąca na czele liczącego blisko 1100 osób zespołu w firmie Haleon, czy Lech Gałkowski, członek zarządu Santander Bank Polska, kierujący pionem Bankowości Biznesowej i Korporacyjnej. W panelach udział wezmą także Sylwia Gregorczyk-Abram, współtwórczyni inicjatywy obywatelskiej Wolne Sądy, czy Anna Grabowska, wiceprezeska zarządu Grupy Żabka oraz dyrektorka zarządzającą Żabka International. Więcej informacji o sekcji Leadership można znaleźć tutaj.
Eksperci Impact’24 o wpływie technologii na kulturę i sztukę
W bloku poświęconym kulturze przyjrzymy się natomiast wpływowi nowych technologii na sztukę. Eksperci omówią korzyści i niebezpieczeństwa związane z inwestycjami i zarządzaniem kolekcjami. Poruszony zostanie także niezwykle ważny dla twórców wątek ochrony praw autorskich w dobie AI. Zastanowimy się także, jak globalizacja wpływa na rynek sztuki oraz jak sektor kultury może przyczynić się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju, a także jak zapewnić wszystkim równy dostęp do kultury. Temat cancel culture podejmie filozof kultury Andrzej Leder.
Wśród znawców kultury i sztuki, świadomych wyzwań, jakie stoją dziś przed tym wrażliwym sektorem, znajdą się m.in. Joanna Mytkowska, dyrektorka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Piotr Krupa, współzałożyciel i prezes międzynarodowej Grupy KRUK, Boris Marte, profesor w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, dyrektorka warszawskiego Nowego Teatru Karolina Ochab czy p.o. dyrektorka Zachęty Justyna Szylman.
Spotkania z Jesse’em Eisenbergiem, Małgorzatą Szumowską i Joanną Kuciel-Frydryszak w ramach sekcji Culture
W programie sekcji Culture odbędzie się spotkanie z Jesse’em Eisenbergiem, nominowanym do Oscara aktorem, reżyserem i dramaturgiem. Eisenberg ukończył niedawno w Polsce zdjęcia do filmu „A Real Pain”. Produkcja opowiada o kuzynach podróżujących śladami swojej babci ocalałej z Holocaustu. Z kolei do trudnych losów naszych babek nawiąże Joanna Kuciel-Frydryszak, autorka bestsellerowych „Chłopek”. Wśród twórców polskiej kultury i sztuki na scenie kongresu Impact’24 pojawią się również: reżyserka Małgorzata Szumowska, Michał Rusinek, literaturoznawca, a niegdyś sekretarz noblistki Wisławy Szymborskiej, czy Maja Ganszyniec – wielokrotnie nagradzana projektantka.
Więcej o ścieżce Culture tutaj.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.