Pięknej wnuczce Grace Kelly przypisywano liczne romanse, w tym z Bradem Pittem. Teraz jako szczęśliwa żona, matka i ambasadorka domu mody Chanel żyje z dala od zgiełku.
Filozofia i moda
Córka monakijskiej księżniczki Karoliny i tragicznie zmarłego przemysłowca Stefana Casiraghiego wychowała się z dala od dworu, na prowansalskiej prowincji. Choć przysługuje jej miejsce w kolejce do tronu, nigdy nie nadano jej oficjalnego tytułu księżniczki, bo w Monako dziedziczy się go wyłącznie po ojcu arystokracie. Charlotte idąc w ślady matki, skończyła filozofię na Sorbonie. Teraz jest częstą bywalczynią uniwersyteckich spotkań z filozofami i założycielką towarzystwa filozoficznego. Świat bardziej zna ją z zamiłowania do mody. Karl Lagerfeld porównał ją kiedyś do Brigitte Bardot. Już dawno została ambasadorką Chanel. Dziesięć lat temu, kiedy o szkodliwym wpływie fast fashion na środowisko mówili nieliczni, Charlotte założyła magazyn poruszający temat etycznej mody. Zaskoczeni goście paryskiego tygodnia mody znaleźli wówczas na swoich krzesłach egzemplarze „Ever Manifesto”. Kilka lat temu zdjęcie księżniczki pojawiło się na okładce francuskiego „Vogue’a”. Dziś Charlotte może się poszczycić kontraktami z markami takimi jak Mont Blanc, Chanel czy Gucci. Przy okazji kampanii odpowiada na pytania dziennikarzy. Poza tym chroni prywatność. Jej życie uczuciowe i tak jest szeroko komentowane.
Zaczęło się od związku z właścicielem londyńskiej galerii Hoxton, Alexandrem Dellalem. Po rozstaniu odcięła się od imprezowego towarzystwa. Pojawia się jedynie na charytatywnym Balu Róży w Monako. – Nie chcę zmarnować życia na balach – powiedziała w jednym z wywiadów. Spełniała się też w swojej sportowej pasji – jeździectwie. Księżniczka z sukcesem występowała na prestiżowych zawodach Longines Global Champions Tour.
Niegrzeczna księżniczka
Po romansach Stefanii, ciotki Charlotte, z treserem słoni i akrobatą wydawało się, że żaden związek nie zdoła zaskoczyć monakijskiej rodziny królewskiej. Gdy Charlotte związała się z francuskim komikiem Gadem Elmalehem, pałac nie skomentował jej wyboru. Wiele do powiedzenia miały za to francuskie media. Komentowano różnicę wieku (Elmaleh jest 16 lat starszy), status rozwodnika i żydowskie pochodzenie. Gdy okazało się, że „niegrzeczna księżniczka”, jak nazywano Charlotte, spodziewa się dziecka, za to nie zamierza wychodzić za mąż, w prasie i na francuskich salonach znów zawrzało.
Kiedy w 2013 roku na świat przyszedł Raphael Elmaleh, w związku Chralotte i Gada pojawiły się pierwsze tarcia. Zarzewiem konfliktu był chrzest synka – księżniczka chciała ceremonii w Kościele katolickim, bo sakrament gwarantowałby chłopcu miejsce w kolejce do monakijskiego tronu. Tymczasem Elmaleh zdecydowanie się temu sprzeciwił. Związku nie udało się uratować – w 2015 roku para rozstała się w zgodzie. Po rozstaniu Charlotte przypisywano liczne romanse. Najszerzej komentowano domniemany związek z Bradem Pittem, ale aktor określił plotki jako „kompletną bzdurę”. W 2018 roku podczas dorocznego Balu Róż Charlotte zaprezentowała diamentowy pierścionek zaręczynowy. Szczęśliwym wybrankiem okazał się producent filmowy Dimitri Rassam, syn francuskiej aktorki i modelki Carole Bouquet.
Żona, matka, ikona
Jeszcze zanim Charlotte powiedziała „tak”, portale plotkarskie rozpisywały się o tym, jak powinna wyglądać ceremonia. Tymczasem zamiast w położonej na włoskiej wyspie Pantelleria winnicy matki Rassama, którą typowano na lokalizację, para pobrała się w pałacu w Monako, w tym samym, gdzie ślub wziął książę Rainier z Grace Kelly. Charlotte, która siedem miesięcy wcześniej urodziła kolejnego syna, Balthazara, olśniewała w dwóch sukniach ślubnych Chanel. Podczas ceremonii księżniczka miała na sobie szarą, ozdobioną z przodu kokardami, a na przyjęcie w pięciogwiazdkowym Monte Carlo Beach Hotel przebrała się w białą kreację.
Ślub w Monako miał charakter cywilny, kilka tygodni później para zdecydowała się na ceremonię w kościele w Prowansji. Charlotte postawiła na kreację projektu Giambattisty Vallego z koronkami i haftem.
Księżniczka realizuje się jako żona, matka i muza domu mody Chanel. Nie ogranicza się do udziału w kampaniach marki. Zainspirowana salonami literackimi, które niegdyś prowadziła Gabrielle Chanel, stworzyła wraz z Virginie Viard cykl spotkań z pisarkami i aktorkami „Les Rendezvous littéraires”. Jak mówi Charlotte: „moda może być siłą napędową kultury”.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.