Jedno z najbardziej prywatnych pomieszczeń w domu, miejsce absolutnego relaksu i prawdziwej „chwili dla siebie” od dawna zasługiwało na uwagę, jaką poświeciła mu Barbara Sallick, autorka albumu „The Ultimate Bath”. Kronika luksusowych, eleganckich umywalek, wanien, pryszniców i luster to dowód na to, że łazienka, pomimo iż bardzo osobista, może być miejscem gustownym i oryginalnym, jeśli chodzi o design.
Wellness to hasło często pojawiające się współcześnie w kontekście projektowania wnętrz: coraz więcej osób chce, aby ich domy były oazą spokoju lub sanktuarium w stylu SPA. „Właściciele domów coraz częściej poszukują projektów i produktów, które będą kojarzyć się ze zdrowiem i ogólnym dobrostanem”, donosi niedawno opublikowany raport Amerykańskiego Stowarzyszenia Projektantów Wnętrz (The American Society of Interior Designers, ASID). Podkreślono w nim zwiększone zainteresowanie „miejscami, w których można się zrelaksować i odpocząć od codziennego pędu i stresu”.
Nowa książka Barbary Sallick „The Ultimate Bath” (wydawnictwo Rizzoli) ukazuje się więc w idealnym momencie – zgodnie z wnętrzarskim duchem czasu. Kronika luksusowych, eleganckich umywalek, wanien, pryszniców, luster i innych elementów to oda do najbardziej prywatnego pomieszczenia w domu i dowód na to, że łazienka, pomimo iż bardzo osobista, może być miejscem gustownym i oryginalnym, jeśli chodzi o design.
W albumie mamy okazję oglądać m.in. pozłacaną damską toaletkę autorstwa Kena Fulka, marmurową umywalkę mieszczącą się na tle tapety Gucci Heron czy wanny z widokiem na pustynne kaktusy. „Istnieje znaczna różnica pomiędzy wanną, która zaspokaja wszystkie podstawowe potrzeby, a taką, która zapewnia niezapomniane doznania i spotęgowane wrażenia”, pisze Sallick, współzałożycielka firmy Waterworks. „Aby wynieść codzienność na taki poziom, potrzeba zupełnie innego sposobu patrzenia”. Wybraliśmy osiem najpiękniejszych łazienek z książki „The Ultimate Bath”, które pozwolą się do niego zbliżyć.
Łazienka autorstwa Kena Fulka z umywalką przypominającą chrzcielnicę oraz witrażami w oknach.
Łazienka z wyrazistymi pozłacanymi akcentami. Za projekt wnętrza odpowiada Suzzane Kasler, natomiast jej architektem jest D. Stanley Dixon.
Marmur i maksymalistyczna tapeta Gucci zdobią łazienkę autorstwa Summer Thornton i Joan Craig z Craig & Company.
Biblioteka i łazienka w jednym – zachwycające wielofunkcyjne pomieszczenie autorstwa Sabbe Interior Design.
Łazienka zaprojektowana przez Gachot Studios z wygodnymi meblami i rozległym marmurem przypomina raczej apartament.
Inspirowana geodami (masy skalne wypełnione minerałami) łazienka autorstwa Carrier and Company to artystyczny podpis w granatowym odcieniu.
„Ta instalacja – bo nie ma innego dobrego określenia na tę sytuację – sugeruje, że obiekt z wzorem żyłkowanego marmuru, dobrze oświetlony, mądrze umieszczony i odpowiednio utrzymywany może stworzyć niezwykle wyjątkowy element domowej teatralności” – pisze Sallick o łazience autorstwa Poonam Khanna/Unionworks.
Każdy element łazienki zaprojektowanej przez Susan Ferrier Interiors zachęca do spojrzenia na zadbany zielony krajobraz znajdujący się tuż za oknem.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.