W oczekiwaniu na drugi sezon netfliksowego przeboju Shondy Rhimes, polecamy brytyjskie seriale o rodzinie królewskiej, arystokratach i szczęśliwym życiu na prowincji.
„Wiktoria”: Ta druga królowa
Fanów „The Crown”, którzy z zapartym tchem śledzili losy królowej Elżbiety II, zainteresuje serial poświęcony jej praprababci Wiktorii. Trzy sezony zostały już wyemitowane, a jego producentka Daisy Goodwin potwierdziła, że w sumie będzie ich pięć. Historia zakończy się w chwili śmierci królowej.
„Gentleman Jack”: Przełamując tabu
Akcja serialu HBO i BBC toczy się w West Yorkshire w 1832 r., a Suranne Jones wciela się w niej w rolę Anne Lister, właścicielki ziemskiej walczącej o przywrócenie świetności domu rodzinnego (a przy tym angażującej się w będące wówczas tematem tabu romanse). Premiera drugiego sezonu zaplanowana jest na ten rok.
„Belgravia”: Londyńska elita
Za produkcją stoi zespół odpowiedzialny wcześniej za „Downton Abbey”. „Belgravia” oparta została na wydanej w 2016 r. powieści jej twórcy – Juliana Fellowesa – i koncentruje się na życiu arystokratów oraz służby zamieszkujących zamożną dzielnicę Londynu w XIX w.
„Spisek prochowy”: Burzliwe czasy
Miniserial BBC ze znanym z „Gry o tron” Kitem Haringtonem w jednej z głównych ról dzieje się trzy wieki przed koronacją królowej Elżbiety II w znacznie bardziej burzliwych czasach. W XVII w. w ramach spisku prochowego grupa katolików próbowała wysadzić Izbę Lordów i zabić króla Anglii.
„Poldark – Wichry losu”: Namiętny romans
Jeśli oglądając „Bridgertonów”, czekałaś na namiętne sceny, „Poldark – Wichry losu” zapewni ci mnóstwo wrażeń. Produkcja opowiada historię powracającego z wojny do domu żołnierza, który musi stoczyć walkę o ukochaną.
„Skandal w angielskim stylu”: Polityka i obyczaje
Intryga, sensacja i przenikliwy komentarz społeczny – Russell T. Davies, twórca „Bo to grzech” z Hugh Grantem i Benem Whishawem w rolach głównych, opowiada o członku brytyjskiego parlamentu, Jeremym Thorpe, który nieudolnie planuje morderstwo byłego kochanka.
„Z pamiętnika położnej”: Zwyczajne niezwyczajne
Akcja serialu toczy się w Londynie na przełomie lat 50. i 60. XX w., kiedy w Anglii panować zaczyna Elżbieta II. Serial, który doczekał się już dziewięciu sezonów, chwyta za serce, pokazując pielęgniarki pomagające kobietom mieszkającym w ubogiej dzielnicy miasta.
„Grantchester”: Przystojny wikary
Osadzony w podobnym czasie do serialu „Z pamiętnika położnej”, opowiada o duchownym (w tej roli boski James Norton), który rozwiązuje kryminalne zagadki w małej miejscowości. Grantchester wyróżniają dwie rzeczy: wyjątkowo wysoki wskaźnik przestępczości oraz… klub jazzowy.
„Wszystkie zwierzęta duże i małe”: Blisko natury
Opowieść o weterynarzu z hrabstwa Yorkshire lat 50. XX w. oferuje odpowiednią dawkę eskapizmu, pozwalając uciec jednocześnie w przeszłość i na łono natury.
„Koniec defilady”: Miłość i wojna
Serial BBC zrealizowany na kanwie powieści Forda Madoxa Forda opowiada o trójkącie miłosnym w czasie I wojny światowej. Nie brakuje tu scen walki i wystawnych kolacji. W role główne wcielają się Benedict Cumberbatch i Rebecca Hall, a za scenariusz odpowiedzialny jest Tom Stoppard.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.