Znaleziono 0 artykułów
31.07.2021

Sen nocy letniej. Dizajn i dodatki do sypialni

31.07.2021
Fot. materiały prasowe

Poranna kawa w łóżku, wieczorny seans z książką (polecamy dramaty Szekspira). A co, gdyby uniwersalnym rytuałom nadać sezonową oprawę? Podpowiadamy, jak latem nie tylko zadbać o fazę REM, ale też po prostu pięknie i zmysłowo zacząć i skończyć dzień.

Łóżko od Faye Toogood: Wygodne jak sandały

Fot. materiały prasowe

Faye Toogood to jedno z najbardziej gorących nazwisk w świecie projektowym. Jej fotel Roly-Poly to bez dwóch zdań wnętrzarski obiekt pożądania. Faye ma licencjat z historii sztuki i przez osiem lat była redaktorką naczelną „The World of Interiors”. Jest jedną z najbardziej interdyscyplinarnych dizajnerek i opisuje siebie jako outsiderkę, której praca wymyka się szufladkowaniu. Jej współpraca z Birkenstock zaowocowała nie tylko kolekcją sandałów i ubrań, ale także rzeźbiarskim łóżkiem, które fenomenalnie reinterpretuje styl marki, a jednocześnie przenosi poetycki i awangardowy język Feye. Puszyste poduszki i skórzana tapicerka z kremowej skóry tworzą miękką formę, która spoczywa na korkowej podstawie. Spotkanie sezonu!

Łóżko dostępne na zamówienie na 1774.com.

Fontanna Grzybek: Kojąco

Fot. materiały prasowe

Anna Sztwiertnia, absolwentka krakowskiej ASP, interesuje się duchowością i rytuałami. Tworzy ich autorskie, ale pozbawione sakralnej otoczki wersje i scenariusze, oparte na emocjonalnym zaangażowaniu odbiorcy, oddziaływaniu na jego zmysły, zachęcaniu do wchodzenia w interakcję z dziełem. Ceramiczna fontanna nawiązuje do słynnego Grzybka w Ciechocinku – naturalnego inhalatorium, z którego wypływa solankowe źródło. Wsłuchując się w szum wody i wdychając kojący zapach eukaliptusa, we własnej sypialni możemy zaznać quasi-leczniczego zabiegu, który pozwoli oderwać się od codzienności.

Anna Sztwiertnia, Grzybek, 2021, 42 x 30 x 30 cm, ceramika szkliwiona na biało z dodatkiem żółtych kryształków Duncan, olejek eukaliptusowy, cena: 4700 zł

Kołdra MyAlpaca: Ciepło z tradycją

Fot. materiały prasowe

Lekka, oddychająca, dostosowująca się do zmieniającej się w nocy temperatury naszego ciała, niezatrzymująca wilgoci, a do tego po prostu piękna – letnia kołdra od polskiej marki MyAlpaca. Wypełniona naturalnym i hypoalergicznym włóknem z runa alpaki ma poszycie z miłej w dotyku satyny bawełnianej i dopracowane detale. Wyjątkowość nadaje jej ręczne pikowanie przez mistrzów kołdrzarskiego rzemiosła wykonane przy użyciu tradycyjnych technologii (krosna, gręplarki).

MyAlpaca, cena: od 1880 zł

Zasłony z Paryża

Fot. materiały prasowe

Prosto z Paryża i kultowego sklepu Merci z autorską selekcją dizajnu: zasłony z gazy bawełnianej. Nonszalancko wymięte świetnie filtrują światło i zapewniają cyrkulację powietrza. Idealne do ubrania sypialni na lato.

Merci, cena: 75 euro

Lampka Pao: Prostota z Japonii

Fot. materiały prasowe

Lampka Pao została zaprojektowana przez japońskiego projektanta Naoto Fukasawę dla marki HAY. Jej skromna i czysta forma nawiązuje do kształtu tradycyjnych mongolskich namiotów oświetlonych w nocy miękkim i ciepłym światłem. Pao jest mocno osadzona w filozofii dizajnera, któremu zależy na projektowej prostocie i harmonizowaniu przedmiotów codziennego użytku z szerszym kontekstem, krajobrazem. W Pao Naoto Fukasawa opracował niestandardowy sposób na ukrycie źródła światła LED tak, by nie zaburzało kameralnej bryły lampy. Podstawa i klosz są wykonane z mlecznego szkła opalowego.

HAY, cena: od 419 euro

Patchwork od artystki

Fot. materiały prasowe

W tej rodzinie oddycha się sztuką. Artystka Zofia Worpus-Budziejewska w latach 80. tworzyła gobeliny, a teraz spod jej ręki wychodzą wspaniałe unikatowe tkaniny. Wszystkie patchworki są przeszywane ręcznie z naturalnych tkanin. Wśród wzorów, które idealnie sprawdzą się jako narzuta na łóżko, zachwycają te z elementami organicznymi – czarne formy na piaskowym, surowym tle, rozrzucone jak kamyki na plaży.

Zofia Worpus-Budziejewska, cena: od 1500 zł

Zapach Simplicity: Z polskiej manufaktury

Fot. materialy prasowe

Lato to zapachy – łąki, truskawek i malin. Nie powinno zabraknąć ich w sypialni. O ile zima kojarzy się ze świecami, latem można poeksperymentować z zapachami do pomieszczeń i tkanin. Simplicity z polskiej manufaktury Glyk Company idealnie współgra z wakacyjnym klimatem. Skomponowano go, by pomagał afirmować ideę życia tu i teraz, uważnie. Szklana czarna butelka skrywa esencję trawy cytrynowej, werbeny i pomarańczy.

Glyk Company, cena: od 59 zł

Stolik Laurel: Na dwóch poziomach

Fot. materiały prasowe

Stolik Laurel został zaprojektowany przez Lucę Nichetta i wyprodukowany przez De La Espada. Składa się z dwóch brył – stożka i walca. Pierwsza z malowanego i ręcznie polerowanego HDF wydaje się balansować na cylindrycznej podstawie z marmuru. Obie tworzą dwie funkcjonalne powierzchnie rozmieszczone na różnych poziomach. Dostępne są podstawy z marmuru Carrara, Black Marquina, Negrais lub wapienia Ataija Creme. Stożek można wybierać z pełnej gamy kolorów z satynowym matowym lub błyszczącym wykończeniem.

Kooku Design, cena: 2005 euro

Pościel Mumla: Dziecięca beztroska

Fot. materiały prasowe

Mumla to polska marka specjalizująca się w tworzeniu pięknych tkanin. Prowadzona przez cztery dziewczyny ma już grono swoich stałych wielbicieli. Co ją wyróżnia? Jakość i ciekawe wzory. Poziomkowa pościel to mrugnięcie okiem w stronę estetyki lat 60. Przywołuje na myśl beztroskie chwile z dzieciństwa – bieganie na bosaka i zjadanie maleńkich owoców wprost z krzaków.

Mumla, cena: od 179 zł

Wiatraczek Muji: Dla ochłody

Fot. materiały prasowe

Szukanie estetycznego wentylatora jest trochę jak szukanie igły w stogu siana. Z pomocą przychodzi Muji. Minimalistyczny, pastelowy wiatraczek USB zapewni podmuch powietrza w trakcie upalnych nocy. Na stronie brytyjskiej można zamówić także większą wersję podłogową.

MUJI, cena: 129 zł

Aleksandra Krasny
  1. Kultura
  2. Design
  3. Sen nocy letniej. Dizajn i dodatki do sypialni
Proszę czekać..
Zamknij