Znaleziono 0 artykułów
12.10.2022

Liderzy i liderki na trudne czasy: Drugi numer „Vogue Polska Leaders”

12.10.2022
Julie Pelipas

Tematem przewodnim drugiego numeru „Vogue Polska Leaders”, który trafi do sprzedaży 13 października, jest „Zmiana” – jedyna stała w obecnym świecie. Musimy ją zaakceptować, ale to, jak będzie przebiegała, zależy tylko od nas. 

„Nie mieliśmy problemu z wyborem motywu przewodniego tegorocznego numeru »Vogue Polska Leaders«. Z rozmów o tym, co dzieje się dzisiaj w świecie nowych technologii, mody, sztuki czy biznesu, z biografii bohaterek i bohaterów tego wydania, z raportów, na które się powołują, i projektów, którymi się szczycą, wyłaniało się nam jedno słowo: zmiana. Postanowiliśmy przyjrzeć się temu, jak z wyzwaniami, które wiążą się z przemianami społecznymi i gospodarczymi, radzą sobie ci, którzy naszym zdaniem zasługują na miano współczesnych liderek i liderów” – pisze we wstępniaku Kasia Jordan-Kulczyk, wydawczyni "Vogue Polska".

Liderzy na trudne czasy

Kim są współcześni liderzy? Jakie myśli mogą nam przekazać, jakie cenne wartości w nas zaszczepić? Jak inspirują nas do zmian, a także do tego, by stawiać im czoła? W drugim numerze „Vogue Polska Leaders” Elizabeth Kolbert, dziennikarka i publicystka, specjalistka w dziedzinie zmian klimatu i ochrony środowiska, odpowiada Katarzynie Boni na pytanie, jaka będzie przyszłość człowieka i natury w antropocenie. O tym, że nasza przyszłość zależy także od tego, czym będziemy się otaczać, mówi Tomasz Rygalik – architekt i profesor Uniwersytetu Aalto w Helsinkach. Hannie Rydlewskiej opowiada o designie, który ma integrować ludzi, bo jak przekonuje „design to nie są tylko te dziwne lub luksusowe przedmioty pokazywane w elitarnych galeriach”.

Tomaz Rygalik (Fot. Monika Olszewska)

Trudne czasy, w jakich przyszło nam żyć, wymagają naprawdę silnych liderów i liderek. Nikt nie wie tego lepiej niż obywatelki i obywatele Ukrainy, których w tragedii wspiera Olena Zełeńska. O dyplomatce na pierwszej linii frontu i twarzy cierpienia swojego narodu pisze Rachel Donadio. Materiałowi towarzyszą wyjątkowe zdjęcia pierwszej damy wykonane przez Annie Leibovitz.

Sophia Roe (Fot Materiały prasowe)

„Odpowiedzialny i zrównoważony rozwój zazwyczaj wiążemy z ekologią, a ten termin ma znacznie szersze znaczenie. Poza dbaniem o dobro planety to także budowanie świata, który pozytywnie wpłynie na strukturę społeczną i dobrostan jednostek. Rozumieją to liderki, które w tym roku goszczą na konferencji Business Fashion Environment Summit. Ich podejście do biznesu i życia dowodzi, że wszystkie idee sustainability da się połączyć. A nawet trzeba, jeśli chce się tego, co dziś rozumiemy pod pojęciem sukcesu” – pisze Kamila Wagner, portretując liderki prelegentki tegorocznej konferencji, która odbyła się 11 października.

Stella McCartney (Fot. Materiały prasowe)

Liderów o świeżym, innowacyjnym podejściu znajdziemy także w świecie mody i motoryzacji. Te pozornie odległe bieguny czasem łączą siły w imię wspólnego dobra. Tak właśnie jest w przypadku współpracujących od lat Stelli McCartney i Audi. W tekście Anny Konieczyńskiej najbardziej zaangażowana ekologicznie projektantka i Henrik Wenders, Senior Vice President Audi Brand, wzywają świat mody do zaangażowania w zrównoważony rozwój, a branżę motoryzacyjną do ochrony środowiska.

Oaza w chaosie

Kate Moss (Fot. East News)

W niełatwym czasie trudnych zmian bardziej niż kiedykolwiek łakniemy odetchnąć w spokoju, harmonii i luksusie. Ale czym jest dziś ten ostatni? I jak dzisiaj budować markę luksusową? Odpowiedzi na te pytania próbuje znaleźć Kristina Romanova, dyrektorka generalna Aman Essentials w rozmowie z Joanną Łazarz. Z kolei o prawdziwej oazie luksusu – Aman New York, najdroższym i najbardziej spektakularnym hotelu w Nowym Jorku, otwartym w luksusowym rejonie Midtown, pisze Aleksandra Krasny. Warty uwadze jest również materiał Emmy Elwick-Bates, przybliżający postać Kate Moss, supermodelki, która po latach bycia symbolem imprezowych lat 90. odkryła wellness na miarę XXI w. i postanowiła stać się twarzą zdrowego stylu życia.

Hotel Aman w Nowym Jorku (Fot. Materiały prasowe)
Hotel Castello di Reschio (Fot. Materiały prasowe)

Podczas gdy współczesny świat nieustannie pędzi do przodu, ukojenia coraz częściej szukamy w przeszłości. Stąd ogromna popularność miejsc z duszą i historią, które w swoim nowym życiu stają się luksusowymi hotelami i SPA. O jednej z takich lokalizacji, zamienionej w butikowy hotel posiadłości w umbryjskiej miejscowości Reschio, pisze Basia Czyżewska. 

Choć przyszłość wielu z nas przeraża, być może wcale nie trzeba się jej bać. Właśnie taki optymistyczny wydźwięk ma rozmowa Artura Zaborskiego z Agnieszką Piłat – artystką, która w Boston Dynamics uczy malarstwa sztuczną inteligencję.

􀀰agdalena Karpińska, "Fire in the garden", 2019, malowane płótno, wełna, jedwab

Jaka przyszłość nas czeka i kto nas w nią wprowadzi? To, co nadejdzie, rodzi wiele pytań. Odpowiedzi na niektóre z nich znalazły się w drugim wydaniu „Vogue Polska Leaders”. Numer trafi do kiosków 13 października, a już dziś można go zamówić online z wygodną dostawą do domu.

Jacquemus jesień-zima 2022-2023 (Fot. ImaxTree)

 

Natalia Jeziorek
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Liderzy i liderki na trudne czasy: Drugi numer „Vogue Polska Leaders”
Proszę czekać..
Zamknij