Łazienka w stylu spa jest nie tylko dobrze zaprojektowana i funkcjonalna, ale przede wszystkim ma perfekcyjnie wykreowany nastrój. Jeśli chcemy uciekać w niej przed całym światem, postawmy na wolnostojące wanny z kamienia, freski, ściany wabi-sabi lub łuki przywołujące skojarzenia z łaźnią.
Malunki na ścianach, wanna jak minibasen
Efekt wow w tym pokoju kąpielowym to wynik niesamowitej architektury palermiańskiego palazzo i pracy utalentowanej Raffaelli Guidobono, która dopełniła wnętrze autorskim rzemiosłem. Projektantka zbudowała ogromną brutalistyczną wannę, do której wchodzi się po stopniach. Usytuowana w niszy przypomina prawie trzymetrowy minibasen, a leżąc w niej można podziwiać odrestaurowane freski. Malunki na ścianach i elementy site-specific wykonane we współpracy z lokalnymi artystami to jeden z modniejszych kierunków w projektowaniu wnętrz, który można wprowadzić również do łazienki.
Luksusowa toskańska wanna
Owalne, wykonane z białej ceramiki klasyczne wanny to nuda. Domowe spa kręci się teraz wokół okrągłych, wolnostojących lub wbudowanych w posadzkę, wykonanych z cementu, betonu, żywicy lub kamienia. Balnea 360 z serii Le Cave została zaprojektowana przez Emanuela Gargana i Marca W. Fagiolego dla Vaselli – toskańskiej marki ze stuletnią tradycją, która specjalizuje się w luksusowych produktach na zamówienie. Wycięta z jednej bryły trawertynu (jeden z najmodniejszych materiałów; stanowi mocną konkurencję dla marmuru), rzeźbiona ręcznie, idealnie prezentuje się jako najważniejszy element pomieszczenia do relaksu. Wizualną lekkość nadaje jej przestrzeń uzyskana pomiędzy masywną bryłą a posadzką.
Lampa i prysznic jednocześnie
Światło i woda nie zawsze występują w parze. Ale marka Antonio Lupi nie od dzisiaj rewolucjonizuje rynek łazienkowych produktów. Apollo to nowa hybrydowa kolekcja, która wywodzi swoją nazwę od mitologicznego boga o dwoistej naturze. Seria zaprojektowana przez Briana Sironiego składa się z linii ściennej w kształcie litery Y i sufitowej – stanowiącej skrzyżowanie architektonicznych ramion. Obie wykonane z odlewanego mosiądzu są wyposażone w lampę LED w formie kulki i w najnowszej generacji deszczownicę. Gwarancja holistycznego doświadczenia dla ciała i ducha.
Idealny pomocniczy stołek
Łazienki w stylu spa zawsze mają element rustykalny. Motywem, który powtarza się w nich najczęściej, jest drewniany pomocniczy stołek. Ustawiony tuż obok prysznica lub wanny służy temu, byśmy zawsze mieli pod ręką ręczniki i przybory kąpielowe. Możemy wybierać między tradycyjnymi, niemalże wiejskimi zydelkami i bardziej współczesnymi interpretacjami, jak ten zaprojektowany w hiszpańskim Mermelada Estudio, wykonany z indonezyjskiego teku. Kolumna, w której subtelnie zaznaczono siedzisko, ma organiczny kształt i ciekawą strukturę tworzoną przez słoje, pęknięcia, sęki i przebarwienia.
Najlepsze ręczniki, kosmetyki, świece
Uzupełnieniem idealnego miejsca do relaksu są akcesoria – tekstylia, kosmetyki i zapachy. Kopalnią pomysłów jest w tej materii oferta kopenhaskiej marki Frama, która sfotografowała swoją kolekcję w arcyciekawych wnętrzach Casa Piana, w sercu Salento, we Włoszech. Ręczniki z bawełny organicznej i lnu oddają klimat wakacji. Nastrój spa budują także kosmetyki w aptecznych opakowaniach, zapachy do domu, takie jak świece lub dyfuzory, w tym charakterystyczny Frama St. Pauls.
Umywalka w stylu vintage
Recykling dla odważnych? W łazience o formule spa dominującym elementem może być również umywalka. A gdyby jej funkcję pełniło stare kamienne koryto? To konkretne pochodzi z początku XX wieku i było używane na chińskiej prowincji do przechowywania paszy lub pojenia zwierząt. Ręcznie rzeźbione z litego wapienia ma prostokątny kształt i wspaniałą młotkowaną powierzchnię. Do zdobycia na aukcjach i platformach z designem z drugiej ręki.
Stylowa taca na drobiazgi
W modnych łazienkach w stylu spa widać inspirację estetyką Japonii – choćby ściany wabi-sabi, które podkreślają urok niedoskonałości. „Tategu” oznacza po japońsku stolarkę, przesuwne drzwi i okna, które tworzy i montuje mistrz precyzji, zwany „tategu-ya”. Słowo stało się inspiracją dla Ferm Living – właśnie tak nazywa się taca z połączonych w skomplikowanym procesie składania kawałków drewna. Tategu została wykonana z litego jesionu i doskonale nadaje się, by umieścić ją w poprzek wanny jako podstawę pod książkę, ulubioną świecę zapachową i wszystko, co chcemy mieć w zasięgu ręki podczas relaksującej kąpieli.
Ławka z drewna cedrowego
ORB to najnowsze dzieło Christophe’a Delcourta dla Collection Particulière, francuskiej marki, która specjalizuje się w obiektach z naturalnych materiałów – kamienia, drewna, skóry, terakoty. Ociosana ławka z drewna cedrowego z nogami z młotkowanego ciemnobrązowego marmuru Emperador może być piękną i bardziej luksusową alternatywą dla klasycznego stołka. Mebel wykonywany jest w limitowanej edycji 25 numerowanych egzemplarzy i należy do modnego nurtu collectible design, który nie dotyczy już tylko przedmiotów historycznych, lecz także współczesnego wzornictwa artystycznego.
Umywalka jak kolumna
NIC Design swoją filozofię zbudowało na odejmowaniu, upraszczaniu, dążeniu do estetycznej prostoty. Monolityczna umywalka Ovvio – nowość w portfolio firmy – otrzymała najmodniejszą aktualnie formę prostej kolumny i potencjał, by zagrać pierwsze skrzypce w przestrzeni domowego sanktuarium. Baterie i armaturę można przymocować do samej umywalki lub do ściany, a zlew oferowany jest w wielu kolorach i wykończeniach, w błysku lub macie.
Lampa przypominająca obraz
Unikalna lampa Nearness I to dzieło półhiszpańskiej i półsyryjskiej architektki Alby Abiad powstałe we współpracy z Naveenem Josem. Abiad, która bardzo dużo podróżuje, współpracuje z różnymi artystami i korzysta z naturalnych materiałów. Nearness I można traktować jak pejzaż w formie trójwymiarowego obiektu – obraz, który będziemy kontemplować godzinami.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.