Podkład dla cery dojrzałej. Jak wybrać produkt idealny dla siebie?
Podkład do cery dojrzałej powinien być sprzymierzeńcem w codziennym makijażu – nie tylko poprawiać wygląd, ale przede wszystkim dbać o zdrowie skóry. Dzisiejsze innowacyjne formuły łączą w sobie działanie pielęgnacyjne i upiększające, co sprawia, że skóra może wyglądać świetliście, zdrowo i naturalnie – niezależnie od wieku.
Z wiekiem skóra ewoluuje – staje się delikatniejsza, mniej elastyczna, często bardziej wymagająca. Wybór podkładu dla cery dojrzałej wymaga uwzględnienia specyficznych potrzeb skóry, które mogą być bardzo różne i zależą od etapu życia. Na szczęście dzisiaj podejście do makijażu zamiast na mocnym kamuflażu każe się skupić raczej na pielęgnacji, wydobywaniu naturalnego blasku, wygładzeniu cery i podkreśleniu urody.
Najlepsza formuła podkładu do cery dojrzałej: Płynna
Głównym wyzwaniem cery dojrzałej jest suchość, utrata jędrności, czasami również przebarwienia. Kluczowe jest więc, aby podkład miał lekką konsystencję i nie obciążał skóry. Warto poszukać formuł nawilżających, wzbogaconych o składniki odżywcze, takie jak kwas hialuronowy, peptydy czy witaminy C i E, które wspomagają regenerację i nawilżają. Ważne jest również, aby podkład nie osadzał się w zmarszczkach, tutaj ilość produktu ma znaczenie. – Zasada jest jedna: mniej znaczy więcej. Wybór lekkich i jedwabistych konsystencji jest gwarancją, że skóra będzie miękka, promienna i naturalna. Na każdej cerze, a szczególnie na dojrzałej, bardziej naturalnie wyglądają formuły płynne. Dają one efekt świeżego i niewymuszonego makijażu – mówi Aleksandra Artychowska, National Face Designer Armani Beauty.
Najlepsze wykończenie podkładu do cery dojrzałej: Świetliste
Cera dojrzała traktowana matowymi formułami może wyglądać sucho i płasko. Rozwiązaniem są podkłady o satynowym lub lekko rozświetlającym wykończeniu, które subtelnie odbijają światło, optycznie wygładzając powierzchnię skóry. – Nie bójmy się na co dzień używać rozświetlaczy, wyobraźmy sobie, że są biżuterią. I pamiętajmy, że zbyt duża ilość pudru może dawać efekt płaskiego makijażu – podpowiada Aleksandra Artychowska. Na przestrzeni lat codzienny makijaż ewoluował w stronę niewymuszonych, ale nadal bardzo oryginalnych looków: mniej podkładu, mniej pudru, a zdecydowanie więcej kremowych konsystencji, które świetnie stapiają się z cerą, tworząc bardzo promienny i świeży make-up. Pomocne okazują się produkty multifunkcyjne, czyli takie, które można stosować jednocześnie do ust, policzków, a nawet powiek.
Najlepszy poziom krycia podkładu do cery dojrzałej: Stopniowalny
W przypadku cery dojrzałej lepiej unikać ciężkich, mocno kryjących podkładów. Sekretem jest stosowanie specyfiku, który pozwala na budowanie krycia. Wybieraj produkty, których efekt można stopniowo wzmacniać, w zależności od potrzeb, np. nieco więcej na obszarach z przebarwieniami czy zaczerwieniami. Cienka warstwa kosmetyku wyrówna koloryt skóry, jednocześnie zachowując jej naturalny wygląd. Równie ważne jest odpowiednie dopasowanie odcienia. Zbyt ciemny kolor podkreśli przesuszenia i zmarszczki, tworząc jednocześnie efekt maski, podczas gdy zbyt jasny może sprawić, że twarz będzie wyglądać na zmęczoną i pozbawioną wyrazu. Warto przetestować kilka odcieni, najlepiej w naturalnym świetle, aby wybrać odpowiedni dla siebie i idealnie dopasować go do karnacji.
Najlepszy skład podkładu do cery dojrzałej: Z technologią anti-aging
Podkłady, które aktualnie znajdziemy w perfumeriach czy drogeriach, nie mają nic wspólnego z tymi, które były tam jeszcze kilka lat temu. Od dawna nie są tylko kosmetykami do makijażu, stały się przede wszystkim produktami o działaniu pielęgnacyjnym. Wzbogacone o składniki anti-aging, takie jak ceramidy, kwas hialuronowy, witamina C, peptydy czy filtry przeciwsłoneczne, pomagają w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia i odżywienia skóry. Warto sięgać po te, które nie tylko na chwilę poprawią wygląd skóry, ale będą jej kondycję wspomagać długofalowo.
Futurist SkinTint Serum Foundation od Estée Lauder to właściwie serum z kroplą pigmentu, zawierające aż 85 proc. składników nawilżających. BB Cream SPF 50 Waterproof Tinted Moisturizer od Dr Ireny Eris to z kolei preparat o lekkiej, wodoodpornej formule, która idealnie sprawdzi się w codziennym użytku, a ponadto zawiera składniki odżywcze i wysoki filtr SPF. Intensive Serum Foundation SPF 30 marki Bobbi Brown zapewnia wyrównanie kolorytu, lekkie rozświetlenie, a przede wszystkim odczuwalne odżywienie skóry. Dopełnieniem makijażu może okazać się np. płynny róż Luminous Silk Cheek Tint od Giorgio Armani, o którym Aleksandra Artychowska z National Face Designer Armani Beauty mówi jako o must-have: – Warto zainwestować w idealny odcień różu Cheek Tint nr 62 lub 63, które możemy aplikować jako cień lub jako pigment na usta. Róże wspaniale stopią się z podkładem, a na policzkach uzyskamy promienny i bardzo dziewczęcy efekt rumieńca.
Najlepszy sposób aplikacji podkładu w przypadku cery dojrzałej: Opuszkami palców
Wybór odpowiedniego narzędzia do aplikacji podkładu ma znaczenie. Lekko zwilżona gąbeczka pozwala delikatnie wtłoczyć produkt w skórę, minimalizując ryzyko zbierania się kosmetyku w liniach mimicznych. W imię zasady, że przy cerze dojrzałej umiar działa na korzyść – cienka warstwa podkładu będzie wyglądać świeżo i młodzieńczo. Niewielka ilość produktu to klucz do naturalnego efektu. Bardzo nieskomplikowaną i dostępną opcją mogą się okazać nasze dłonie. Aplikacja opuszkami sprawdzi się, jeśli zależy nam na efekcie tzw. drugiej skóry. Ciepło dłoni pomaga lepiej stopić produkt ze skórą. Aplikując podkład palcami, warto nałożyć odrobinę produktu na wierzch dłoni, a następnie delikatnie rozprowadzać go po skórze, zaczynając od środka twarzy i kierując się na zewnątrz, w stronę linii włosów i szyi. Zamiast pocierać skórę, lepiej wklepywać podkład, szczególnie w miejscach, gdzie pojawiają się zmarszczki lub sucha skóra. To pozwoli uniknąć osadzania się produktu w załamaniach skóry. Warto również dokładnie rozprowadzić fluid w takich miejscach jak linia żuchwy czy okolice nosa, aby uniknąć nierównomiernego wykończenia czy plam.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.