W Pałacu Zamoyskich po raz 25. zainaugurowano konkurs dla studentów kierunków architektonicznych i młodych architektów „Projekt Łazienki 2023” pod patronem SARP. Tym razem zadanie konkursowe dotyczy projektu przenośnej toalety uwzględniającej potrzeby osób o ograniczonej mobilności. Prace można zgłaszać do 9 maja 2023 roku.
Start 25. edycji konkursu „Projekt Łazienki 2023” ogłoszono w warszawskim Pałacu Zamoyskich, bo to właśnie z tym miejscem związane jest tegoroczne zadanie – projekt toalety, która stanie przy pawilonie wystawowo-konferencyjnym SARP przy ul. Foksal. To teren, na którym od lat organizowane są wystawy, konferencje, pokazy kina letniego czy pikniki. W spotkaniu inaugurującym wzięli udział przedstawiciele jury konkursowego: prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz, generalna projektantka i wiceprezeska Kuryłowicz & Associates i sędzia SARP Warszawa, arch. Agnieszka Kalinowska-Sołtys, członkini zarządu APA Wojciechowski Architekci i prezeska Stowarzyszenia Architektów Polskich, arch. Jacek Tryc, właściciel pracowni Jacek Tryc – wnętrza, wiceprezes i członek zarządu SAW, oraz Przemysław Powalacz, prezes zarządu Geberit Polska.
Konkurs, który dotychczas organizowany był przez Koło, teraz odbywa się pod auspicjami marki Geberit. – Jest to związane ze zmianami w portfolio oraz ze zmianami strategicznymi, jakie zdecydowaliśmy się przeprowadzić w naszej firmie – wyjaśniał Przemysław Powalacz.
Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody, m.in. Grand Prix w wysokości 30 tys. złotych i staż w cenionym biurze architektonicznym. – Startowałem w konkursie, kiedy byłem na trzecim roku studiów. Mój projekt został zauważony, czego efektem było nie tylko wyróżnienie, ale też oferta współpracy z marką Koło. Dzięki temu założyłem własną, działającą do dziś pracownię – opowiadał arch. Jacek Tryc.
Studenci oraz architekci zainteresowani udziałem w konkursie mogą nadsyłać projekty do 9 maja 2023 roku. Harmonogram oraz regulamin znajdują się na stronie www.konkurs.geberit.pl.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.