Znaleziono 0 artykułów
16.05.2024

Komfort tematem przewodnim 18. edycji Łódź Design Festival

16.05.2024
Fot. Materiały prasowe

Łódź Design Festival to jedyny w swoim rodzaju przegląd trendów w projektowaniu. Sprawdzamy, co znalazło się w programie wydarzenia odbywającego się w tym roku pod hasłem „Komfort dla wszystkich!”. Organizatorzy zapraszają do Łodzi w dniach od 21 do 26 maja.

Czym jest dziś komfort? Czy każdy może sobie na niego pozwolić? I jak na zmieniające się potrzeby odbiorców reaguje polski świat designu? – Ciągle poszukujemy satysfakcji i dobrego samopoczucia. W trakcie festiwalu odkryjemy, jak komfort przenika daleko poza wygodę fizyczną, obejmując harmonię, spokój ducha oraz indywidualne potrzeby użytkowników. Pokażemy, że odpowiednio zaprojektowane otoczenie sprzyja nie tylko dobremu samopoczuciu, lecz także odzwierciedla naszą tożsamość i pożądany styl życia – tłumaczy Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival.

Fot. Materiały prasowe

W programie Łódź Design Festival znalazło się 60 wykładów, warsztatów i spotkań 

Jak co roku program Łódź Design Festival będzie niezwykle bogaty. Organizatorzy zapowiadają, że wystawy, warsztaty dla dzieci i dorosłych, panele tematyczne, spotkania autorskie, spacery miejskie i premiery filmów to zaledwie początek. W programie przewidziano aż 60 różnych propozycji. Warto odwiedzić wystawę „make me! – laboratorium innowacji” prezentującą prace młodych projektantek i projektantów z całego świata. Ciekawie zapowiada się także ekspozycja „Póki pną pnie” podejmująca temat zieleni w mieście oraz „Na stołach” o kulturowych i społecznych sensach spożywania. 

Wstęp na warsztaty, podobnie jak na wystawy i inne wydarzenia festiwalu, jest bezpłatny, warto jednak pamiętać o wcześniejszej rejestracji, bo liczba dostępnych miejsc jest ograniczona. W programie warsztatów znajdziemy zarówno te przeznaczone dla osób profesjonalnie zajmujących się projektowaniem, jak i dla amatorów. Nudzić nie będą się też dzieci. Wybierać można spośród blisko 20 obszarów tematycznych – od nauki technik rzemieślniczych (np. „Ckliwie na szkliwie”) po wykorzystanie zasobów AI w tworzeniu prototypów (np. „Innowacje z AI – jak zwiększyć szanse sukcesu, łącząc siły?”). Ostatnie wolne miejsca pozostały na spacery szlakiem Anny i Karola Scheiblerów oraz szlakiem łódzkich drzew.

Fot. Materiały prasowe

W sekcji tematycznej Archiblok eksperci zajmą się potrzebami mieszkańców miast

Fani Łódź Design Festival mają swoje ulubione bloki tematyczne i sekcje, takie jak Archiblok. W tym roku zostanie poświęcony projektowaniu ogólnodostępnych przestrzeni oraz potrzebom mieszkańców miast. – Dokonamy zamachu na świętość. Bierzemy bowiem na warsztat pojęcie kluczowe dla naszej europejskiej, zachodniej tożsamości i dla wynikającego z niej myślenia o projektowaniu. Tym pojęciem jest komfort. Ma on tę niezwykłą cechę, że dość szybko staje się dla nas niewidzialny – zapowiada Filip Springer prowadzący tę część festiwalowego programu. W cyklu eksperckich prezentacji zakończonych debatą wezmą udział Natalia Olszewska, Agata Szydłowska, Paweł Grobelny, Kasper Jakubowski i Jan Mencwel.

Bofii, proj. Grynasz Studio, prod. Bizzarto, Fot. Materiały reklamowe

Projekty Grynasz Studio wyróżnione w plebiscycie Must Have

Żelaznym punktem programu Łódź Design Festival jest także plebiscyt Must Have organizowany od 2011 r. To prestiżowe wyróżnienie jest dziś uważane za znak jakości, którym firmy mogą posługiwać się w kraju i za granicą. Plebiscyt Must Have powstał, by upowszechnić dobry design i promować rodzimy biznes oraz projektantów. Znamy już tegorocznych laureatów wyróżnienia, wśród których znalazły się m.in. projekt ARC Studia D, Aztec projektu Grynasz Studio czy Dreamers autorstwa HAWROT x Bownik x Tomek Wichrowski. Wyróżnione projekty można zobaczyć na wystawie.

Pełen harmonogram wydarzeń Łódź Design Festival znajduje się na stronie wydarzenia lodzdesign.com/harmonogram
 

 

Natalia Jeziorek
  1. Kultura
  2. Design
  3. Komfort tematem przewodnim 18. edycji Łódź Design Festival
Proszę czekać..
Zamknij