
Projekt Chylak Heritage został poświęcony unikatowym, ręcznie wykonanym akcesoriom. Odzwierciedla wartości i ideały brandu – podziw dla rzemiosła i zachwyt nad lokalną tradycją, która wpisując w neoromantyczną estetykę, świetnie odnajduje się we współczesnym trendach. Marka we współpracy z rzemieślnikami i muzeami chce szerzyć wiedzę na temat dawnych obyczajów i kultury.
Zofia Chylak inspiruje się tradycją koronczarską Bobowej
W trzeciej edycji Chylak Heritage prezentuje koronkowy kołnierz inspirowany tradycyjnym mieszczańskim strojem bobowskim, fartuszek, element wykańczający torebkę i mankiety. Dodatki wykonane metodą tradycyjnej koronki klockowej powstały w Bobowej, miasteczku w Małopolsce, w którym tradycja koronczarska sięga XIX wieku. Bobowskie wzory są geometryczne, lekkie, eleganckie i czasochłonne w wykonaniu, a przez to oryginalne i luksusowe. Chylak Heritage sięga po klasyczne kwiatowe motywy z margerytkami i liśćmi kasztanowca.
Dwa obiekty Chylak Heritage znalazły się na wystawie „Romantyczny brutalizm” w Mediolanie
Najnowsza kolekcja Chylak Heritage jeszcze przed premierą zwróciła uwagę włoskiej znawczyni designu, Federiki Sali. Kuratorka dostrzegając w koronce charakterystyczny motym nadwiślańskiego wzornictwa, dwa obiekty Chylak Heritage umieściła na mediolańskiej wystawie „Romantyczny brutalizm. Podróż w głąb polskiego rzemiosła i dizajnu”.
















Zaloguj się, aby zostawić komentarz.