Lead: „Potwory: Historia Lyle'a i Erika Menendezów”, drugi sezon popularnej antologii true crime Ryana Murphy'ego, bije rekordy popularności na platformie Netflix. Wybieramy pięć równie wstrząsających seriali kryminalnych, które warto obejrzeć.
Seriale kryminalne, w szczególności wstrząsające produkcje spod znaku true crime, cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic więc dziwnego, że Netflix sukcesywnie rozwija swoją bibliotekę o nowe seriale, filmy i dokumenty, często inspirowane prawdziwymi historiami. Jedna z wrześniowych nowości już znalazła się na liście najchętniej oglądanych tytułów platformy.
Nowy serial „Potwory” opowiada prawdziwą historię życia braci Menendezów
Po sukcesie „Potwora: Historii Jeffreya Dahmera” Ryan Murphy, twórca takich tytułów jak „American Horror Story” i „American Crime Story”, postanowił przekształcić miniserię w antologię true crime. Nowy „Potwór” opowiada historię Lyle'a i Erika Menendezów (Nicholas Chavez i Cooper Koch), którzy w 1989 roku z zimną krwią zamordowali swoich rodziców, Joségo i Kitty (Javier Bardem i Chloë Sevigny). Sprawa ta wstrząsnęła Ameryką. Po części dlatego, że bracia zostali skazani dopiero w 1996 roku, a podczas procesu ujawniono szereg szokujących tajemnic wpływowej rodziny z Kalifornii.
Drugi sezon serialu opowiada o przebiegu sprawy, a także sytuacjach, które doprowadziły do zbrodni. Serial kryminalny Netflixa momentalnie znalazł się na podium najchętniej oglądanych produkcji platformy. Wśród największych pochwał dla tytułu wymieniano występ Javiera Bardem i Chloë Sevigny, natomiast krytycy zwracali uwagę na niepotrzebne przedłużanie historii (drugi sezon serialu liczy aż dziewięć odcinków), a także zacieranie granic między faktami a fikcją.
5 równie wstrząsających seriali kryminalnych, które obejrzycie na platformie Netflix
„Potwór: Historia Jeffreya Dahmera”: Dla widzów o mocnych nerwach
Jeśli przygodę z popularną antologią true crime zaczęliście od historii życia braci Menendezów, polecamy wrócić teraz do pierwszego sezonu „Potwora”. Choć „Dahmer” nie jest może najstraszniejszym serialem kryminalnym Netflixa, to makabryczne szczegóły zbrodni bez wątpienia poruszą nawet najbardziej zaprawionych w kryminałach widzów. Serial opowiada historię jednego z najsłynniejszy seryjnych zabójców w historii Stanów Zjednoczonych. W latach 1978-1991 Jeffrey Dahmer zamordował 17 nastoletnich chłopców i młodych mężczyzn. „Potwór” pokazuje, jak przez tyle lat udało mu się pozostać bezkarnym.
„Para idealna”: Rodzinne sekrety
Serial „Potwory: Historia Lyle'a i Erika Menendezów” zdetronizował inną, popularną produkcję kryminalną o rodzinnych tajemnicach. „Para idealna” śledzi losy zamożnego rodu Garrison Winbur, którego przedstawicielami są Greer i Tag (Nicole Kidman i Liev Schreiber), małżeństwo z ponad 20-letnim stażem. Gdy ich syn oznajmia, że się zaręczył, cała rodzina zjeżdża do posiadłości w Nantucket, by zorganizować ekstrawagancki ślub. Przygotowania przerywa odkrycie zwłok na przydomowej plaży. Jaki mają związek z pozornie idealną rodziną?
„Killer Sally”: Poruszający serial dokumentalny true crime
– Właśnie zastrzeliłam mojego męża, bo próbował mnie zabić – powiedziała operatorce telefonu alarmowego Sally McNeil w walentynkową noc 1995 roku. „Killer Sally” to z pozoru dokument o małżeństwie dwójki znanych kulturystów, które zakończyło się tragicznie. W rzeczywistości jest to jednak poruszający obraz kobiety doświadczającej przemocy, co doprowadziło ją do ostateczności. To pozycja obowiązkowa dla fanów seriali dokumentalnych true crime.
„Już mnie nie oszukasz”: Przebój z platformy Netflix
Jedną z najpopularniejszych produkcji roku w klimacie „Potworów” jest „Już mnie nie oszukasz”. Bohaterką serialu jest pogrążona w żałobie Maya (Michelle Keegan), która jako jedyna na własne oczy widziała brutalne morderstwo męża, Joego (Richard Armitage). Z obawy o bezpieczeństwo swoje i córki kobieta instaluje w domu monitoring. Pewnego dnia odkrywa, że pod jej nieobecność ktoś złożył im wizytę. Z nagrania wynika, że był to jej zmarły mąż. Maya rozpoczyna własne śledztwo, by poznać prawdę.
„Ukochane dziecko”: Pragnienie wolności
Jeszcze jeden przebój platformy Netflix, który warto obejrzeć. Mała Lena wraz z dwójką innych dzieci, Hannah i Jonathanem, mieszka w całkowitym odosobnieniu w strzeżonym domu. Jedzą posiłki, chodzą do toalety i kładą się spać o ściśle wyznaczonych godzinach. Gdy tylko do pokoju wchodzi on, ustawiają się w rzędzie, by pokazać dłonie. Robią wszystko, co im każe, żeby przetrwać. Do czasu, aż Lenie udaje się uciec. Tej samej nocy do szpitala przyjeżdżają jej rodzice, którzy przez 13 lat poszukiwali zaginionej córki.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.