Znaleziono 0 artykułów
07.10.2023

Najbardziej zmysłowe filmy na romantyczny wieczór we dwoje

Sprawdź romantyczne filmy dla par – na wieczór z ukochaną lub ukochanym. (Fot. materiały prasowe)

Pierwsze zbliżenia, namiętne romanse i trójkąty miłosne – przypominamy najbardziej zmysłowe filmy o miłości, bliskości i seksie. W sam raz na romantyczny wieczór we dwoje.

Oto nasz ranking najlepszych filmów o miłości i seksie

„Vicky Cristina Barcelona”: Ich czworo

Przyjaciółki Vicky i Cristina (Rebecca Hall i Scarlett Johansson) spędzają wakacje w słonecznej Barcelonie, gdzie poznają miejscowego artystę Juana Antoniego (Javier Bardem), z którym wdają się w romans. Ich beztroską przygodę przerywa powrót byłej żony malarza, Marii Eleny (Penélope Cruz). Jeden z ostatnich dobrych filmów Woody’ego Allena momentami ociera się o melodramat, ale ostatecznie wygrywają w nim humor i namiętność, którą potęguje prawdziwa chemia między aktorami.

„Moonlight”: Historia prawdziwej miłości

Film Barry’ego Jenkinsa nie bez powodu okrzyknięto jednym z najpiękniejszych filmów o miłości w historii kina. „Moonlight” śledzi przeplatające się losy Chirona i Kevina, którzy odnajdują w sobie bratnie dusze jeszcze jako nastolatkowie. Niestety później ich drogi się rozchodzą, a chłopcy dorastają w dwóch różnych światach. Mimo to Chiron nie traci nadziei, że kiedyś odnajdzie ukochanego i będzie w końcu mógł być sobą. Zasłużony Oscar za najlepszy film.

Klasyczne komedie romantyczne i melodramaty, zabawne komedie i seksowne horrory – oto najlepsze filmy na wieczór we dwoje. (Fot. materiały prasowe)

„Love”: Drżące ciała

Gdy znany z kontrowersyjnych produkcji Gaspar Noé zapowiedział, że kręci film o miłości, nikt się nie spodziewał, że będzie to lekka komedia romantyczna. Mimo to reżyserowi udało się zaskoczyć publiczność. Wbrew tytułowi „Love” to opowieść o końcu miłości. Murphy (Karl Glusman) i Electra (Aomi Muyock) otworzyli swój związek dla nowej sąsiadki. Namiętny romans wymyka się jednak spod kontroli, doprowadzając do rozpadu ich relacji. Nie liczcie na happy end, ale jeśli szukacie zmysłowego tytułu na seans we dwoje, rozważcie „Love”.

„Dirty Dancing”: Wirujący seks

Szczęśliwego zakończenia doczekali się natomiast Baby i Johnny. Mimo upływu lat „Dirty Dancing” wciąż powraca w zestawieniach najpiękniejszych filmów miłosnych. Nikogo to chyba nie dziwi. Zakazana miłość dziewczyny z wyższych sfer i chłopaka z klasy robotniczej rozpala wyobraźnię kolejnych pokoleń widzów. Roztańczony romans umiejętnie łączy konwencję wzruszającej historii ze społecznie zaangażowanym dramatem. Dodajmy do tego ponadczasową ścieżkę dźwiękową i niezapomniany układ taneczny, a otrzymamy jeden z najlepszych filmów romantycznych wszech czasów.

Oto nasz ranking romantycznych filmów dla dwojga, które warto obejrzeć. (Fot. materiały prasowe)

„Służąca”: Niebezpieczne związki

O ile w amerykańskim kinie sceny seksu zwykle ograniczają się do namiętnego pocałunku i wspólnego poranka, koreańscy filmowcy za nic mają pruderię. Chan-wook Park w szczególności upodobał sobie historie obrazujące złożoność ludzkiej seksualności, wraz z jej szarymi strefami. O tym jest również „Służąca”. Zawodowy oszust postanawia podstępem rozkochać w sobie Hideko, dziedziczkę wielkiej fortuny, by odebrać jej majątek. W realizacji planu pomaga mu przyjaciółka z dzieciństwa, Sook-hee, która zatrudnia się jako służąca w domu ich ofiary. Nikt tu jednak nie jest tym, za kogo się podaje.

„Młoda i piękna”: Od buntu do miłości

Poruszający film François Ozona to uwspółcześniona historia znana z „Piękności dnia”. Miejsce Catherine Deneuve, znudzonej pani domu, która szuka sposobu, by uciec ze złotej klatki, zajmuje Marine Vacth, wcielająca się w Isabelle, młodą pracownicę seksualną. Podzielona na cztery rozdziały produkcja to u swoich podstaw opowieść o emancypacji seksualnej, przesuwaniu granic i potrzebie bliskości, którą znajduje w objęciach klienta, Georgesa.

Od filmów o pierwszych miłościach po historie tragicznej miłości. Wybrane przez nas tytuły przywracają wiarę w miłość i głębokie uczucia. (Fot. materiały prasowe)

„Tamte dni, tamte noce”: Wakacyjna miłość

W naszym zestawieniu najlepszych filmów dla dwojga nie mogło zabraknąć „Tamtych dni, tamtych nocy”. Historia niezwykłej miłości Olivera i Elio (Armie Hammer i Timothée Chalamet) celebruje każdą chwilę wakacyjnego dolce far niente, każąc widzom obserwować prześwietlone słońcem krajobrazy północnowłoskiej prowincji. Bohaterowie wylegują się na trawie, przegadują noce, odkrywają siebie i swoją seksualność. Choć w ich relacji wszystko rozgrywa się w półtonach, sceny miłosne aż kipią od namiętności. Związek bohaterów prezentowany jest niczym zakazany owoc, po który ostrożnie sięgają.

„9½ tygodnia”: Namacalna chemia

Film Adriana Lyne’a to zapis trwającej dziewięć i pół tygodnia relacji pomiędzy Elizabeth (Kim Basinger) i Johnem (Mickey Rourke), osadzonej na tle archetypicznego Manhattanu lat 80. Ona pracuje w galerii sztuki w Soho, on na Wall Street. Poznają się przypadkiem w chińskim sklepie spożywczym, ich spojrzenia się krzyżują i… wszystko staje się dla nich jasne. W tym związku jedna strona dominuje, a druga jest jej uległa. Na szczęście produkcji daleko do „50 twarzy Greya”. Wyczuwalna chemia między Rourkiem a Basinger wynosi film na wyższy poziom. Tak jak w przypadku brzoskwini w „Tamtych dniach, tamtych nocach”, w tym filmie to lodówka (symbol konserwatywnej przestrzeni prywatnej) zyskuje nowe, seksualne znaczenie.

Miłość w filmach przyjmuje najróżniejsze postaci. Dlatego na naszej liście znajdziecie zarówno amerykański film romantyczny, jak i dramat miłosny prosto z Korei Południowej. (Fot. materiały prasowe)

„I twoją matkę też”: Z pasją i wrażliwością

Zanim Alfonso Cuarón na dobre podbił Hollywood, stworzył film o dwóch nastoletnich przyjaciołach (Diego Luna i Gael García Bernal), którzy na weselu poznają starszą kobietę (Maribel Verdú). Chcąc jej zaimponować, zapraszają ją na wycieczkę na legendarną sekretną plażę zwaną Ustami Nieba. Cała trójka wyrusza w podróż, która niebawem okazuje się polem do odkrywania ich płynnej seksualności. Cuarón w mistrzowski sposób prowadzi wielopoziomową narrację z meksykańską polityką lat 90. w tle.

„Portret kobiety w ogniu”: Ona i ona

Zamożna szlachcianka zamawia portret swojej córki, Héloïse (Adèle Haenel), który ma być przedmałżeńskim prezentem dla jej przyszłego męża. Pogrążona w żałobie dziewczyna nie zgadza się jednak na pozowanie, więc matka ucieka się do podstępu i zatrudnia malarkę Marianne (Noémie Merlant), która ma po kryjomu stworzyć jej obraz. Wspólnie spędzony czas zbliża je do siebie. „Portret kobiety w ogniu ” to piękny obraz queerowej miłości i uniwersalny film o potrzebie bliskości i bycia sobą. Dzięki niej sceny miłosne bohaterek wyglądają inaczej, niż przyzwyczaił nas do tego male gaze.

Wybraliśmy najpiękniejsze romantyczne filmy dla par z ostatnich 60 lat. (Fot. materiały prasowe)

„Spragnieni miłości”: Przerwane objęcia

„Spragnieni miłości” to subtelna historia dwojga ludzi, którzy odnajdują w sobie bratnie dusze. Nie jest to jednak typowa love story. Intymność Su i Chowa rozgrywa się w drobnych gestach, słowach i spojrzeniach, a nawet świetle i kolorach. Choć bohaterowie przeważnie milczą, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach kadry ujawniają ich wzajemne uczucia. Całość dopełnia idealnie dobrana ścieżka dźwiękowa, stworzona przez Shigeru Umebayashiego i Michaela Galasso. 

„Zagadka nieśmiertelności”: Lepszy „Zmierzch”

Nawet najwięksi fani „Zmierzchu” muszą przyznać, że nie jest to szczególnie namiętna historia miłosna. Amatorom absurdalnie atrakcyjnych wampirów, które nie kryją się ze swoją seksualnością, polecamy „Zagadkę nieśmiertelności” z Catherine Deneuve i Davidem Bowiem w rolach głównych. Jeśli to wciąż za mało, warto dodać, że na ekranie partneruje im wspaniała Susan Sarandon, a za kreacje nieśmiertelnych odpowiadał sam Yves Saint Laurent.

Oto nasze zestawienie pięknych filmów romantycznych, które umilą wam wieczór. Znajdziecie tu lekkie filmy i skłaniające do namysłu produkcje. (Fot. materiały prasowe)

„Basen”: Francuski pocałunek

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć klasyka francuskiego kina, które lubuje się w namiętnych romansach, nierzadko poruszających kilka tematów tabu. Jedną z obowiązkowych pozycji we frankofońskiej filmografii jest „Basen”. Stylowy thriller przenosi nas na skąpane w słońcu południe Francji, gdzie Jean-Paul i Marianne (ówczesny superduet Alain Delon i Romy Schneider) spędzają upojne wakacje. Gdy niespodziewanie wizytę składa im ich dawny znajomy i jego nastoletnia córka Penelope, między parą odżywają dawne konflikty i namiętności.

„Zabójcze ciało”: Dreszczyk emocji

To być może najmniej oczywista pozycja w naszym zestawieniu, ale jak przekonują użytkownicy TikToka, którzy na nowo odkryli horror Karyn Kusamy, „Zabójcze ciało” to w rzeczywistości historia niezwykłej miłości – między wkraczającymi w dorosłość nastolatkami, eksperymentującymi ze swoją seksualnością przyjaciółkami czy młodymi kobietami a ich zmieniającymi się ciałami. W sercu tych zawirowań znajdują się opętana przez demona Jennifer i próbująca powstrzymać rozlew krwi Needy (Megan Fox i Amanda Seyfried). Całość opakowana w estetykę ery Y2K przypomina kapsułę czasu z pierwszej dekady XXI wieku.

Zobacz także:

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Najbardziej zmysłowe filmy na romantyczny wieczór we dwoje
Proszę czekać..
Zamknij