Znaleziono 0 artykułów
20.03.2020

Najgorętsze nowości Netfliksa

20.03.2020
„Dom z papieru” (Fot. materiały prasowe)

W chwilach niepewności oglądanie seriali daje wytchnienie. Zwłaszcza jeśli można zaplanować wirtualny seans z przyjaciółmi, którzy też dobrowolnie zostają w domu w czasie zagrożenia koronawirusem. Co warto zobaczyć w najbliższych dniach?

„Angielska gra”, sezon 1, premiera: 20 marca

 

To zdarzyło się naprawdę. Anglia, lata 70. XIX wieku, dwaj piłkarze wywodzący się z różnych klas społecznych popularyzują ten sport. Dzięki nim przyjemności kopania piłki dostąpili nie tylko arystokraci. A potem szał ogarnął już cały świat… Twórca „Downton Abbey”, Julian Fellowes, gwarantuje wiernie odtworzone realia społeczne, angielski humor i pełną przepychu realizację – zdjęcia, scenografię i kostiumy. W rolach głównych Joncie Elmore i Sammy Hayman.

„List do króla”, sezon 1, premiera: 20 marca

 

W oczekiwaniu na drugi sezon „Wiedźmina”, którego zdjęcia wstrzymano przez epidemię koronawirusa, Netflix serwuje nowy serial fantasy. Giermek Tiuri zostaje wysłany w niebezpieczną misję – musi dostarczyć tytułowy list. W przeciwnym wypadku świat pogrąży się w ciemnościach. W roli głównej Amir Wilson, który wystąpi też w nowej ekranizacji „Tajemniczego ogrodu” jako Dickon, a podstawą scenariusza jest powieść dla młodzieży duńskiej pisarki Tonke Dragt.

„Dare Me”, sezon 1, premiera: 20 marca

 

Przebojem ostatnich miesięcy na Netfliksie jest serial dokumentalny „Cheer” o współzawodnictwie między drużynami cheerleaderów. Teraz o tym środowisku opowie też thriller o licealistce, która postanawia zemścić się na pozostałych cheerleaderkach. Dla fanów „Szkoły dla elity”.

„Vampires”, sezon 1, premiera: 20 marca

 

Czyżby miał nastąpić renesans opowieści o wampirach? Kilka lat po „Zmierzchu”, „Pamiętnikach wampirów” i „Czystej krwi” Netflix lansuje francuską produkcję o nastolatce (debiutantka Juliette Cardinski), która musi się uporać z problemami rodzinnymi, rozterkami sercowymi i… własnym krwiożerczym instynktem.

„Freud”, sezon 1, premiera: 23 marca

 

Twórca psychoanalizy detektywem? Pod koniec XIX wieku w Wiedniu Zygmunt Freud wykorzystuje swoje umiejętności, żeby pomagać policji w rozwikłaniu najbardziej mrocznych, perwersyjnych i przerażających przestępstw. W roli tytułowej uwodzi 35-letni Austriak, Robert Finster.

„Unorthodox”, sezon 1, premiera: 26 marca

 

Ortodoksyjna Żydówka ucieka z Brooklynu do Berlina. W Nowym Jorku miała wyjść za mąż za mężczyznę wybranego przez rodzinę, w Europie ma szansę odkryć siebie. Sercem serialu jest Shira Haas, która zagrała już w „Shtisel”, serialu o społeczności ortodoksów w Jerozolimie (też można go zobaczyć na Netfliksie).

„Ozark”, sezon 3, premiera: 27 marca

 

Nie do wiary, że Marty i Wendy Byrde’owie uszli z życiem. Przez dwa sezony serialu o doradcy finansowym z Chicago, zmuszonym przenieść się do Missouri, żeby prać pieniądze dla bossa narkotykowego, małżonkowie i ich dzieci byli zagrożeni niezliczoną ilość razy. Czy wreszcie odnajdą spokój? Nawet jeśli nie będzie im to dane, to doborowa obsada z Jasonem Batemanem i Laurą Linney na czele doskonale gra niepokój.

„Dom z papieru”, sezon 4, premiera: 3 kwietnia

 

Hiszpański serial nie spada z pierwszej dziesiątki najpopularniejszych produkcji oglądanych w Polsce. Zaczęło się od perfekcyjnego napadu na mennicę. Ale trzy sezony później nie wiadomo już, kto jest dobry, a kto zły, kto jest po czyjej stronie i czy chodzi o pieniądze, sławę, czy przetrwanie. Twórcy, Alexowi Pinie, udało się wylansować hiszpańskich aktorów – Jaimego Lorentego, Ursulę Cobrero czy Itziara Ituñę – na międzynarodowe gwiazdy, a bohaterów ubranych w czerwone kombinezony i maski Salvadora Dalego – na twarze rewolucji.

„Fauda”, sezon 3, premiera: 16 kwietnia

 

Lior Raz przed i za kamerą. Izraelczyk stworzył serial o konflikcie izraelsko-palestyńskim, który w niepokojący sposób zrównuje metody armii i Hamasu. Trzeci sezon toczy się w Strefie Gazy. Na drużynę Dorona (Raz) czyha tu nowe zagrożenie.

„After Life”, sezon 2, premiera: 24 kwietnia

 

Ricky Gervais w pierwszym sezonie swojego autorskiego serialu w przejmująco piękny sposób opowiedział o utracie. Gdy Lisa, ukochana żona Tony’ego, umiera, mężczyzna nie potrafi znaleźć sobie miejsca. Jest niemiły dla innych, izoluje się, mówi, co myśli, raniąc wszystkich wokół. Aż w końcu uczy się, że jego życie jeszcze się nie skończyło, a jeśli chce z niego czerpać, musi otworzyć się na innych ludzi.

„Never Have I Ever”, sezon 1, premiera; 27 kwietnia

 

Mindy Kaling („Świat według Mindy”) opowiada o swoim dzieciństwie. Wychowana na przedmieściach w stanie Massachusetts, była przedstawicielką pierwszego pokolenia rodziny z Indii, urodzonego już w Stanach. Serialowym alter ego Kaling jest nastoletnia Devi Vishwakumar. Debiutantkę Maitreyi Ramakrishnan, która ją zagrała, Kaling znalazła na castingu. Zgłosiło się do niego 15 tys. dziewczyn. 

Anna Konieczyńska
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Najgorętsze nowości Netfliksa
Proszę czekać..
Zamknij