Spośród najlepszych filmów Netflixa wybieramy najbardziej wciągające tytuły na podstawie bestsellerowych powieści, które pokochają miłośnicy kina i literatury.
„Małe kobietki”: Cztery siostry
Czarujący film Grety Gerwig na podstawie kultowej książki Louisy May Alcott opowiada o czterech siostrach March – Jo, Meg, Amy i Beth (Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh i Eliza Scanlen), które wykorzystują liczne talenty, optymizm i entuzjazm, by urozmaicić swoje skromne życie.
„American Psycho”: Klasyka gatunku
Nieczęsto filmy na podstawie książek okazują się lepsze niż oryginalna powieść. Jednym z najsłynniejszych wyjątków jest „American Psycho” Mary Harron, krwawy dreszczowiec o młodym biznesmenie (doskonały Christian Bale), który nakręca realną – a może zmyśloną? – spiralę przemocy. „American Psycho” wyniosło powieść Breta Eastona Ellisa do rangi bestsellera.
„Psie pazury”: Western na nowo
Malowniczy western o konflikcie dwóch braci (i ich wizji męskości) to ekranizacja powieści Thomasa Savage’a. Przemocowy Phil (Benedict Cumberbatch) zostaje zmuszony do rewizji swoich przekonań, gdy w rodzinne strony powraca jego młodszy brat (Jesse Plemons) z żoną (Kirsten Dunst) i jej nastoletnim synem (Kodi Smit-McPhee).
„Rozważna i romantyczna”: W poszukiwaniu miłości
Jedna z najlepszych ekranizacji powieści Jane Austen śledzi losy sióstr Dashwood – Elinor (Emma Thompson), Marianne (Kate Winslet) i Margaret (Myriam Emillie François) – które dzieli wizja świata, ale łączy marzenie, aby znaleźć kiedyś prawdziwą miłość. Do „Rozważnej i romantycznej” warto wrócić również dla młodziutkiego Hugh Granta oraz wspaniałych Alana Rickmana i Hugh Lauriego.
„Ojciec chrzestny”: Dawno temu w Ameryce
Historia mafijnej rodziny Corleone (w rolach głównych Marlon Brando i Al Pacino), widziana oczami Francisa Forda Coppoli, zapewniła sobie miejsce w czołówce najlepszych filmów wszech czasów. Gangsterska epopeja powstała na podstawie powieści Maria Puzo, który, podobnie jak sam reżyser, pochodził z amerykańsko-włoskiej rodziny.
„Nowy początek”: Na styku światów
Bez „Nowego początku” nie byłoby „Diuny”. Sukces filmu na podstawie bestsellerowej książki Teda Chianga otworzył Denisowi Villeneuve’owi drzwi do Hollywood. „Nowy początek” śledzi losy lingwistki Louise Banks (Amy Adams) i fizyka Iana Donnelly’ego (Jeremy Renner), stojących na czele elitarnego zespołu ekspertów, których celem jest nawiązanie komunikacji z tajemniczymi przybyszami z kosmosu.
„Przekleństwa niewinności”: Za fasadą
Reżyserki debiut Sofii Coppoli przenosi nas na niemal idylliczne amerykańskie przedmieścia lat 70., które nastoletniej Cecilii, Mary, Therese, Bonnie i Lux (Hanna Hall, A.J. Cook, Chelsea Swain, Leslie Hayman i Kirsten Dunst) przypominają więzienie. Próba samobójcza najmłodszej z dziewczynek ukazuje fasadowość rodzinnego życia. „Przekleństwa niewinności” to adaptacja książki popularnego autora i eseisty, Jeffreya Eugenidesa.
„Zaginiona dziewczyna”: Małe wielkie tajemnice
Obsypany nagrodami film Davida Finchera na podstawie bestsellerowej powieści Gillian Flynn to jeden z najlepszych thrillerów psychologicznych. W przeddzień piątej rocznicy ślubu Amy (Rosamund Pike) znika bez śladu, a jej mąż (Ben Affleck) staje się głównym podejrzanym. Całą sprawę poznajemy jedynie z perspektywy apatycznej bohaterki, co sprawia, że stajemy się uwikłani w oglądaną opowieść.
„Skazani na Shawshank”: Historia niesprawiedliwości
Wśród filmów na podstawie powieści Stephena Kinga dostępnych na Netflixie nie mogło zabraknąć „Skazanych na Shawshank”. Andy (Tim Robbins) zostaje niesłusznie skazany na dożywocie. Jedynym przyjacielem w obliczu potworności życia w zamknięciu staje się inny skazaniec, Red (Morgan Freeman). Razem postanawiają zawalczyć o sprawiedliwość. Mimo upływu lat ekranizacja powieści Stephena Kinga wcale się nie starzeje.
„Do wszystkich chłopców, których kochałam”: Nie tylko dla nastolatków
Trylogia miłosnych perypetii Lary Jean (Lana Condor) na podstawie serii książek Jenny Hann to wymarzony materiał na seans z przyjaciółką – równie dobrze sprawdzą się tu „Igrzyska śmierci”. W „Do wszystkich chłopców, których kochałam” główna bohaterka, zamiast wyznawać miłość chłopakom, pisze do nich listy, które ukrywa głęboko w pudełku. Jej młodsza siostra postanawia pomóc jej w znalezieniu miłości i wysyła wyznania Lary Jean do ich adresatów.
Zobacz także:
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.