W kolejnej części cyklu „Zrównoważone czwartki” testujemy kosmetyki ekomarek. Wyróżniają się odpowiedzialną produkcją, naturalnym składem i opakowaniem z recyklingu.
The Conscious Beauty Co.: Uzupełnij, użyj, powtórz
Jak pozbyć się nadmiaru plastiku z łazienkowych półek? Aby zacząć przygodę z The Conscious Beauty Co. (kosmetyki wegańskie i pozbawione parabenów), należy zamówić zestaw startowy – aluminiowe butelki wielorazowego użytku, które wystarczy napełnić wybranymi kosmetykami. The Conscious Beauty bierze odpowiedzialność za życie każdego opakowania. Marka stara się zamknąć obieg tak, aby odpady generowane przez jej produkty nie zanieczyszczały środowiska. Dlatego pu-ste opakowania uzupełniające można odesłać pocztą na koszt firmy. Potem zostają poddane recy-klingowi.
Ren Skincare: Na ratunek oceanom
REN Skincare oferuje kosmetyki cruelty free dla wszystkich typów cery, przede wszystkim wrażli-wej. Priorytetem marki jest projektowanie produktu w harmonii z planetą. REN wierzy, że dbanie o ciało nie może odbywać się kosztem dobrej kondycji środowiska. Marka wraz z TerraCycle zapro-jektowała butelkę, która pochodzi w 100 procentach z recyklingu. Co więcej, w około 20 procen-tach składa się z plastiku wyłowionego z oceanów. Pompka nie zawiera metalu, więc odzyskanie surowca z opakowania staje się dużo łatwiejsze.
Ministerstwo Dobrego Mydła: Samo dobro
Marka łączy mydlaną pasję, wysoką jakość produktów oraz doskonałą znajomość rzemiosła. Ko-smetyki i mydła są wyrabiane ręcznie w lokalnej pracowni w Szczecinie. Znajdziemy tu produkty wegańskie, bez aromatów i te dla skóry wrażliwej. Na stronie Ministerstwa w zakładce „Nasze składniki” znajdziemy sposób działania poszczególnych substancji.
Mokosh: Słowiańska siła
Nazwa pochodzi od imienia słowiańskiej bogini Ziemi. Większość surowców wykorzystywanych w składzie jest organiczna. Kosmetyki Mokosh nie zawierają szkodliwych substancji, nie są też testo-wane na zwierzętach. Aby zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko, Mokosh używa szklanych opakowań, które mogą zostać wykorzystane w domu jako pojemniki lub świeczniki bądź oddane w jednym z 20 partnerskich punktów odbioru. Stacjonarne Punkty Odbioru Opakowań Mokosh po-wstały w ramach akcji #ZiemiaToDom, której celem jest edukowanie oraz promowanie świadomo-ści w kwestii zrównoważonego rozwoju. W Mokosh liczy się każdy detal – zapałki dołączane do świec sojowych zostały zrobione z papieru. Po użyciu można je zasadzić, bo ukryte są w nich na-sionka roślin.
Krayna: Za górami, za lasami
Krajna istnieje naprawdę, na pograniczu Kujawsko-Pomorskiego i Wielkopolski. Tworząc kremy, marka Krayna wykorzystuje więc dobra naturalne nietkniętego ludzką ręką miejsca. Produkcja od-bywa się lokalnie z użyciem roślin pochodzących z pobliskich terenów. Wszystkie kremy są certy-fikowane, wegańskie oraz pakowane w pudełka pochodzące z makulatury.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.