Znaleziono 0 artykułów
17.03.2021
Artykuł partnerski

Arcydzieła filmowe z czterech stron świata

„Kłamstewko” / Fot. materiały prasowe HBO

Nagrodzona w Cannes opowieść o japońskiej rodzinie, nietypowa historia miłosna z Senegalu i meksykańskie arcydzieło w czerni i bieli – wybrane przez nas filmy zostały doceniane przez krytyków i widzów na całym świecie. Dzięki telewizorowi LG OLED GX Gallery Design możesz cieszyć się seansem w najwyższej jakości. Wyposażony w inteligentne technologię Dolby Vision IQ, Dolby Vision Amos i samoświecące diody OLED gwarantuje wrażenie jak na światowych festiwalach.

„Kłamstewko”, reż. Lulu Wang (Chiny)

 

Wychowana w Nowym Jorku Billi wraca do rodzinnych Chin, żeby pod pozorem ślubu kuzyna odwiedzić babcię Nai Nai. To ostatni taki rodzinny zjazd, ponieważ nestorka rodu umiera na raka. Nie wie jednak o tym, bo rodzina, jak często na Wschodzie, zataiła przed nią wiadomość o chorobie. Film Lulu Wang opowiada nie tylko o różnicach kulturowych, lecz także pokoleniowych. Reżyserka nie ocenia, pokazuje racje wszystkich stron. W „Kłamstewku” umiejętnie miesza humor z tragedią, ubierając trudny temat w lekką i przystępną formę. Pierwsze skrzypce gra Awkwafina, która niedawno jako pierwsza w historii Azjatka odebrała Złoty Glob w głównej kategorii aktorskiej. W „Kłamstewku” ważną rolę odgrywają kolorystyka i starannie dopracowana paleta barw stosowana przez Wang. Inteligentna technologia Dolby Vision IQ, która dostosowuje jasność ekranu, kolory i kontrast do rodzaju oglądanych treści, a także warunków oświetlenia w pomieszczeniu, pozwoli nam docenić ją w pełni – niezależnie od tego, czy będą to pastelowe odcienie nieba o wschodzie słońca, czy miejskie neony nocną porą.

Film jest dostępny na platformie Rakuten.TV oraz na HBO GO.

„Biały, biały dzień”, reż. Hlynur Pálmason (Islandia)

 

Film Hlynura Pálmasona okrzyknięto jednym z najlepszych skandynawskich filmów ostatnich lat. „W biały, biały dzień, gdy nieba nie można odróżnić od ziemi, zmarli mogą mówić do tych, którzy wciąż żyją” – mówi islandzkie powiedzenie. Ingimunur nie jest przesądny, ale po śmierci żony, często powraca do tego porzekadła. Buzujący od tłumionych emocji thriller to opowieść o zemście, toksycznej męskości, winie i przebaczeniu na tle chłodnych, surowych i niezwykle poetyckich krajobrazów Islandii. Dzięki telewizorowi LG możemy podziwiać je tak, jak gdybyśmy naprawdę tam byli. Całość dopełnia muzyka młodego kompozytora Edmunda Finnisa. Dzięki technologii Dolby Atmos możemy w pełni delektować się eksperymentalną ścieżką dźwiękową w najwyższej jakości.

Film jest dostępny na HBO GO.

„Atlantyk” / Fot. materiały prasowe Netflix

„Atlantyk”, reż. Mati Diop (Senegal)

 

Zakochani w sobie Ada i Souleiman spotykają się w tajemnicy przed rodziną dziewczyny, która obiecała ją za żonę bogatemu biznesmenowi. Souleiman nie ma szans na rękę Ady, dlatego decyduje się szukać lepszego bytu w Europie. Pewnego dnia chłopak niespodziewanie powraca, jednak wydaje się nie być sobą. Nagrodzony w Cannes „Atlantyk” to obraz, który wymyka się europejskim kategoriom filmowym. W prezentowanym przez Mati Diop świecie granice między rzeczywistością a sferą magii, wierzeń i emocji zostają zniesione. Na uwagę zasługują również świetne zdjęcia autorstwa Claire Mathon. Niezwykły klimat filmu można w pełni docenić dzięki trybowi FIlmmaker Mode, który dopasowuje domowy obraz do wizji twórców – bez funkcji wygładzania ruchu, przesyconych kolorów czy konieczności zmiany jasności. Dzięki temu możemy cieszyć się najwyższą jakością każdego kadru, niczym na światowych festiwalach. 

Film jest dostępny na Netfliksie.

„Złodziejaszki”, reż. Hirokazu Koreeda (Japonia)

 

Historia wielopokoleniowej rodziny mieszkającej na przedmieściach Tokio zdobyła uwagę i serca krytyków na wszystkich najważniejszych festiwalach filmowych. Tytuł nagrodzono Złotą Palmą i Cezarem, był również nominowany do Oscara. „Złodziejaszki” śledzi losy rodziny Shibata, która, aby związać koniec z końcem ima się najróżniejszych zajęć i drobnych kradzieży. Gdy pewnego dnia w ich życie wkracza porzucona dziewczynka, pomimo trudnej sytuacji, bez wahania przyjmują ją pod swój dach. Ta decyzja pociągnie za sobą serię nieprzewidzianych wydarzeń, które wstrząsną życiem bohaterów. Film zachwyca fenomenalnymi zdjęciami Ryuto Kondô. Ich niezwykłą subtelność można w pełni docenić dzięki technologii OLED, na którą składa się ponad 100 mln samoświecących pikseli. Dzięki nim każdy tytuł można podziwiać w zapierającej dech w piersi jakości, która pozwoli nam w pełni zanurzyć się w filmową rzeczywistość. 

Film jest dostępny na Netfliksie.

LG OLED GX. Zdjęcie wykonano w Galerii Heban w Warszawie / Fot. materiały prasowe

„Nędznicy”, reż. Ladj Ly (Francja)

 

Film Ladja Ly’ego to jeden z najbardziej poruszających obrazów ostatnich lat. Jego siłą jest realizm. Akcja nie toczy się w odległej przyszłości ani w fantastycznym świecie, tylko w jednym z wielu niedużych, europejskich miast, wkraczających w trzecią dekadę XXI w. Akcja „Nędzników” toczy się w Montfermeil, niewielkim mieście na przedmieściach Paryża. Przemoc jest codziennym doświadczeniem wszystkich – dorosłych i dzieci. Nie ma tu jednak prostego podziału na dobrych i złych, każdy jest ofiarą, a często staje się również oprawcą. Niewinny psikus grupy dzieciaków może okazać się początkiem prawdziwej rewolucji. „Nędznicy” zdobyli Nagrodę Jury na festiwalu w Cannes, Europejską Nagrodę Filmową oraz nominację do Oscara. Bezkompromisowy obraz najlepiej oglądać w trybie Filmmaker Mode, który przeniesie nas w samo serce akcji i pozwoli cieszyć się jakością seansu niczym w kinie bez konieczności wychodzenia z domu. 

Film jest dostępny na HBO GO.

„Roma”, reż. Alfonso Cuarón (Meksyk)

 

Arcydzieło Alfonso Cuaróna otworzyło nowy rozdział w historii kina, stając się pierwszą netfliksową produkcją nagrodzoną przez Akademię. Czarnobiała „Roma” przenosi nas do Meksyku z przełomu lat 60. i 70. Cleo (Yalitza Aparicio), przedstawicielka rdzennego ludu Misteków, pracuje jako służąca w domu zamożnej rodziny. Dziewczyna powoli staje się częścią ich codzienności. Gdy Cleo i pani domu, Sofia muszą zmierzyć się z osobistymi rozterkami, pomimo różnic, między nimi nawiązuje się nic przyjaźni. „Roma” to poetycka opowieść o kobiecej solidarności, która nie zna uprzedzeń, w której każdy kadr dopracowany jest do perfekcji. Fenomenalne w swojej prostocie zdjęcia możemy podziwiać w jeszcze lepszej jakości dzięki technologii OLED, która zapewnia idealny kontrast oraz nową głębię czerni nawet w bardzo ciemnych ujęciach.

Film jest dostępny nan Netfliksie.

„Biały tygrys” / Fot. materiały prasowe Netflix

„Biały tygrys”, reż. Ramin Bahrani (Indie)

 

Adaptacja bestsellerowej powieści Aravinda Adigi nazywana jest indyjską odpowiedzią na „Parasite”. Choć film ukazał się pod koniec stycznia, obejrzały go już miliony widzów na całym świecie, coraz częściej mówi się, że ma szansę dorównać sukcesem oscarowemu „Slumdog. Milioner z ulicy”. „Biały tygrys” śledzi losy Balrama, chłopaka z niższych sfer, który zostaje kierowcą dziedzica rodzinnej fortuny Ashoka i jego dziewczyny Pinky. Praca marzeń szybko okazuje się kolejnym zderzeniem ze szklanym sufitem systemu kastowego. Balram nie ma jednak zamiaru się poddać. „Biały tygrys” to świetna mieszanka akcji, refleksji i humoru, która zabiera nas do odległych Indii, równie pięknych, co zróżnicowanych. Oglądając go na telewizorze LG, możemy poczuć się, jak gdybyśmy naprawdę towarzyszyli bohaterowi na zatłoczonych ulicach Bombaju, w zjawiskowych wnętrzach pałaców i przeludnionych slumsach, chłonąc miasto wszystkimi zmysłami. Dzięki wykorzystaniu inteligentnych technologii Dolby Vision IQ odkryjemy każdy kadr na nowo, ciesząc oko jeszcze dokładniejszą paletą barw i głębią czerni. 

Film jest dostępny na Netfliksie.

„Anioł”, reż. Luis Ortega (Argentyna)

 

Inspirowana prawdziwą historią opowieść o nastoletnim Carlito to diabeł wcielony o twarzy anioła. Chłopak dorasta w wibrującym rock-n-rollem Buenos Aires lat 70. Jego największą pasją są kradzieże i wszelkiej maści występki. Pewnego dnia młody rzezimieszek poznaje charyzmatycznego przestępcę Ramona, który proponuje mu współpracę. Ta ujawni mroczną stronę bohatera. Za produkcję odpowiadał sam Pedro Almodovar wraz z twórcami „Dzikich historii”. Efekt? Wizualna uczta w rytmie argentyńskiego bluesa. A jeżeli po seanse zapragniecie obejrzeć oscarowe majstersztyki Almodovara albo posłuchać największych przebojów lat 70. wystarczy, że poprosicie o to telewizor. LG z serii OLED są wyposażone w sterowanie głosowe i sztuczną inteligencję, dzięki którym korzystanie z rozrywki staje się jeszcze prostsze i przyjemniejsze.

Film jest dostępny na platformie Rakuten.TV.

Fot. materiały prasowe HBO

„Umrzesz w wieku 20 lat”, reż. Amjad Abu Alala (Sudan)

 

Z Indii przenosimy się do Sudanu. Podczas błogosławieństwa nowo narodzonego syna Sakina otrzymuje złą wróżbę – Muzamil umrze w wieku 20 lat. Przepowiednia staje się osią życia chłopca, który zamiast marzyć, bawić się z rówieśnikami czy planować przyszłość, trzyma się na uboczu, odliczając dni do feralnych urodzin. Jego jedynymi przyjaciółmi są sąsiadka Naima i podstarzały podróżnik, Suleiman, którzy uczą Muzamila, jak cieszyć się życiem. „Umrzesz w wieku 20 lat” to tylko jeden z wielu świetnych afrykańskich tytułów, które warto obejrzeć chociaż raz w życiu. Koniecznie w najlepszej jakości, dzięki której niezwykła sceneria słonecznego Sudanu ożyje na ekranie naszego telewizora. 

Film jest dostępny na HBO GO.

„Krawędź demokracji”, reż. Petra Costa (Brazylia)

 

Nominowany do Oscara dokument Petry Costy to gatunkowa hybryda, w której elementy reportażu mieszają się z osobistymi wspomnieniami reżyserki. Costa zestawia ze sobą dwie brazylijskie prezydentury – Dilmy Rousseff i Luli da Silvy. – Boję się, że nasza demokracja była tylko krótkim snem, z którego właśnie się budzimy – mówi reżyserka. „Krawędź demokracji” to to nie tylko świetny, dziennikarski reportaż, ale przede wszystkim emocjonujący obraz największych pragnień i lęków nas wszystkich w tak niespokojnych czasach. Film trzyma w napięciu do ostatniej minuty, a po zakończeniu seansu pozostaje z nami jeszcze długo. Po części za sprawą świetnych zdjęć João Ataliego przeplecionych z domowymi nagraniami reżyserki.

Film można oglądać na Netfliksie.

 

LG OLED GX wyrożniony prestiżową nagrodą Reddot Best of the Best

Wybrane przez nas filmy to nie tylko świetne historie, ale również fenomenalne zdjęcia, ścieżki dźwiękowe, kostiumy i scenografie. Choć ich akcja toczy się w różnych częściach globu, łączy je niezwykły kunszt twórców. Wyposażony w najnowocześniejsze technologie telewizor LG OLED GX Gallery Design, wyrożniony prestiżową nagrodą Reddot Best of the Best, pozwoli docenić ich pracę w pełni. Dzięki szeregowi funkcji (od redukcji niebieskiego światła, przez sterowanie głosem, aż po sztuczną inteligencję, umiejętnie dobierającą rozrywkę do naszych preferencji) staje się on domowym centrum rozrywki dla wszystkich domowników. Telewizor LG OLED GX Gallery Design dostępny w kilku wariantach rozmiarowych – 55, 65 i nawet 77 cali – pozwala cieszyć się kinową jakością seansów bez wychodzenia z domu. Tę jakość docenią nawet najbardziej wymagający widzowie.

Więcej informacji o telewizorach LG OLED znajdziecie pod linkiem.

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Arcydzieła filmowe z czterech stron świata
Proszę czekać..
Zamknij