Niektórzy mówią, że kombinezony są w tym sezonie jedyną słuszną alternatywą dla sukienki. Inspirowane strojem robotników, modą lat 70-tych i skrajnym minimalizmem, stanowią podstawowy element wakacyjnej garderoby. Nie tylko dlatego, że są łatwe w noszeniu, wygodne i odpowiednie na wiele okazji.
Beżowe lata 70.
Markę Staud doskonale znamy z torebek (skórzanych kuferków i koszyczków), a od niedawna także butów. Założycielka marki i była dyrektor kreatywna Reformation, Sarah Staudinger równie dobre pomysły ma w kwestii ready-to-wear. Jej utrzymane w przystępnych cenach sukienki, spódnice, spodnie i kombinezony co sezon inspirowane są fasonami z poprzednich dekad, sztuką uliczną Los Angeles i… archiwalnymi edytorialami muzy Yves Saint Laurenta, Betty Catroux. Faktycznie, beżowy kombinezon z podkreślającym talię szerokim paskiem i kołnierzykiem wygląda jak wyjęty z szafy Francuzki. Sprawdzi się jednak pod każdą szerokością geograficzną.
Szerokie horyzonty
Szeroka, powłóczysta nogawka, grube, krzyżowane na plecach ramiączka i ozdobne koło na wysokości klatki piersiowej. Rdzawy kombinezon ASOS z daleka wygląda jak sukienka. Spełni więc jej funkcję podczas każdego wieczornego wyjścia. Noście go także w ciepłe, letnie dni, na przykład w połączeniu z dużym, wiklinowym koszykiem i płaskimi gladiatorkami.
Lekcja geometrii
Jeśli macie w planach wakacje w stylu dziewczyny Jacquemusa, to jest kombinezon dla was. Uszyty z cienkiej satyny i wyposażony w asymetryczne, kopertowe wiązanie, będzie idealnym uzupełnieniem stylizacji inspirowanej śródziemnomorską riwierą. Sprawdzi się zarówno z płaskimi sandałkami i kapeluszem, jak i wiązanymi szpilkami z cienkich paseczków i kolczykami w rozmiarze XXL.
I ślubuję ci wierność...
Markę Faithfull the Brand kochają Lucy Williams, Maria Bernad i Sara Escudero z bloga Collage Vintage. Jej siedziba mieści się jednak nie w USA, Wielkiej Brytanii czy Australii, a w Indonezji, gdzie każdy projekt jest szyty, ozdabiany i farbowany ręcznie przez miejscowych krawców i rzemieślników. Sam koncept wyrósł z miłości do podróży i inspirowany jest wakacyjnymi destynacjami. Ten sezon to wariacja na temat stylu i krajobrazów francuskiego wybrzeża, a konkretnie miejscowości La Flotte. Do tamtejszej flory nawiązują wyraziste kolory i drobne, kwiatowe desenie.
Klub golfowy
Idealna propozycja dla wszystkich minimalistek. Uszyty z mieszanki bawełny i wełny prążkowany kombinezon z atelier &Other Stories w Los Angeles to świetna opcja na chłodniejsze i kapryśne lato. Sprawdzi się bowiem solo, w połączeniu z cienkim T-shirtem lub koszulą oraz oversize’ową marynarką.
Trzymaj pion
Założona w 2012 roku marka Palmer/Harding specjalizuje się w zdekonstruowanych koszulach, ale nie oznacza to, że w swojej ofercie ogranicza się wyłącznie do nich. Przykład? Oversize’owy kombinezon uszyty z najwyższej jakości bawełny. Nie bójcie się pełnego objętości i nieco nadmuchanego fasonu. Pasek w talii, podłużny dekolt i jasne, pionowe pasy stanowią dla niego idealną równowagę.
Nie tylko dla wegan
Czarny kombinezon z wegańskiej skóry to projekt z kapsułowej kolekcji marki Nanushka i niemieckiej platformy e-commerce'owej My Theresa. Dwurzędowe zapięcie i pasek podkreślający talię to wyraźne nawiązanie do estetyki lat. 80, dlatego świetnie sprawdzi się w połączeniu z wysokimi szpilkami i wyrazistą biżuterią.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.