Kolejny kryminał na podstawie powieści Harlana Cobena, kulinarny show z Paris Hilton i pierwszy serial Davida Benioffa i D.B. Weissa po „Grze o tron” – typujemy przeboje miesiąca na platformie streamingowej.
Film dokumentalny „Pray Away”, premiera: 3 sierpnia
Ryan Murphy tym razem na poważnie. W nowym filmie dokumentalnym razem z Jasonem Blumem przygląda się terapii konwersyjnej organizowanej przez Exodus International. W latach 70. przywódcy ewangelickiej sekty przekonali dziesiątki tysięcy osób LGBTQ+, że mogą się „nawrócić”, „porzucić grzeszny styl życia” i „wyzdrowieć”. Przywódcy ruchu wierzyli, że „coś sprawia, że jesteśmy osobami homoseksualnymi”. Przez lata zaprzeczali swojej prawdziwej tożsamości. Teraz wielu z nich otwarcie mówi, że nigdy nie „przestało” kochać osoby tej samej płci. „Jeden z najważniejszych filmów roku”, oceniają krytycy.
Program „Cooking with Paris”, premiera: 4 sierpnia
Za czasów „Prostego życia” na początku lat 2000. Paris Hilton nie potrafiła ugotować nawet wody na herbatę. Teraz zaprasza przyjaciół do wspólnej kuchni. Jej program z YouTube’a przenosi się na Netfliksa. „That’s hot, literally”, zapowiada gwiazda.
Serial „Hit and Run”, premiera: 6 sierpnia
Lior Raz, specjalista od kryminałów o izraelskich służbach specjalnych („Fauda”), nakręcił pierwszy międzynarodowy serial. Życie żonatego mężczyzny zmienia się o 180 stopni, gdy jego ukochana ginie w tajemniczym wypadku samochodowym. Z pomocą dawnej kochanki (Sanaa Lathan) musi odkryć prawdę o zabójcach i o niej samej. Scenarzyści gwarantują bondowskie tempo akcji.
Film animowany „Vivo”, premiera: 6 sierpnia
W kinach oglądamy „In the Heights”, a na małym ekranie musical Lina-Manuela Mirandy dla najmłodszych. Autor piosenek podkłada też głos pod postać głównego bohatera, tytułowego kinkażu (zwierzaka z rodziny szopowatych), który podróżuje przez świat ze swoją muzyką.
Film „The Kissing Booth 3”, premiera: 11 sierpnia
Zwieńczenie romantycznej trylogii dla nastolatków. Po liceum Elle (Joey King) musi zdecydować, czy przenosi się na studia na drugim końcu kraju, by towarzyszyć ukochanemu Noah, czy zostaje z najlepszym kumplem Lee na lokalnym uniwersytecie. W ostatnie lato młodości ona i jej przyjaciele chcą też spełnić wszystkie dziecinne marzenia. Czy wakacyjne szaleństwa pozwolą im dorosnąć?
Serial „Bez pożegnania”, premiera: 13 sierpnia
Autor bestsellerów Harlan Coben podpisał kontrakt z Netfliksem. Jego powieści przenoszą na ekran twórcy z różnych krajów. Po polskim „W głębi lasu” sprzed roku, książkę „Bez pożegnania” na warsztat biorą Francuzi. Ponad 10 lat temu Ken Klein został posądzony o gwałt i morderstwo na dziewczynie młodszego brata Willa. Ponoć zginął. Nie wierzy w to matka przestępcy, która przekonuje Willa, by podążył śladem Kena. Gdy ginie Sheila, nowa ukochana Willa, koszmar z przeszłości powraca.
Film „Beckett”, premiera: 13 sierpnia
Po melodramacie „Malcolm i Marie” z Zendayą, John David Washington zakochuje się na ekranie w Alicii Vikander. W pokazywanym na festiwalu w Locarno kryminale ukochana amerykańskiego turysty ginie w niewyjaśnionych okolicznościach na wakacjach w Grecji. Beckett staje się wrogiem publicznym numer jeden wplątanym w międzynarodową aferę szpiegowską. Może ta intryga okaże się bardziej zrozumiała niż w „Tenecie” Christophera Nolana, gdzie Washington (syn Denzela!) grał agenta zagubionego w czasoprzestrzeni. Za kamerą Ferdinando Cito Filomarino, wychowanek Luki Guadagnino.
Serial „Valeria”, premiera drugiego sezonu: 13 sierpnia
Hiszpański serial łączący „Seks w wielkim mieście”, „Sexify” i „Smak życia” powraca. Tytułowa bohaterka i jej trzy madryckie przyjaciółki znów szukają miłości, męża i erotycznych uniesień, które pisarka Valeria, tak jak kiedyś dziennikarka Carrie Bradshaw, wykorzystuje, by wyjść z twórczego impasu.
Serial „Pani dziekan”, premiera: 20 sierpnia
Sandra Oh gra wyłącznie silne, skomplikowane i nieoczywiste kobiety. Zabłysnęła w „Chirurgach” jako Cristina Yang, najlepsza przyjaciółka Meredith Grey, potem zagrała policjantkę zafascynowaną morderczynią w „Obsesji Eve”, teraz wciela się w rolę pierwszej pani dziekan podupadającego wydziału anglistyki. Jej Ji-Yoon Kim musi zmierzyć się z zastaną strukturą, patriarchalnymi przełożonymi i uprzedzeniami wobec kobiet, zwłaszcza tych pochodzących z mniejszości etnicznych. W pozostałych rolach Holland Taylor, Jay Duplass i Bob Balaban, za scenariusz odpowiada Amanda Peet (aktorka z „Dirty John”), a produkcją zajęli się David Benioff i D.B. Weiss od „Gry o tron”.
Film „Cały on”, premiera: 27 sierpnia
Ponad 20 lat po komedii romantycznej dla nastolatków „Cała ona” (krytykowanej dziś za stereotypowe przedstawienie dziewczyn), role się odwracają. Teraz to nastolatka podejmuje się metamorfozy szkolnego kolegi, by z „przegrywa” uczynić go królem balu. W obsadzie m.in. tiktokerka Addison Rae, jej przyjaciółka Kourtney Kardashian i odtwórczyni głównej roli w pierwszej produkcji – Rachel Leigh Cook. Po drugiej stronie kamery Mark Waters odpowiedzialny za „Wredne dziewczyny”. Czy „Cały on” też stanie się klasykiem?
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.