Pierwszy tydzień czerwca to słowiki, peonie, truskawki – moment rozkwitu. Uwrażliwieni na przyrodę sięgamy po książki, kosmetyki, modę i sztukę, które kreślą wizję zrównoważonego świata.
Lektura: „Książka o śmieciach”
Stanisław Łubieński mieszka w Warszawie, ale to nie przeszkadza mu w rozwijaniu swojego wielkiego hobby – obserwacji ptaków. Nawet podczas przymusowej izolacji zobaczył przez okno pierwsze bociany, o czym poinformował natychmiast na swojej stronie na Facebooku – Dzika Ochota. Po świetnie przyjętej książce „Dwanaście srok za ogon”, za którą dostał w 2017 r. nagrodę Nike Czytelników, przyszła pora na „Książkę o śmieciach”. Tym razem zajmując się tematem resztek i odpadów, Łubieński opisuje współczesną cywilizację i kondycję człowieka.
Pielęgnacja: Sun Secure Spray SVR
Chroni przed szerokim spektrum promieniowania – UVB, UVA, światłem widzialnym i podczerwienią, ma lekką konsystencję, a po aplikacji jest zupełnie niewidoczny. Ale prawdziwą nowością, która wyróżnia go na półce, jest ekologiczna formuła. Przeciwsłoneczny spray SVR ulega biodegradacji, dzięki czemu nie niszczy środowiska. Ma też innowacyjne opakowanie – w jednej czwartej wyprodukowane z materiałów z odzysku, w 100 proc. nadające się do recyklingu.
Wystawa: „W czarodziejską burzę włożę własną duszę”, Galeria BWA Warszawa
Na jednej z pierwszych wystaw otwartych w Warszawie po izolacji kuratorka Zofia Krawiec przygląda się motywowi czarownic i magii w dziełach najważniejszych współczesnych polskich artystów. Z prac Karola Radziszewskiego, Agnieszki Brzeżańskiej, Zuzy Krajewskiej i Natalii LL wyłania się obraz współczesnej wiedźmy – romantycznej feministki, która zarówno z ziół, jak i swojego ciała potrafi czerpać siłę.
„W czarodziejską burzę włożę własną duszę”, Galeria BWA Warszawa
Miejsce: Butik Vasiny
W budynku dawnej elektrowni na warszawskim Powiślu powstało centrum handlowe, które przeznaczyło część powierzchni na butiki małych, niezależnych polskich marek. Wśród nich od 1 czerwca działa sklep Vasiny, którego niepisaną ambasadorką jest Monika Brodka. Vasina sięga po geometrię, mocny kolor i ekscentryzm. Tworzy przebranie, które jest tak wygodne i zabawne, że staje się ubraniem. Codziennym, ale wyrazistym, a w dodatku produkowanym w małych seriach i lokalnych szwalniach.
Przedmiot: Świeca The Mystical Garden
Sojowe świece pachną naturalnymi olejkami i zostały zrobione ręcznie przez małą warszawską markę, The Mystical Garden. Ich znak rozpoznawczy to słoiczek, który powstał z odzysku – z przeciętej szklanej butelki. Ciemne, grube szkło jest tak wyraziste i odporne, że może mieć jeszcze kilka wcieleń, stając się miseczką, doniczką, szklaneczką, zanim trafi do recyklingu.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.