Znaleziono 0 artykułów
15.02.2019

Program Vogue Polska Festiwal

15.02.2019
Plakat Vogue Festiwal (Fot. Materiały prasowe)

Już 16 i 17 lutego w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie razem z naszymi czytelnikami będziemy świętować 1. urodziny „Vogue Polska”. Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy.

SOBOTA 16 lutego 2019

„Pomilczmy o sukcesie”

Opis: Czy moda może być jeszcze lokalna, czy od początku musi próbować podbić świat, szukać odbiorców tam, gdzie tylko zdoła dotrzeć, czyli wszędzie? Na czym polega różnica między streetwearem a pret-a-porter, jeżeli ona w ogóle jeszcze istnieje? Co trzeba wiedzieć o ludziach, żeby pozwolili nam się ubrać? Komu powinno bardziej zależeć na współpracy: ludziom ze świata mody czy sztuki? Na podchwytliwe pytania o branży i okolicach odpowiadają Natalia Maczek i Tomasz Wirski z MISBHV.

Prowadzący: Piotr Zachara
Paneliści: Natalia Maczek i Tomasz Wirski z MISBHV
Godzina: 12:30
Sala: 7

„Wokół Mody Polskiej”

Opis: Złośliwi mówią, że to musiało się udać – Moda Polska była w PRL-u tak uprzywilejowana, że wręcz skazana na sukces. Życzliwi przekonują, że nie musiało – o sukcesie zdecydowały bowiem pasja i talent twórców marki. Jak było naprawdę: co decydowało o wyjątkowości Mody Polskiej? Jak wyglądała tam codzienna praca i co sprawiło, że metkę z jaskółką pamiętamy do dziś? Spotkanie z Jerzym Antkowiakiem oraz projektantkami Mody Polskiej: Krystyną Wasylkowską i Katarzyną Raszyńską. W debacie udział weźmie także projektant mody Tomasz Ossoliński, kurator i pomysłodawca wystawy o Modzie Polskiej w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Prowadząca: Aleksandra Boćkowska
Paneliści: Krystyna Wasylkowska, Katarzyna Raszyńska, Jerzy Antkowiak, Tomasz Ossoliński
Godzina: 14.00
Sala: 4

„Jak się robi pismo?”

Opis: Zderzamy kulisy powstawania dwóch tytułów – „Vogue Polska” i niezależnego, wpływowego pisma branżowego „System”, założonego przez Alexię Niedzielski. Będziemy rozmawiać o tym, jaką rolę pełni dziś magazyn drukowany, a jaką redaktor, wymieniać się doświadczeniami z pracy z najważniejszymi postaciami świata mody – projektantami, fotografami, modelkami – i dzielić się anegdotami z produkcji sesji.

Prowadzący: Filip Niedenthal
Paneliści: Alexia Niedzielski
Godzina: 16.00
Sala: 3

„Rzemiosło w modzie”

Opis: Jak podkreśla dziennikarka Suzy Menkes, współczesny luksus w modzie to przede wszystkim dbałość wykonania, znajomość warsztatu i tradycyjnych technik rzemiosła. Projektanci mody chętnie odwołują się dziś do przeszłości, przywracają do życia materiały i techniki, które na lata odeszły w zapomnienie. W panelu wezmą udział: Fabrizio Viti, dyrektor artystyczny obuwia u Louis Vuitton, który od 2016 roku prowadzi też własną markę butów i często odwołuje się do rzemiosła, projektantka kultowych torebek i dodatków Zofia Chylak oraz Tonya Hawkes, profesor Polimody specjalizująca się w produkcji dóbr luksusowych. Skąd czerpią inspiracje? Jak wygląda edukacja mody – właśnie pod kątem rzemiosła? Jak opowieść o przeszłości staje się częścią marketingu przyszłości? W jaki sposób optymalizować zysk przy wykorzystaniu surowców najwyższej jakości?

Prowadząca: Marta Kowalewska
Paneliści: Fabrizio Viti, prof. Tonya Hawkes, Zofia Chylak
Godzina: 17.30
Sala: 4

„Siła influencerów”

Opis: Influencerzy. Obecnie to określenie jest w świecie mody odmieniane przez wszystkie przypadki. Ale co właściwie oznacza? Kim są współcześni influencerzy? Jaka jest ich strategia komunikacji z odbiorcami? Jak budują swój wizerunek? Jak za ich sprawą zmieniły się świat mody i rynek mediów? Jak widzą swoją przyszłość w kontekście nowych technologii i zmienności tej branży?

Prowadząca: Hanna Rydlewska
Uczestnicy: Jessica Mercedes, Gosia Boy, Alice Zielasko, Horkruks, Harel, Joanna Kuchta, Karolina Gruszecka
Godzina: 15.30
Sala: 7

Spotkanie z Ellen von Unwerth

Opis: Spotkanie ze słynną fotografką, autorką wystawy, której prace będziemy mogli podziwiać podczas weekendu urodzinowego. W rozmowie, którą poprowadzi redaktor naczelny „Vogue Polska” Filip Niedenthal, Unwerth opowie o swoich słynnych sesjach dla różnych edycji „Vogue’a”, ikonicznych kampaniach (np. dla Guess) i wyreżyserowanych przez siebie teledyskach.

Prowadzący: Filip Niedenthal
Paneliści: Ellen von Unwerth
Godzina: 19.00
Sala: 7

Czy trendy są jeszcze potrzebne?

Opis: Jak mawiał Gianni Versace, nie chodzi o to, żeby ślepo podążać za trendami, ale żeby samemu decydować kim się jest i co chce się powiedzieć swoim wyglądem. Czy w czasach, kiedy wszystko jest modne, a nowe kolekcje pojawiają się co dwa miesiące trendy nadal istnieją? Czy są jeszcze potrzebne? Kto je dzisiaj dyktuje? Czy indywidualizm i podążanie za modą muszą się wykluczać? Czym kierują się redaktorzy mody decydując, które trendy są najważniejsze? I wreszcie, na czym polega rola magazynów o modzie w ich kreowaniu? 

Prowadząca: Maja von Horn
Paneliści: Daniela Agnelli, Ola Rudnicka, Ewelina Dziewiela, Michalina Murawska
Godzina: 20.00
Sala: 4

Warsztat „Redakcja Vogue – w rolach głównych”

Opis: Kogo zapraszamy na łamy „Vogue’a” i dlaczego? Jak hartowały się materiały publikowane cyklicznie, czyli dlaczego „Dwugłos” nie może brzmieć unisono? Nasze spotkania i rozmowy z bohaterami tekstów i dziennikarzami, którzy dla nas piszą. Poszukiwania autorskiej formy wypowiedzi.

Prowadzące: Anda Rottenberg, Ewelina Dziewiela, Joanna Lorynowicz
Godzina: 14.00
Sala: 8

Warsztat „Vogue Beauty – po drugiej stronie lustra”

Opis: W czasie warsztatów porozmawiamy z Joanną Czech. Zaufana kosmetyczka gwiazd – takich jak Anna Wintour, Sting, Phillip Lim, Uma Thurman czy rodzina Kardashianów – w rozmowie, która odbędzie się na dwa dni przed jej wylotem na rozdanie Oscarów, opowie m.in. o tym, jak przygotuje podopiecznych do gali i jakie są najnowsze trendy w pielęgnacji. W drugiej części spotkania – opowieść o kulisach sesji beauty, o tym, czym fotografowanie urody różni się od fotografowania mody.

Prowadząca: Katarzyna Straszewicz

Paneliści: Joanna Czech
Godzina: 16.30
Sala: 8

Warsztat „Zaangażowanie w mediach społecznościowych”

Opis: Rola mediów społecznościowych w budowaniu marki „Vogue Polska”. Na przykładzie kont „Vogue Polska” na Facebooku i Instagramie przedstawimy, jak za pomocą jakościowych treści budować zaangażowanie, a także obecność marki z branży luksusowej w mediach społecznościowych.

Prowadzące: Michalina Murawska, Katarzyna Pietrewicz-Żero
Godzina: 18.30
Sala: 8

Mówisz – masz! Warsztaty makijażowe z Red Lipstick Monster

Opis: Mówisz – masz! To do Ciebie należy wybór. Weź udział w warsztatach z niekwestionowaną królową polskiego YouTube’a i decyduj na bieżąco, czego chcesz się od niej nauczyć. Ewa  Grzelakowska-Kostoglu pokaże Ci niestandardowe sposoby wykorzystania znanych kosmetyków, ale również zainspiruje do eksperymentowania z codziennym wyglądem. Makijaż to dopiero początek, to pretekst do wspólnej dyskusji na temat standardów piękna.

Godzina: 13:00 i 15:30
Sala: Strefa Inglot

Okładka pierwszego wydania magazynu "Vogue Polska" (Fot. Juergen Teller)

NIEDZIELA 17 lutego 2019

„Moda a prawa kobiet”

Opis: Na łamach „Vogue Polska” wielokrotnie pisaliśmy o kobietach, które walczą z szowinizmem, homo- i ksenofobią, które nie boją się stawać po stronie słabszych. Z okazji naszych urodzin zapraszamy do rozmowy bohaterki, które zawsze opowiadają się za świadomą kobiecością, a swoim przykładem – pracą i życiowymi wyborami – umacniają w kobietach ich poczucie własnej wartości. Razem zastanowimy się nad różnymi wymiarami kobiecego zaangażowania.

Prowadząca: Agata Michalak
Paneliści: Maria Ejchart-Dubois, Ania Kuczyńska, Anja Rubik, Zuza Krajewska, Magdalena Cielecka
Partner panelu: BGŻ BNP Paribas
Godzina: 11.30

Sala: 7

„Rozwój zaangażowanej mody”

Opis: Każde zestawienie tendencji, które będą dominować w świecie mody w 2019 roku, wskazuje, że reguły gry w tej branży zmieniają się na naszych oczach. Coraz bardziej – zarówno dla producentów, jak i odbiorców mody – liczy się to, jak powstają ubrania. Czy odbywa się to z poszanowaniem środowiska naturalnego, praw człowieka, z szacunkiem do tych, którzy te ubrania szyją? Z zaproszonymi ekspertami porozmawiamy o tym, jakie podłoże ma etyczna rewolucja w branży i jakie będą jej konsekwencje dla nas wszystkich.

Prowadząca: Hanna Rydlewska
Paneliści: Anna Pięta, Ola Waś z Wearso, Magda Buczek z Surplus, Michał Zaczyński, Marta Dyks, Areta Szpura
Godzina: 15.30
Sala: 7

„Oczyścić oceany”

Opis: Prezentacja inicjatywy „Parley for the Oceans” – jej założyciel Cyrill Gutsch opowie o oczyszczaniu oceanów z plastiku, z którego produkowane są ubrania i dodatki.

Prowadząca: Anja Rubik
Paneliści: Cyrill Gutsch
Godzina: 17.30
Sala: 4

Minipanel „Budowanie marki”

Opis: Wykład o tym, jak wprowadza się na rynek i buduje „Vogue” jako markę luksusową, a nie tylko jako tytuł na rynku wydawniczym. Jak sprzedaje się i pozycjonuje prasę w XXI wieku? Prowadzi Dyrektor PR i Marketingu „Vogue Polska”, Szymon Machnikowski.

Prowadzący: Szymon Machnikowski
Godzina: 14.00
Sala: 8

Minipanel „Moda”

Opis: Szefowa stylistów „Vogue Polska” Karolina Gruszecka opowiada o pracy na planach sesji na całym świecie, o tym, czym różni się stylizowanie sesji mody od ubierania gwiazd, jak organizować pracę na pół roku do przodu i o swojej zawodowej drodze: od asystentki do stylistki w „Vogue’u”.

Prowadząca: Karolina Gruszecka
Godzina: 16.00
Sala: 8 

Mówisz – masz! Warsztaty makijażowe z Red Lipstick Monster

Opis: Mówisz – masz! To do Ciebie należy wybór. Weź udział w warsztatach z niekwestionowaną królową polskiego YouTube’a i decyduj na bieżąco, czego chcesz się od niej nauczyć. Ewa  Grzelakowska-Kostoglu pokaże Ci niestandardowe sposoby wykorzystania znanych kosmetyków, ale również zainspiruje do eksperymentowania z codziennym wyglądem. Makijaż to dopiero początek, to pretekst do wspólnej dyskusji na temat standardów piękna.

Godzina: 13:00 i 15:30
Sala: Strefa Inglot

POKAZY FILMOWE

Sobota 16.02

SALA 1

12:30-14:00 Westwood: punkówa, ikona, aktywistka

14:20-16:20 McQueen

16:40-18:40 Coco Chanel

19:00-21:00 Szalona miłość

SALA 2

12:30-14:20 Yves Saint Laurent

14:50-16:50 Coco Chanel

17:10-18:40 Westwood: punkówa, ikona, aktywistka

19:10-21.10 McQueen

SALA 3

12:30-14:20 Szalona miłość

NIEDZIELA 17.02

SALA 1

11:30-13:00 Westwood: punkówa, ikona, aktywistka

13:20-15:20 McQueen

15:40-17:30 Szalona miłość

17:50-19:50 Yves Saint Laurent

SALA 2

11:30-13:30 Yves Saint Laurent

13:50-15:50 Coco Chanel

16:10-18:50 Yves Saint Laurent

SALA 3

11:30-13:30 McQueen

13:50-16:30 Yves Saint Laurent

16:50-18:30 Szalona miłość

SALA 4

11:30-14:10 Yves Saint Laurent

Partnerem głównym Vogue Polska Festiwal jest Audi.

Edie Campbell, "Vogue Polska", grudzień 2018 rok (Fot. Felix Cooper)

 

Redakcja Vogue.pl
  1. Vogue Polska Festiwal
  2. Program Vogue Polska Festiwal
Proszę czekać..
Zamknij