Znaleziono 0 artykułów
07.06.2024

Młodzieżowy serial komediowy Netflixa „Geek Girl” opowiada o świecie mody

07.06.2024
Serial „Geek Girl” na Netflixie to historia nastolatki Harriet Manners, która zostaje modelką (Fot. materiały prasowe)

Popularne książki Holly Smale pokazują świat mody wraz ze wszystkimi jego niuansami. W serialu Netflixa „Geek Girl” w postać Harriet wcieliła się Emily Carey znana z „Rodu smoka”. Co oglądać po seansie produkcji Netflixa? Polecamy podobne seriale, które pozwalają zajrzeć za kulisy branży.

Neuroatypowa nastolatka Harriet Manners (odtwórczyni głównej roli to Emily Carey) świetnie się uczy, nie sprawia kłopotów rodzicom, ma najlepszą przyjaciółkę. Ale w szkole dzieciaki uważają ją za dziwaczkę, wyśmiewają ją i utrudniają jej życie. Podczas londyńskiego tygodnia mody, na który jej klasa jedzie w nagrodę za wygrany konkurs, potencjał Harriet dostrzega skaut z agencji modelek. Wilbur Evans (Emmanuel Imani) jest przekonany, że tytułowa Geek Girl to nowa gwiazda wybiegów. W jej talent wierzy także zadurzony w niej model Nick Park (Liam Woodrum). W serialu bohaterka znajduje się więc w trudnej sytuacji – z jednej strony, drzwi do wielkiego świata stają przed nią otworem, z drugiej, wciąż musi radzić sobie z hejtem rówieśników. Na domiar złego o karierze w wymagającym świecie mody marzyła jej przyjaciółka Nat, która teraz zazdrości aspirującej modelce Harriet sukcesu.

(Fot. materiały prasowe)

„Geek Girl” to zabawny serial opowiadający o nastolatce, która zaczyna karierę w świecie mody

Czy serial doczeka się kontynuacji? Dziesięć odcinków serialu można już oglądać na Netflixie. Pozostało jeszcze siedem książek autorstwa Holly Smale do zekranizowania. Harriet Manners ma przed sobą świetlaną przyszłość, ale główna bohaterka musi zdecydować, czy aby na pewno pragnie związać się ze światem mody. Z postacią Harriet może utożsamić się każda zagubiona nastolatka.

Jeśli poruszyły cię losy Harriet, polecamy 7 seriali, które – tak jak historia Harriet – oferują spojrzenie za kulisy bezwzględnego świata mody.

„Brzydula Betty” (Disney+): Diablice ubierają się u Prady

 

Jeden z najlepszych seriali połowy lat 2000. uczynił z Ameriki Ferrery gwiazdę na długo przed nominacją do Oscara za „Barbie”. Pracowita, przebojowa i przyjacielska Betty Suarez nic sobie nie robi z tych, którzy naśmiewają się z jej marzeń. Gdy podejmuje pracę w magazynie modowym, koledzy wytykają jej brak gustu. Może i Betty na stylu się nie zna, ale ma w nadmiarze innych talentów – staje się doradczynią, powierniczką i prawą ręką nie tylko redaktora naczelnego „Mode”, lecz całej nowojorskiej socjety.

„Becoming Karl Lagerfeld” (Disney+): Prawdziwa historia cesarza mody

 

Zanim został cesarzem mody, Karl Lagerfeld ciężko pracował na swój sukces. Nowy serial z Danielem Brühlem w tytułowej roli nie oszczędza niemieckiego projektanta, przypominając, że legendarny dyrektor kreatywny Chanel bywał bigotem, narcyzem i mitomanem.

„Emily w Paryżu” (Netflix): Fantazja na temat Francji

 

Nie krzywe zwierciadło, ale przyjemny filtr z Instagrama, dzięki któremu wszystko wygląda piękniej. Serial Darrena Stara nie ma ambicji, by pokazywać, jak naprawdę żyje się w Paryżu, pracuje w branży mody czy ubiera we francuskim stylu. Właśnie baśniowością porwała widzów opowieść o tytułowej Emily (Lily Collins). Wkrótce serial powróci z czwartym sezonem.

„Halston” (Netflix): Narodziny luksusu

 

W latach 70. w Nowym Jorku nikt nie bawił się lepiej niż Halston (Ewan McGregor). Amerykański projektant ubierał wszystkie bywalczynie Studia 54 i sam balował w klubie co noc. Ale jako że projektowanie to ciężka praca, jego kariera przez hulaszczy tryb życia zawisła na włosku. Legendarny krawiec kojarzy z przepychem i luksusem dziś jest nieco zapomniany.

„Cristóbal Balenciaga” (Disney+): Mistrz przy pracy

 

Wnikliwy portret Cristóbala Balenciagi (Alberto San Juan) pokazuje nie tylko drogę hiszpańskiego couturiera na paryskie salony, lecz także jego wielką miłość do arystokraty polskiego pochodzenia, Władzia (Thomas Coumans), jego nieoczywiste polityczne wybory i zmagania z własnym obsesyjnym perfekcjonizmem.

„Nowy styl” (Apple TV+): Chanel kontra Dior

 

Wraz z Diorowskim New Lookiem z lat 50. XX wieku rozpoczęła się nowa epoka stylu. Serial Todda A. Kesslera opowiada przede wszystkim o rywalizacji Christiana Diora (Ben Mendelsohn) z legendarną Coco Chanel (Juliette Binoche). Produkcję ogląda się z zapartym tchem, choć wszyscy znają dalsze losy Diora i Chanel – założone przez nich marki do dziś należą do największych domów mody.

„Szefowa” (Netflix): Koniec ery girlboss

 

W 2017 roku, gdy powstał serial o założycielce Nasty Gal, Sophii Amoruso, hasło girlboss już wywoływało mieszane uczucia. Dziś erę „dziewczyńskich szefowych”, które okazały się nie mniej toksyczne niż patriarchalni prezesi, uznajemy za zamkniętą. Niedocenianą produkcję z Britt Robertson w tytułowej roli i tak warto zobaczyć. Oto nieudaczniczka Sophia dzięki miłości do mody pnie się na sam szczyt. I to po swojemu, bo i sposób działania, i styl lansowany przez Nasty Gal zdecydowanie odbiegał od estetyki tamtych lat. Bonus to naprawdę świetne looki w stylu boho.

Anna Konieczyńska
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Młodzieżowy serial komediowy Netflixa „Geek Girl” opowiada o świecie mody
Proszę czekać..
Zamknij