Fokus na skórę w męskim wydaniu
Mężczyznom w gabinetach medycyny estetycznej często zależy na nieinwazyjnych, bezbolesnych zabiegach, dających szybkie efekty.
Jedne z najbardziej charakterystycznych i wczesnych objawów starzenia się skóry – tak zwane kurze łapki oraz lwia zmarszczka – nierzadko powodują, że twarz wygląda na zmęczoną. W przywróceniu młodzieńczego wyglądu mogą być pomocne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Wbrew krążącym wokół nich opiniom - wykonywane przez lekarzy przy użyciu niewielkich dawek preparatów nie zmieniają rysów twarzy, a przynoszą naturalny efekt. To jednak wyłącznie jeden z wielu mitów na temat medycyny estetycznej, z którymi walczyć pomaga szerzenie wiedzy i budowanie świadomości.
Warto pamiętać jednak o tym, że zabiegom z jej zakresu należy poddawać się wyłącznie w gabinetach lekarskich. Nieprawdziwe jest również przekonanie, że raz rozpoczętej przygody z medycyną estetyczną nie można zakończyć. Preparaty wykorzystywane w zabiegach mają określony czas działania, po upływie którego skóra jest w lepszej kondycji, niż przed rozpoczęciem kuracji. Medycyna estetyczna nie jest również domeną zarezerwowaną wyłącznie dla kobiet. Na szczęście, coraz większa część męskiego społeczeństwa przestaje wstydzić się nie tylko troski o własny wygląd, ale i mówienia o tym na głos.
Relax & Refresh: Kuracja łączona
– Skóra mężczyzn jest grubsza, przez co łatwiej się łamie i tworzą się na niej wyraźne i głębokie zmarszczki, zwłaszcza mimiczne. A ponieważ mężczyźni zazwyczaj nie lubią igieł i zastrzyków, zabiegi korygujące załamania skóry powinny oferować im widoczne i długotrwałe efekty przy jak najmniejszym bólu – mówi dr hab. nauk medycznych Joanna Czuwara. Jednym z zabiegów wspierających mężczyzn w dbaniu o atrakcyjny i zdrowy wygląd jest terapia łączona Relax & Refresh, która pozytywnie wpływa na relaksację mięśni twarzy i zapewnia długoterminowe nawilżenie od wewnątrz. Zabieg składa się z dwóch kroków: relaksacji lwiej zmarszczki poprzez podanie toksyny botulinowej oraz rewitalizacji z użyciem kwasu hialuronowego. Po upływie miesiąca efekt poddawany jest ocenie, a skóra ponownemu nawilżeniu od wewnątrz. Serię zamyka trzeci zabieg, w ramach którego ponawia się pierwotną procedurę – ważne, by został wykonany przed upływem sześciu miesięcy od rozpoczęcia kuracji Relax & Refresh.
Różne oblicza męskości
Zespół Galderma wraz ze współpracującymi z nim lekarzami zauważył, że męska grupa pacjentów była dotychczas marginalizowania w gabinetach medycyny estetycznej. Zdecydowano więc, by wspólnie z ekspertami z zakresu psychologii czy seksuologii, planując zabiegi, wziąć pod uwagę męski punkt widzenia, a także zmiany w myśleniu o męskości, jakie zaszły w ostatnich latach.
– Gdy nasza skóra jest w formie, a więc jest dobrze odżywiona i zrelaksowana, czujemy się znacznie bardziej pewni siebie. Jednocześnie, nie oszukujmy się, szkoda nam czasu na codzienną długotrwałą pielęgnację. Funkcjonalne podejście do medycyny estetycznej jest z naszego punktu widzenia bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem – tłumaczy Wojciech Herra. Należy przy tym podkreślić, że mowa o zabiegach poprawiających stan skóry, nie o inwazyjnych procedurach, zmieniających rysy twarzy.
Męskość ma wiele twarzy
Terapia łączona Relax & Refresh może wspierać redukcję widocznych na twarzy oznak zmęczenia, lecz także pomóc zniwelować nieprzyjemne uczucie ściągniętej skóry po wyjściu spod prysznica czy pojawiającym się po goleniu podrażnieniem. Może sprawdzić się również u mężczyzn, którzy choć nie zmagają się z uciążliwymi problemami skórnymi, chcą po prostu wyglądać i czuć się dobrze, a pielęgnacja z użyciem kosmetyków nie jest ich mocną stroną.
– Kieruję się przekonaniem, że jedną z najważniejszych wartości jest równość. Wierzę, że warto budować świat, w którym wszyscy będą czuli się komfortowo. Dlatego wspólnie z zespołem Galderma zdecydowaliśmy się na realizację projektu „Męskość Ma Wiele Twarzy” – mówi Wojciech Herra, psycholog, trener i doradca biznesowy. Wspólnie z zespołem Galderma zrealizował cykl podcastów, zatytułowany właśnie „Męskość Ma Wiele Twarzy”. Do rozmów o różnych obliczach męskości, ojcostwie, intymności zaprosił między innymi Kamilę Kalińczak, Iwonę Bobrowską-Budny i dr Magdalenę Korwin.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.