Znaleziono 0 artykułów
28.04.2023

„Vogue Polska” powraca z trzecim sezonem podcastów

28.04.2023
(Fot. Materiały prasowe)

Dzięki rosnącemu zainteresowaniu odbiorców podcastowa rodzina „Vogue Polska” wciąż się rozwija. W majówkę będzie można posłuchać pierwszych odcinków trzecich sezonów ulubionych audycji i inspirujących nowości.

Majówka to dobry czas, żeby wrócić do ulubionych podcastów i poznać nasze świeże wiosenne propozycje. W trzeciej odsłonie do zespołu podcasterów dołącza historyczka i krytyczka sztuki Anda Rottenberg, znana czytelnikom jako szefowa działu kultury „Vogue Polska”. – Moje audycje mają wspólną nazwę: Inna strona świata”. Dotyczy ona świata realnego: geograficznego i mentalnego. Chcę przybliżyć państwu osoby reprezentujące nieoczywiste grupy, nie tylko etniczne czy narodowościowe, lecz również reprezentujące inne religie, światopoglądy, tożsamości seksualne, ale też nietypowe zawody. Mam nadzieję, że ta inna strona świata was zaciekawi – zapowiada autorkaPierwszą gościnią będzie slawistka Lidia Stefanowska.

Inspirujące nowości

W tym sezonie rozszerzamy też spojrzenie na świat mężczyzn. Do podcastu „Męskie światy” psychoterapeuty i seksuologa dr. Roberta Kowalczyka, który tym razem rozmawiać będzie o męskości już nie z ekspertami, lecz gośćmi różnych profesji i z różnych środowisk (m.in. z pisarzem Malcolmem XD oraz dziennikarzem telewizyjnym Mateuszem Hładkim), dołącza Marcin Brylski z podcastem o stylu, „Sektor M”. Doświadczony stylista, dziennikarz modowy i dyrektor kreatywny odzieżowych brandów tak przedstawia swój podcast: – Zależało mi na stworzeniu formatu, który będzie tożsamy z moją wieloletnią specjalizacją. To prawdopodobnie pierwszy taki podcast o modzie męskiej w Polsce. Rozmawiam z dziennikarzem i prezenterem Olivierem Janiakiem, modelem Mariuszem Jakubowskim i aktorem Nikodemem Rozbickim o stylu, ubieraniu się i męskiej modzie z punktu widzenia kilku pokoleń. Prywatnie, zawodowo, obyczajowo, bezpośrednio.

W wiosennym zestawie podcastów redaktorka działu mody „Vogue Polska” Kamila Wagner pojawi się z nowym tytułem, „Między Vogiem a prawdą”. – Chciałabym, żeby to był taki szczery podcast o modzie i jej użytkownikach, a co to znaczy? Ma on ambicje, żeby podejmować trudne tematy, zadawać niewygodne pytania i dawać na nie niełatwe odpowiedzi – tłumaczyW najbliższych odcinkach rozmawia z gośćmi o krytyce mody, upadku konceptu dreamjob i rewolucji szczerości w mediach. Z kolei znany z brawurowych felietonów Piotr Zachara zapowiada serię felietonów dźwiękowych „Taki teraz trend”, które określa mianem „podcastu ekologiczno-cynicznego”. Jak zapowiada: – W premierowym odcinku podcastu próbuję ustalić, kto lub co zbliża się bardziej: luksus do ludu czy odwrotnie. O modzie jeszcze inaczej opowie Karolina Sobańska, influencerka, dziennikarka i podcasterka w „Szafiarkach”. Gdzie są dzisiaj pionierki polskiej blogosfery? W jaką stronę poszły ich kariery? Opowiedzą o marzeniach, własnych markach, ekologii, karierze za granicą i zdrowiu psychicznym.

Redaktorka Vogue.pl Anna Konieczyńska wraz z dziennikarką filmową Anną Tatarską kontynuuje lubiany cykl „Z przyjemnością: Program o (pop)kulturze” o nowościach, klasykach i guilty pleasures. W innym duecie, z kulturoznawczynią Natalią Mętrak-Rudą, będzie omawiać „Status związku”. W premierowym odcinku, „Zakochać się”, wychodzą poza język terapeutyczny, używany ostatnio nagminnie do opisu relacji miłosnych, by skupić się na emocjach i realnych doświadczeniach współczesnych 35-latek.

W nowym podcaście „TECHNO” Maciej Kuziemski, badacz działający na styku polityk publicznych oraz przedsiębiorczości społecznej, oraz jego goście będą w przystępny sposób opowiadać o rozwijających się w kosmicznym tempie technologiach. Zajmą się tym, co nam robią i czy się ich bać. Na pierwszy ogień rozmowa z Krzysztofem Izdebskim, ekspertem Fundacji Batorego, o tym, „po co nam otwartość”, czyli o transparentności i zaufaniu w świecie cyfrowym. 

Skoro coraz bliżej do wakacji, to już w czerwcu wystartuje również program podróżniczy „Vogue Polska Travel” przygotowywany przez Katarzynę Ciejkę. Travelicious porozmawia o podróżach i przygodach ze znanymi osobami i ekspertami, którzy polecą też ulubione miejscówki. 

Nowe odcinki ulubionych audycji 

Na antenę powrócą lubiane przez słuchaczy audycje. Hanna Rydlewska, dyrektorka wydawnicza „Vogue Polska”, ponownie zaprosi słuchaczy do świata designu w drugiej serii podcastu „Vogue Polska Living”, zaś Anna Sańczuk w trzeciej odsłonie ‚Jak ona to robi” porozmawia z twórczymi kobietami, które zdecydowały się kształtować swoje życie po swojemu. Opowiadają, co im to dało, a jaką cenę musiały zapłacić. Serię rozpoczyna rozmowa z pisarką, aktywistką, badaczką, feministką i jak sama się nazywa, „elgiebetką”, Sylwią Chutnik. Tęczowe tematy porusza także Mike Urbaniak w podcaście „Open Mike”. Rozmawia z gośćmi o budowaniu otwartości na inność, sile coming oucie i walce o własną podmiotowość. W programach „Osobiste rozmowy holistyczne” oraz „Jestem i Będę” Oriny Krajewskiej, a także podcaście Mariety Żukowskiej „Równowaga” powrócą rozmowy o poszukiwaniu fizycznego i psychicznego balansu. „Wehikuł Harel” ponownie zabierze was w modną podróż w przeszłość, a Basia Czyżewska w podcaście „Temat rzeka” porozmawia z autorami i autorkami reportaży, poradników, literatury faktu ostatnich lat. Pisarz i literaturoznawca Wojciech Engelking w „Czasie odzyskanym” odnosi się do aktualnych wydarzeń kulturalnych i społecznych, które znajdują swoje odbicie w literaturze i publicystyce. W pierwszym odcinku spotka się z prof. Adamem Bodnarem, by odpowiedzieć na pytanie, co to znaczy być obywatelem w świecie postnarodowym.

Duet psychoterapeutów – Ania Ciucias i Michał Muskała – w audycji „Rozmowy o przemocy”, którą „Vogue Polska” stworzył wspólnie z fundacją SEXED.PL, skomentuje problemy związane z przemocą w relacjach, którymi podzielili się w e-mailach czytelnicy i czytelniczki.

Anna Jurgaś w „About Time!” zgłębia tajniki zrównoważonego życia, zaś Zuzanna Krzątała w trzecim sezonie „Call to action!” rozmawia z gośćmi o przyszłości mody zrównoważonej i etycznej. Jej pierwszą wiosenną gościnią będzie kulturoznawczyni, pisarka i antropolożka mody Karolina Sulej. Tak jak do tej pory Beata Chomątowska w „Archigłosach” opowiada o architekturze, zaś o sekretach rynku sztuki współczesnej Anna Theiss, prowadząca podcast „Szturm sztuk”. W pierwszym odcinku trzeciego sezonu rozmowa z Malwiną Konopacką, autorką efektownej ceramiki użytkowej, która podbiła rynek.

Wśród podcastów znajdziecie kolejny sezon „Beauty Roast & Toast” dziennikarki Agnieszki Zygmunt, która od 10 lat zajmuje się zdrowiem i urodą. Kontynuujemy też podcast „Branża”, w którym Szymon Machnikowski, dyrektor marketingu i PR „Vogue Polska”, spotyka się z liderkami i liderami. – To nie podcast o biznesie, ale o ludziach, którzy go tworzą i ich sposobach na samorozwó– mówi autor. Do stołu na smakowanie życia i potraw w dobrym towarzystwie zaprasza Małgorzata Minta w programie „W pogoni za kolacją”

Tak bogaty zestaw rozmów i spojrzeń na świat to rzeczywiście prawdziwa uczta. Cieszcie się nią, a my – twórcy i twórczynie podcastów „Voguea” – będziemy się karmić waszą radością.

Redakcja Vogue.pl
  1. Podcasty
  2. „Vogue Polska” powraca z trzecim sezonem podcastów
Proszę czekać..
Zamknij