Znaleziono 0 artykułów
10.04.2025

Jak działa manicure japoński? Jego zalety na nowo doceniają clean girls

10.04.2025
Naturalne, lśniące paznokcie – taki efekt daje japoński manicure (Fot. Spotlight.Launchmetrics)

Japoński manicure to sposób na suche, łamliwe i słabe paznokcie. Dzięki niemu nawet w naturalnym wydaniu wyglądają świetnie - są zdrowe, mocne i błyszczące. Nic dziwnego, że clean girls i minimalistki pokochały tę stylizację paznokci. Jak wykonać manicure japoński krok po kroku?

Tak, jak w przypadku makijażu, tak i w manicurze najważniejsza jest zdrowa baza, którą zapewnia odpowiednia pielęgnacja. Niezależnie więc od trendów w stylizacji paznokci, w modzie zawsze pozostaje zdrowa, gładka i lśniąca płytka paznokcia. Drogą do jego uzyskania jest manicure japoński, czyli metoda regeneracji paznokci, pozytywnie wpływająca na ich stan.

Na czym polega manicure japoński i jak wzmacnia płytkę paznokcia

Tradycyjna technika pielęgnacji paznokci pojawiła się w Japonii już ponad 400 lat temu. Zapewnia dogłębną regenerację paznokci i skórek. Polecana jest osobom, które rezygnują z manicure'u hybrydowego i chcą odżywić zniszczoną płytkę. Manicure japoński świetnie nadaje się do wzmocnienia paznokci, ponieważ bazuje na naturalnych kosmetykach (z najlepszymi naturalnymi ekstraktami w składzie: z żeń-szenia, mleka ryżowego, wosku pszczelego, bambusa, alg, oleju ylang-ylang, nasion lotosu czy czerwonej herbaty) i użyciu prostych, delikatnych dla skóry i paznokci narzędzi, na przykład patyczków z drewna pomarańczowego do przesuwania skórek (w japońskim manicurze nie wycina się ich), polerki z delikatnej skóry cielęcej lub częściej zielonej polerki P.Shine czy pilników ceramicznych do nadawania kształtu. Nie ma mowy o używaniu „agresywnych" produktów czy lakieru do paznokci.

Manicure japoński rok po kroku, czyli szybka regeneracja paznokci

Pierwszym krokiem japońskiego manicure'u jest oczyszczenie i ukształtowanie paznokci pilnikiem oraz odsunięcie skórek drewnianym patyczkiem. Manicure japoński wykonuje się przy użyciu pasty woskowej (tradycyjnie z wosku pszczelego) i pudru (to zwykle zielona mieszanka witamin A i E, pyłku pszczelego, keratyny z krzemionką z Morza Japońskiego). Najpierw w płytkę wmasowuje się pastę, aby odżywcze składniki aktywne dotarły jak najgłębiej. Następnie wykorzystuje się puder do jej polerowania i wygładzania. Ostatnim krokiem zabiegu jest czuły masaż dłoni przy użyciu gęstych kremów i olejków do skórek. 

Naturalny make-up i japoński manicure kochają clean girls, dzięki którym japońska technika pielęgnacji dłoni i paznokci trenduje na TikToku (Fot. Spotlight.Launchmetrics)

Jak zrobić manicure japoński w domu?

Japoński manicure jest na tyle prosty, że można zrobić go w domu. Przyda nam się do tego zestaw do japońskiego manicure'u, na przykład marki P.Shine (japońska technika bywa nazywana „P.Shine” właśnie na cześć tej firmy, która umożliwiła wykonywanie rytuału w domu i rozpowszechniła go na świecie. Znajdziemy w nim między innymi zieloną i różową polerkę, odżywczą pastę, nabłyszczający puder.

Zalety manicure'u japońskiego: Efekty przed i po

Połączenie wosku i pudru sprawia, że ​​paznokcie są wzmocnione, wilgoć zostaje w nich zatrzymana i naturalnie mają delikatnie różowy połysk. Mikropęknięcia są wypełnione, a nierówności wygładzone. Po japońskim manicure dłonie i paznokcie ekspresowo wyglądają lepiej dzięki nawilżeniu i odżywieniu. Odzyskują też dzięki temu komfort - możemy zapomnieć o nieprzyjemnej suchości i napięciu skóry. Co istotne, japońskiego manicure'u nie musimy zmywać.

Manicure japoński po hybrydzie: Za jakie efekty go uwielbiamy?

Efekt japońskiego manicure'u jest prosty, ale zachwycający. Kiedy rezygnujemy z hybrydy czy robimy sobie od niej przerwę, borykamy się z cienkimi, matowymi przesuszonymi paznokciami z ubytkami, jak i z suchymi skórkami. Od razu po zabiegu japońskiego manicure'u paznokcie połyskują jak pomalowane bezbarwnym lakierem, mają piękną perłową poświatę. Są gładkie i mocniejsze. Manicure japoński wykonany w profesjonalnym salonie to też bardzo przyjemny, relaksujący rytuał dla dłoni i paznokci, który pozwala się odprężyć. Naturalne efekty tej metody doceniają także mężczyźni, którzy coraz częściej powierzają pielęgnację dłoni i paznokci profesjonalistom.

Manicure japoński przed pokazem Pasqualetti na sezon jesień-zima 2025-2026 (Fot. Spotlight.Launchmetrics)

Manicure japoński: Przeciwwskazania do jego wykonania

Manicure japoński rekomendowany jest kobietom w ciąży i karmiącym piersią, ponieważ bazuje na delikatnych i bezpiecznych kosmetykach. Jednak są sytuacje, kiedy nie zaleca się jego wykonywania. Są to przede wszystkim stany zapalne, grzybica paznokci, niegojące się rany wokół paznokci, przerwana ciągłość naskórka, brodawki, a także uszkodzona, zbyt cienka lub zbyt mocno spiłowana płytka paznokcia. Wszystko to wymaga wcześniejszego zagojenia lub wyleczenia, konsultacji z dermatologiem, zanim zdecydujemy się na jakikolwiek zabieg w tym obszarze.

Ile trwa i ile kosztuje manicure japoński?

Zabieg japońskiego manicure w salonie trwa około 30 minut i to niewątpliwie jego kolejna zaleta. Jet też nieco tańszy od manicure'u hybrydowego o jakieś 20-30 proc.

Jak często wykonywać manicure japoński?

Japoński manicure teoretycznie powinno się powtarzać co dwa tygodnie, bo tyle utrzymuje się jego działania odżywcze. Wszystko jednak zależy od kondycji płytki paznokciowej i jej potrzeb.

Modelki uwielbiają japoński manicure, ponieważ pasuje do każdej stylizacji, a dzięki niemu dłonie i paznokcie wyglądają na wyjatkowo zadbane (Fot. Spotlight.Launchmetrics)

Czy manicure japoński ma wady?

Jeśli chodzi o wady japońskiego manicure, jest ich niewiele. Część osób narzeka na to, że połysk na płytce utrzymuje się około pięciu dni, więc nie jest to zbyt trwały efekt w porównaniu do manicure'u hybrydowego. Manicure japoński wykorzystuje się raczej jako zabieg regeneracji paznokci.

Paulina Klepacz
  1. Uroda
  2. Pielęgnacja
  3. Jak działa manicure japoński? Jego zalety na nowo doceniają clean girls
Proszę czekać..
Zamknij