Znaleziono 0 artykułów
11.02.2025
Artykuł partnerski

Dzieło sztuki jubilerskiej w świecie czasomierzy

11.02.2025
Fot. Materiały prasowe

Jedną z najciekawszych cech nowych modeli Rado Anatom jest łączenie przeciwieństw. Wyjątkowa lekkość ceramiki high-tech idzie w parze z niesamowitą trwałością materiału, a odważny design współgra z subtelnością detali. Podobnie jak w sztuce, w której kontrasty tworzą napięcie i dynamikę, tutaj różnice stają się siłą projektu.

Wizualna i funkcjonalna symbioza, która charakteryzuje model Rado Anatom, przypomina dokonania modernistycznych designerów, którzy dążyli do harmonijnego połączenia estetyki i użyteczności. Zasady minimalizmu, takie jak prostota formy, oraz założenie, że piękno wynika z funkcjonalności, wciąż wywierają wpływ na współczesne wzornictwo. Rado Anatom z jego płynnymi liniami, brakiem ostrych krawędzi i precyzyjnie wykończoną bransoletą z ceramiki plazmowej high-tech jawi się jako manifest nowoczesnego podejścia do designu. W tym zegarku każdy detal ma swoje znaczenie. Od ergonomicznego kształtu koperty po subtelne motywy poziomych linii na tarczy, które podkreślają spójność projektu.

Fot. Materiały prasowe

Filozofia oparta na ciągłym dążeniu do doskonałości

Rado Anatom od zawsze był zegarkiem wyprzedzającym swoje czasy. Już w momencie premiery w 1983 roku stanowił symbol futurystycznego myślenia. Minimalistyczny koncept przełamujący konwencje tradycyjnego wzornictwa stał się ikonicznym przykładem na to, jak technologia może kształtować estetykę. Marka Rado, znana z innowacyjnego podejścia do materiałów, opracowała wówczas unikalną technikę obróbki szkła szafirowego, która dziś jest standardem w branży. Nowe modele Anatom rozwijając tę tradycję, oferują większe koperty, fazowane krawędzie i bardziej rzeźbiarskie formy. Te subtelne zmiany pokazują, jak technologia pozwala nam udoskonalać to, co kiedyś uważaliśmy za doskonałe. A ciągłe dążenie do perfekcji i ulepszania jest wpisane w DNA marki Rado. 

Fot. Materiały prasowe

Dziedzictwo designu Rado

W 1987 roku Andy Warhol stworzył pracę inspirowaną premierą zegarka Rado Anatom w Nowym Jorku. Na obrazie znalazł się jeden z pierwszych modeli, którego cechy stały się później fundamentem designu marki Rado. Kwadratowa koperta, prosta bransoleta to elementy, które mimo upływu lat pozostały znakiem rozpoznawczym Rado i na trwałe weszły do języka projektowego marki. Współczesne wersje czasomierzy Rado Anatom wciąż noszą w sobie ślady tamtego dziedzictwa.

Fot. Materiały prasowe

Futuryzm w zegarmistrzostwie

Przyglądając się nowej kampanii Rado Anatom, można odnieść wrażenie, że twórcy czerpali inspiracje z futuryzmu. Surowy, niemalże pozaziemski krajobraz, w którym zegarki są osadzone, tworzy wizję świata jakby wyjętego z dzieł science fiction, a czasomierze idealnie wpasowują się w ten wizjonerski kontekst przyszłości.

Fot. Materiały prasowe

Zegarek zaprojektowany z myślą o doznaniach sensorycznych 

Noszenie Rado Anatom to doświadczenie, które angażuje wszystkie zmysły. Ceramika high-tech, lekka i jedwabista w dotyku, zdaje się otulać nadgarstek, niemal stapiając się z ciałem. Ponieważ szybko dostosowuje się ona do temperatury skóry, uczucie chłodu przy zakładaniu zegarka po chwili ustępuje miejsca przyjemnemu ciepłu, a lekkość materiału pozwala zapomnieć, że zegarek znajduje się na nadgarstku. To harmonijne połączenie technologii i naturalnych odczuć sprawia, że zegarek wydaje się częścią użytkownika. Nie bez powodu nazwa tego modelu to Anatom.

Rado Anatom dostępny w pięciu wariantach stylistycznych 

Najnowsza kolekcja to nie tylko różnorodność materiałów, ale także paleta starannie dobranych kolorów. Dwa modele w całości wykonane z czarnej polerowanej ceramiki high-tech to propozycje dla miłośników klasyki. Jeden z nich zachwyca tarczą ozdobioną trzema diamentowymi indeksami, co tworzy delikatny efekt przypominający gwiazdy na nocnym niebie. W drugim modelu dodano jeszcze więcej blasku – zarówno na tarczy, jak i na bransolecie, której ogniwa pokryto diamentami. Akcentuje to ekskluzywność zegarka i czyni go prawdziwym dziełem sztuki jubilerskiej. Tym, którzy preferują bardziej odważne połączenia, przypadnie do gustu wariant z wykończeniem stalowym lub pokrytym żółtym złotem. Natomiast najbardziej unikatową propozycją jest Rado Anatom wykonany z polerowanej ceramiki plazmowej high-tech, która w zestawieniu z szarą tarczą i detalami w kolorze różowego złota wygląda szykownie, a zarazem nowocześnie.

Fot. Materiały prasowe

Mechaniczna precyzja 

Wewnątrz zegarków Rado Anatom znajduje się nowoczesny mechanizm automatyczny R766, który oferuje 72-godzinną rezerwę chodu. To znaczące udoskonalenie względem oryginalnych modeli wyposażonych w mechanizmy kwarcowe. Antymagnetyczna sprężyna włosowa Nivachron oraz datownik umieszczony na godzinie 6 są dowodem na to, że marka Rado nie tylko dba o estetykę, ale także o funkcjonalność i precyzję swoich zegarków.

Wiktoria Melaniuk
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Dzieło sztuki jubilerskiej w świecie czasomierzy
Proszę czekać..
Zamknij