Jak żyć w obliczu nieuchronnej katastrofy klimatycznej? Jak żyć w świecie, w którym brutalność milicji pozostawia w psychice rany nie do zagojenia? Jak walczyć o wolność w dobie pandemii? Już 4 grudnia ruszy 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, tym razem online.
MFF WATCH DOCS od 20 lat trzyma rękę na pulsie, prezentując filmy poświęcone podstawowym prawom człowieka. W tegorocznej edycji pojawi się specjalna sekcja „Zmieniamy klimat” o aktywizmie na rzecz planety. „Bohaterowie naszych dokumentów podejmują heroiczną i nierówną walkę z dezinformacją, interesami wielkich korporacji oraz surowcowych mocarstw, które za wszelką cenę dążą do maksymalnych zysków” – napisał koordynator festiwalu Tadeusz Strączek.
Christopher Smith prześledzi walkę o ocalenie unikatowego morskiego ekosystemu u wybrzeży Kambodży, a Emmanuel Cappellin spróbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, jak żyć w obliczu globalnego ocieplenia. W reportażu „Flint. Nie ufaj nikomu” zajrzymy za kulisy „wodnego kryzysu”, który dręczy mieszkańców tytułowego amerykańskiego miasta i poznamy mroczne tajemnice stojące za trującą cieczą.
W rubryce „Dyskretny urok propagandy” przyjrzymy się totalitarnym metodom korporacji. Dokument „Zielone kłamstwo” zbada greenwashing. A filmowcy, którzy uwiecznili protesty na Białorusi, przybliżą nam historię ludzi poszkodowanych podczas manifestacji i to, jak niespotykana brutalność milicyjnych ataków pozostawiła głębokie ślady w psychice młodych.
Już od 4 grudnia na platformie mojeekino.pl zobaczymy najciekawsze materiały. Po szczegóły organizatorzy zapraszają na stronę watchdocs.pl.
Festiwal organizuje Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz współfinansują: miasto stołeczne Warszawa, Open Society Foundations, PISF, Nordycka Rada Ministrów, Parlament Europejski, Ambasada Królestwa Niderlandów i Ambasada USA.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.