Dobrze zaprojektowane, piękne i do tego jeszcze praktyczne – oto prezenty z metką Made in Poland, które warto podarować młodej parze.
Zestaw stołowy Mleko Living
Nowe życie będzie smakować jeszcze lepiej, gdy na stole pojawi się ceramika idealna na wspólne podwieczorki i poranki. Studio projektowe Mleko Living, znane z prostych, naturalnych przedmiotów codziennego użytku, stworzyło specjalne dwuosobowe zestawy talerzy, misek i kubków. Wszystkie są wykonane ręcznie na kole garncarskim, z ceramiki kamionkowej, w której zatopiono drobinki minerałów. Szkliwione na biało i wypalane w piecu, są wytrzymałe i można je myć w zmywarce. To prezent praktyczny i zarazem niezwykle estetyczny, który posłuży wiele lat.
Wazon Malwiny Konopackiej
Jest dla wnętrz tym, czym torebka lub biżuteria dla stylizacji – ze zwyczajnego potrafi zrobić niezwykłe. Wazony Malwiny Konopackiej z serii Oko są ręcznie formowane i malowane. Projektantka używa klasycznego kobaltu, metali szlachetnych i farb podszkliwnych. Nie ma dwóch wazonów identycznych; podobnie jak inny jest każdy związek. Idealny prezent zamiast kwiatów.
Siwak August Studio
Siwak to gliniane, ciemne naczynie wypiekane w tradycyjnym piecu opalanym drewnem, w bardzo wysokiej temperaturze i bez dostępu powietrza. Chłonie wodę i działa jak garnek rzymski – można więc przygotować w nim zapiekanki, gulasze, upiec mięso i chleb. Znany był już w XVIII wieku, ale liczba rzemieślników zdolnych do stworzenia takiego garnka stopniowo malała. Projekt siwaków August Studio rozpoczął się w 2015 roku i miał na celu ożywienie tradycji garncarskich. Jego autorki wykorzystują starodawne techniki siwienia do tworzenia nowoczesnych form ceramicznych. Siwak przyda się więc w gotowaniu i ozdobi kuchenne półki.
Lustro Franzo Rattan
Utrzymane w klimacie retro rattanowe meble i dodatki marki Franzo są dziełem indonezyjskich rzemieślników. Ręcznie wyplatane, pięknie się starzeją i są niepowtarzalne oraz, jak mówią twórcy marki, pełne energii osób, które je stworzyły. Franzo korzysta tylko z odpowiedzialnych plantacji, sprowadza także przedmioty z historią z Belgii, Francji i Holandii, dając im drugie życie. Franzo przywróciło do łask rattan, a plecione łóżka, fotele i kwietniki pięknie wyglądają w każdym wnętrzu. Dla nowożeńców dobrym prezentem będzie lusterko w rattanowej oprawie, które można powiesić w dowolnym pomieszczeniu lub ustawić na komodzie czy regale.
Zestaw lnianych kimon Łyko
Len od kilku sezonów święci triumfy w garderobie, nie tylko tej wyjściowej. Nic dziwnego – jest miękki, biodegradowalny, antyalergiczny i pozwala skórze oddychać. Doskonale nadaje się więc nie tylko na sukienki czy koszule, lecz także pościel czy bieliznę. Marka Łyko swoje produkty szyje w małej pracowni w Warszawie, wyłącznie z certyfikowanego lnu. Kimona występują w wersji męskiej i damskiej oraz w kilku kolorach. Mogą pełnić rolę szlafroka lub tak zwanej podomki, bo są wygodne i luźne, a przy tym pięknie się prezentują. Produkty Łyko można uszyć na wymiar i spersonalizować za pomocą delikatnego haftu – mogą to być inicjały lub charakterystyczny dla pary młodej symbol.
Kwietnik Bujnie
Miejska dżungla rozrasta się w domach niepostrzeżenie. Monstery, bluszcze, sukulenty i palmy zazieleniają ściany, parapety i regały, a im większa pasja, tym szybciej ich przybywa. Jeśli para młoda lubi otaczać się roślinami, kwietnik sprawi jej dużo radości. Piękne i funkcjonalne stojaki i ścienne konstrukcje na rośliny marki Bujnie charakteryzują się minimalistycznym designem. Mają proste kolory i formy, są też wygodne w użytkowaniu, bo wykonane ze stali ciągnionej, która jest materiałem lekkim, a zarazem bardzo wytrzymałym. Niektóre serie stojaków inspirowane były wzornictwem lat 60., inne nawiązują do elementów natury. Wszystkie pięknie będą wyglądały zarówno w pomieszczeniu, jak i na tarasie, bo są odporne na wodę, korozję i uszkodzenia.
Kryształy z Huty Julia
Choć kryształowe kieliszki mogą nieco trącić myszką, wystarczy obejrzeć portfolio Huty Julia, żeby przekonać się, że polski kryształ żwawo idzie z duchem czasu. To jeden z niewielu zakładów w Polsce, który produkuje tradycyjne wyroby kryształowe. Każdy kieliszek, dzbanek czy karafka opowiadają historię karkonoskiego szklarstwa i do każdego przyłożył rękę hutnik artysta. Ze względu na poszanowanie tradycji i jednoczesne podążanie z duchem czasu w 2016 roku podczas Łódź Design Festivalu marka została nagrodzona odznaczeniem Must Have. Kolekcje Huty Julia zaprzeczają stereotypom, w najlepsze trwa tu zabawa formą i treścią.
Imbryk JAD
Talerz z dziewczęcą twarzą w pomidorach, kubek z gimnastyczką, imbryk z nagimi ciałami lewitującymi w zbożu – oto JAD, czyli Joanna And Dishes. To projekt artystki Joanny Fluder, która na porcelanie ręcznie maluje niezwykłe ilustracje, a potem wypala je w domowych warunkach. Naczynia pochodzą głównie z odzysku, ale artystka korzysta też z produktów polskich marek takich jak Ćmielów czy Kristoff. O ile z talerzami trzeba uważać, bo malunek może ucierpieć w zetknięciu z wysoką temperaturą i sztućcami, o tyle gorąca kawa w ozdobionym golasami imbryku nie uszkodzi rysunku i z pewnością zrobi wrażenie, gdy postawi się ją na stole.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.