Tematem przewodnim polskiej akcji „Godzina dla Ziemi” jest ocalenie Bałtyku. Fundacja WWF Polska przygotowała spot, który ukazuje, jak może wyglądać życie bez naszego ukochanego morza.
Co by było, gdyby Bałtyk przestał istnieć? Co by było, gdyby pozostały po nim tylko wspomnienia? Co by było, gdybyśmy mogli oglądać go tylko na zdjęciach, filmach i w muzeach? – Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy – mówi Hubert Urbański w spocie promującym kampanię społeczną WWF Polska. – Potrzebujemy morza, by żyć i wypoczywać. Teraz morze potrzebuje nas.
Organizowana przez WWF globalna akcja „Godzina dla Ziemi”, w Polsce co roku poświęcona jest innemu problemowi. Fundacja WWF Polska przygotowała spot, który ma szerzyć świadomość na temat ochrony Morza Bałtyckiego. Przenosi nas do wirtualnej przestrzeni wyobrażonego muzeum, w którym wystawione są eksponaty związane z Bałtykiem. Muzeum to ma być ostrzeżeniem przed nieustającym brakiem zrównoważonego rybołówstwa, zanieczyszczeniem wód i martwymi strefami, przez które mieszkańcy Morza Bałtyckiego powoli giną.
WWF przygotowało petycję do Premiera RP. – Kondycja Bałtyku jest bardzo słaba – tłumaczy Anna Sosnowska z WWF Polska. – Dlatego apelujemy do polityków o wypełnienie zobowiązań i zapewnieniu ratunku dla ekosystemu Morza Bałtyckiego. Nie tylko dla morskiej fauny i flory, ale też dla lokalnych społeczności, w tym rybaków, których morze utrzymuje i dla wszystkich, którzy kochają odwiedzać Bałtyk i na jego wybrzeżu tworzyć nowe wspomnienia.
By wesprzeć akcję WWF Polska, od 3 marca na stronie godzinadlaziemi.pl istnieje możliwość internetowego podpisania petycji do Premiera RP. Swoimi wspomnieniami związanymi z Bałtykiem, można dzielić się także poprzez Instagrama, wstawiając zdjęcia z oznaczeniem profilu @wwf oraz hasztagiem #godzinadlabałtyku.
Finał akcji „Godzina dla Ziemi” WWF odbędzie się 27 marca o 20:30, kiedy w symbolicznym geście solidarności z przyrodą i planetą, cały świat zgasi światła.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.