Finał „Sukcesji” za nami. Tym, którym będzie brakować zawiłych losów rodziny Royów, polecamy filmy i seriale w podobnym klimacie.
Ostatni odcinek „Sukcesji” przejdzie do historii telewizji jako jeden z najlepszych finałów XXI wieku. Na ekranie decydują się dalsze losy Waystar Royco i rodziny Royów. Pycha Shiv, Kena i Rome’a zostaje ukarana, a widzowie dostają to, na co czekali od pierwszego odcinka. Logan Roy wreszcie ma następcę.
Jeśli, tak jak my, już tęsknicie za szokującymi zwrotami akcji, dialogami, w których rynsztokowe epitety mieszają się z nawiązaniami do Bertranda Russela, czy postaciami, których równowaga psychiczna jest mniej stabilna niż pozycja złotego, wybraliśmy dla was siedem filmów i seriali, którym może uda się wypełnić posukcesyjną pustkę.
Dla fanów korporacyjnych intryg: „Wilk z Wall Street”
„Wilk z Wall Street” ma to co każdy dobry odcinek „Sukcesji”: dynamiczne zwroty akcji oraz szokujące zdrady podczas posiedzeń zarządu. Do tego gra tam Margot Robbie. Jeśli jednak nie macie czasu na analizę biznesową o długości całego filmu, odcinek „Rockefeller Plaza 30” zatytułowany adekwatnie „Sukcesja”, gdzie Liz Lemon porzuca swój kreatywny zespół, aby dołączyć do dyrektorów („Suck it, monkeys! I’m going corporate!”), będzie idealnym wyborem.
W świecie mediów: „Telepasja”
Produkcja z 1987 roku to połączenie komedii romantycznej z walką o rząd dusz w telewizji newsowej, która z niepokojącą dokładnością przewidziała, jak bardzo upadniemy jako społeczeństwo. Bonusem jest tu Holly Hunter, czyli Rhea Jarrell z „Sukcesji”, która gra tam odważną, poukładaną producentkę Jane Craig.
Milion dowcipów na minutę: „The Thick of It”
Twórca „Sukcesji”, Jesse Armstrong, wcześniej sprawdził się jako scenarzysta brytyjskiej komedii politycznej autorstwa Armanda Iannucci’ego „The Thick of It”. To serial, który stał się inspiracją do głośnej „Figurantki”. W serialu nie brakuje gier słownych godnych „Sukcesji”. Wystarczy, że wpsomnimy tylko: „Skrupuły? Skrupuły? Co to takiego? Jakieś niskokaloryczne chipsy Lay’s?”
Więcej Toma Wambsgansa i celów, które uświęcają środki: „Duma i uprzedzenie”
Matthew Macfadyen, grający Toma w „Sukcesji", wcielił się w pana Darcy’ego w „Dumie i uprzedzeniu” z 2005 roku. To okazja, żeby popatrzeć, jak ubrany w nawoskowany frak spogląda tęsknie w stronę Elizabeth Bennet. To również szansa, by w następnym sezonie „Sukcesji” docenić, jak świetnie walczy ze swoim angielskim akcentem jako Wambsgangs z Minnesoty.
Mroczny serial, który co tydzień przyciąga przed ekran: „Watchmen”
Serial HBO „Watchmen”, oparty na komiksach DC i stworzony przez twórcę „Zagubionych”, Damona Lindelofa, będzie idealnym wyborem. Pierwszy sezon opowiada o superbohaterach, zamaskowanych mścicielach, którzy stają na czele rewolucji w Ameryce wyjętej z innego wymiaru.
Dokładna analiza dziedziczonych fortun: „Pokolenie pieniądza”
Dokument Laury Greenfield trafia w sedno problemów związanych z globalizacją i kultem pieniądza, a także rozważa ich wpływ na społeczeństwo. Produkcja każe odbiorcy zastanowić się, jakie skutki będzie mieć komercjalizacja amerykańskiego snu.
Bogaci ludzie zachowujący się w paskudny sposób: „The Simple Life”
Reality show z początku lat 2000., w którym występują Paris Hilton i Nicole Richie? Tu nie trzeba nic dodawać.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.