Znaleziono 0 artykułów
18.07.2021
Artykuł partnerski

Filmy o silnych kobietach

18.07.2021
Fot. materiały prasowe

Artystki, kosmonautki, matki – świat kina pełen jest inspirujących kobiet. Wybieramy siedem filmów, do których chętnie wracamy. Wszystkie obejrzycie na nowym laptopie HP Spectre x360 – w domu, podróży i na wakacjach.

„Małe kobietki”: Siła wyobraźni

 

Powieść Louisy May Alcott doczekała się aż sześciu filmowych adaptacji. O ponadczasowości świadczą bohaterki – Jo, Meg, Beth i Amy. Siostry March dorastające w posiadłości Orchard House, choć tak różne, zawsze wspierają się w codziennych wyzwaniach. Ulubienicą publiczności jest charyzmatyczna Jo, która marzy o karierze pisarki. Czasem daje się ponieść emocjom, ale pewnie kroczy po swoje. W kultowej adaptacji z 1994 r. wcieliła się w nią Winona Ryder, a ostatnio – Saoirse Ronan.

„Proxima”: Nie ma rzeczy niemożliwych

 

Astronautka Sara jest jedyną kobietą w zespole szkoleniowym Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia poddawana jest ekstremalnym próbom, które mają przygotować ją do podróży w kosmos. Na dodatek musi stale udowadniać męskiej załodze, że jest częścią drużyny. Karierę łączy z wychowaniem siedmioletniej Stelli. Gdy astronautka zostaje wybrana do misji „Proxima”, staje przed trudnym wyborem: czy powinna spełniać swoje marzenia kosztem rozłąki z córką? W roli głównej hipnotyzująca Eva Green. Scenarzystka genialnego „Mustanga” i reżyserka docenionego w Cannes „Cienia” po raz kolejny szkicuje wielowymiarową bohaterkę, z którą możemy się identyfikować.

Fot. materiały prasowe

„Nomadland”: Podróż w głąb siebie

 

Film Chloé Zhao to klasyczne kino drogi, w którym towarzyszymy Fern, sześćdziesięciolatce, która traci wszystko i wyrusza w podróż po Ameryce. Cały dobytek wozi w samochodzie. Na trasie poznaje innych nomadów, którzy przypominają jej o tym, co w życiu naprawdę ważne – poczuciu wspólnoty, empatii i szacunku do innych. „Nomadland” było niekwestionowanym zwycięzcą minionego sezonu nagród, którego ukoronowaniem były trzy Oscary, w tym za najlepszy film. Tego wieczora statuetkę odebrała również odtwórczyni głównej roli, Frances McDormand. Podobnie jak w „Trzech Billboardach za Ebbing, Missouri”, aktorka stworzyła złożoną postać, z którą momentalnie czujemy się związani. 

„Jackie Brown”: Kto śmieje się ostatni

 

Prawdopodobnie najbardziej niedoceniany film Quentina Tarantino ma wszystko, co trzeba – gwiazdorską obsadę, genialny scenariusz, rewelacyjną ścieżkę dźwiękową i świetnie prowadzoną akcję. „Jackie Brown” śledzi losy stewardesy (Pam Grier), która dorabia do pensji, przemycając pieniądze dla wpływowego handlarza bronią Ordella Robbiego (Samuel L. Jackson). Pewnego dnia zostaje aresztowana przez agentów FBI, którzy chcą dotrzeć do jej zleceniodawcy. Kobieta obmyśla skomplikowany plan, aby uniknąć więzienia i zemsty Ordella. Jackie Brown to kobieta żywioł, która nie boi się ryzyka, wie, czego chce, i jak to zdobyć. 

Fot. materiały prasowe

„Faworyta”: Królowa jest tylko jedna

 

Mimo że za kamerą „Faworyty” stanął mężczyzna, Jorgos Lantimos, to świat przedstawiony w filmie należy do kobiet. Na brytyjskim tronie zasiada schorowana i rozkapryszona Anna, ale realną władzę sprawuje opiekująca się nią lady Sarah. Jej pozycji zagraża nowo przybyła służąca, ambitna Abigail. Kobiety rozpoczynają zaciekłą walkę o wpływy, w której wszystkie chwyty są dozwolone. Wyraziste bohaterki powołało do życia niezwykle utalentowane trio: Rachel Weisz, Emma Stone i Olivia Colman, której kreację doceniono Oscarem.

„Dziennik Bridget Jones”: Taka jak my

 

Rozterki miłosne, porażki zawodowe i niekończące się pasmo wpadek trzydziestolatki z Londynu sprawiły, że z Bridget Jones utożsamiają się kolejne pokolenia kobiet. Postać stworzona przez brytyjską pisarkę Helen Fielding ożyła dzięki Renée Zellweger. Jej Bridget jest sympatyczna, zabawna, czasem cyniczna, innym razem naiwna – taka jak my. No prawie. W końcu o jej względy zabiegają najwięksi amanci brytyjskiego kina: Colin Firth i Hugh Grant. Niemniej perypetie Brytyjki wciąż ogląda się z nostalgią, uśmiechem i łezką w oku.

Fot. materiały prasowe

„Mad Max: Na drodze gniewu”: Siła jest kobietą

 

Cesarzowa Furiosa ma wiele powodów do gniewu: kryzys energetyczny, który zmienił jej świat w jałowy nieużytek, plemię chłopców wojennych pragnących jej śmierci i władcę tyrana, który więzi kobiety, zmuszając je do rodzenia dzieci. Kiedy Furiosa uwalnia jego żony i odjeżdża z nimi w stronę pustyni, rozpoczyna się chaotyczny pościg przez postapokaliptyczne krajobrazy świata przyszłości. Choć to małomówny Max jest postacią tytułową, to Furiosa jest prawdziwą bohaterką. W tej roli fenomenalna Charlize Theron, która raz za razem udowadnia, że świetnie odnajduje się w rolach twardzielek. 

Wybrane przez nas filmy to pozycje obowiązkowe dla współczesnych kobiet. Aby w pełni docenić filmowy kunszt twórców, najlepiej obejrzeć je na laptopie HP Spectre x360. Nowy model odpowiada na potrzeby współczesnych kobiet – jest wielofunkcyjny, dostosowuje się do indywidualnego rytmu pracy, a najnowsze technologie łączy ze stylowym designem. Spectre powstało z myślą o kobietach, które nie boją się wyzwań, są twórcze i zawsze myślą o tym, w czym mogą sprawdzić się tym razem.

Fot. materiały prasowe

Z pomocą przy realizacji tych założeń przychodzi HP Spectre x360. Dzięki konwertowalnej formule laptop dopasuje się do nas – bez względu na to, czy jesteśmy w biurze, podróży czy na wakacjach. Spectre jest wyposażone w inteligentne funkcje, które dostosowują kolor i jakość wyświetlacza do otoczenia i wykonywanych przez nas czynności. Nowy model HP reguluje również poziom zużycia energii, tak, by zapewnić nam możliwie długi czas pracy – nawet do 17 godzin bez przerwy. Maksymalną wydajność gwarantuje również Procesory Intel Core™ i7 11. generacji z grafiką Iris Xe do szybszej edycji filmów wideo i tworzenia treści 3D.

HP Spectre x360 sprawdzi się zarówno do codziennych obowiązków, jak i zadań specjalnych. Wyposażony w Port Thunderbolt™ 4 zapewnia zasilanie, szybkość i wszechstronność działania, pozwalając na podłączanie komputera do urządzeń, takich jak aparaty cyfrowe lub dwa monitory 4K. Najwyższą jakość dźwięku gwarantują cztery głośniki dostrojone przez ekspertów Bang & Olufsen. W kreatywnej pracy pomoże nam wiele dodatków, takich jak cyfrowe pióro gwarantujące pełną precyzję i swobodę ruchów i aplikacja do rysowania Adobe Fresco.

Fot. materiały prasowe

HP Spectre x360 to przenośne miejsce pracy i centrum rozrywki, które możemy mieć zawsze przy sobie. To komputer, który podobnie jak współczesne kobiety, jest wszechstronny, twórczy i szybko adaptuje się do zmieniającego świata. 

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Filmy o silnych kobietach
Proszę czekać..
Zamknij