Ludzie kultury i Kościoła: „Nikt nie zasługuje na śmierć w lesie”
Na polsko-białoruskiej granicy trwa kryzys humanitarny. Tysiące uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki jest więzionych w strefie stanu wyjątkowego, gdzie umierają z głodu i zimna. Teraz w ich obronie stanęli ludzie kultury i Kościoła.
„Człowieczeństwo nie ma nic wspólnego z barwami politycznymi. Kiedy pod naszym domem umiera człowiek z zimna i głodu, po prostu musimy mu pomóc. (...) Apelujemy o wpuszczenie na stałe do strefy stanu wyjątkowego służb medycznych i pomocy humanitarnej”. – słyszymy w spocie, wyreżyserowanym przez Jana Holoubka. Za produkcję materiału odpowiedzialni byli Adam Sokołowski i Trust Partners.
W klipie występują biskup Rafał Markowski, Tomasz Kot, Agnieszka Więdłocha, Danuta Stenka, Dawid Podsiadło, Martyna Wojciechowska, Antoni Pawlicki, Magdalena Zawadzka, Grzegorz Markowski, Magdalena Różczka i Janusz Gajos.
Apel wspierają niezależne aktywistki oraz aktywiści, mieszkanki i mieszkańcy polsko-białoruskiego pogranicza, Przystanek „Świetlica” dla dzieci uchodźców, a także Grupa Granica w składzie: Nomada Stowarzyszenie, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, Homo Faber, Polskie Forum Migracyjne, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Salam Lab, Dom Otwarty, Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, CHLEBEM I SOLĄ, uchodźcy.info, RATS Agency, Kuchnia Konfliktu i Strefa WolnoSłowa.
W sobotę 20 listopada o 14.00 z Placu Unii Lubelskiej w Warszawie wyruszy Marsz Troski o Oszukanych. Biorąc w nim udział, możemy wyrazić wsparcie dla uchodźców i sprzeciw wobec kryzysu na granicy.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.