Seriale o wyjątkowych dziewczynach, poruszające biografie i zabawne komedie w gwiazdorskiej obsadzie – wybieramy najciekawsze nowości z platformy streamingowej.
„Betty”, sezon pierwszy (1 maja)
Uparta i zadziorna Janay (Dede Lovelace), będąca jej przeciwieństwem Honeybear (Moonbear), zbuntowana Kirt (Nina Moran) i rezolutna Indigo (Ajani Russell) są nierozłączne. O dołączeniu do paczki marzy nieśmiała Camille (Rachelle Vinberg). A pasją przyjaciółek jest zdominowany przez mężczyzn skateboarding. W tle różnorodny i tętniący życiem Nowy Jork. Crystal Moselle, reżyserka „Skejterki”, przeniosła tę samą historię na mały ekran z oryginalną obsadą.
„Szkoła melanżu” (3 maja)
Amy i Molly (Kaitlyn Dever i Beanie Feldstein) w przededniu ukończenia szkoły średniej zdają sobie sprawę, że całe liceum poświęcały się nauce kosztem życia towarzyskiego. Nastolatki postanawiają więc w jedną noc nabawić się za cztery lata. Za reżyserski debiut Olivii Wilde wróżono nominację do Oscara. Choć tak się nie stało, komedia o dorastaniu odniosła duży sukces, a aktorka zapowiedziała już swój kolejny projekt – thriller psychologiczny „Don’t Worry Darling” z Shią LaBeoufem, Chrisem Pine’em i Florence Pugh w rolach głównych.
„Czarne popioły” (3 maja)
13-letnia Selva (Smashleen Gutiérrez) jest sierotą, wychowywaną przez dziadka i kobietę imieniem Elena, która pewnego dnia niespodziewanie znika. Dziewczynka musi sama się zająć starzejącym się mężczyzną. Pełnometrażowy debiut Sofii Quirós Ubedy to magiczna opowieść o dorastaniu, oswajaniu się z upływem czasu i odejściem bliskich. W końcu, jak mówi reżyserka, gdy umieramy, po prostu zrzucamy skórę i możemy być tym, czym tylko chcemy – wilkiem, skałą lub cieniem. „Czarne popioły”, inspirowane wierzeniami mieszkańców Karaibów, to również okazja, by poznać bliżej niezwykły krajobraz Kostaryki.
„Historia Natalie Wood: Pociecha w tym, co było” (6 maja)
Film dokumentalny opowiadający historię życia, kariery i tragicznej śmierci aktorki Natalie Wood z perspektywy jej jedynej córki Natashy Gregson Wagner oraz jej bliskich. Wood zadebiutowała na ekranie w wieku zaledwie czterech lat. Potem wystąpiła w ponad 50 produkcjach, w tym w „West Side Story”, „Wielkim wyścigu” i „Buntowniku bez powodu”, nim skończyła 25 lat, otrzymała już trzy nominacje do Oscara, a w wieku zaledwie 43 lat w tajemniczych okolicznościach utonęła. Na biografię artystki składają się niepublikowane nigdy wcześniej filmy, zdjęcia, pamiętniki i listy aktorki.
„Avengers” i inne filmy z uniwersum Marvela (8 maja)
W maju na platformie będzie można oglądać najważniejsze superprodukcje Marvela ostatnich lat, w tym „Doktora Strange’a” z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej, nagrodzoną trzema Oscarami „Czarną Panterę” i „Avengers: Koniec gry”, które stało się najbardziej dochodowym tytułem w historii kina. W filmowych adaptacjach marvelowskich komiksów występuje cała plejada gwiazd ze Scarlett Johansson, Robertem Downeyem Jr., Chrisem Hemsworthem i Chadwickiem Bosemanem na czele.
„To wiem na pewno” (11 maja)
Miniserial opowiada równoległe historie braci bliźniaków, Dominicka i Thomasa (w podwójnej roli Mark Ruffalo). Każdy z nich podjął wiele decyzji, które sprawiły, że losy nierozłącznych w dzieciństwie chłopców potoczyły się zupełnie inaczej. Twórcą filmu opartego na motywach bestsellerowej powieści Wally’ego Lamba jest Derek Cianfrance, reżyser i scenarzysta takich filmów jak „Blue Valentine” i „Drugie oblicze”.
„Jak łodzie” (11 maja)
Młoda prostytutka Francesca (Angela Sarafyan, „Westworld”) ginie z rąk swojego klienta. Po śmierci dziewczyna trafia na spotkanie do tajemniczej Sir (Uzo Aduba, „Orange Is the New Black”), która wysyła ją ponownie na Ziemię, gdzie otrzymuje zadanie pomagania ludziom w rozwiązywaniu ich życiowych problemów. Jednocześnie Francesca stara się odnaleźć ukochaną osobę, z którą nie zdążyła się pożegnać.
„Wielka”, sezon pierwszy (16 maja)
Nowy serial twórców „Faworyty”, scenarzysty Tony’ego McNamary i producentki Deborah Davis. Oparta na faktach (przynajmniej po części, jak zapowiada zwiastun) produkcja opowie historię przyszłej carycy Katarzyny (Elle Fanning), skupiając się na młodości władczyni, jej małżeństwie z carem Piotrem (Nicholas Hoult) i trudnych początkach na rosyjskim dworze. Jak zapowiadają twórcy, całość utrzymana będzie w groteskowym tonie.
„Stargirl”, sezon pierwszy (19 maja)
Historia licealistki Courtney Whitmore (Brec Bassinger), która odkrywa u siebie supermoce i postanawia zainspirować grupę młodych herosów do walki ze złoczyńcami z przeszłości. Dziewczyna chce w ten sposób wypełnić dziedzictwo słynnej drużyny superbohaterów z Justice Society of America. „Stargirl” to nowy serial, tym razem z uniwersum DC, nie tylko dla nastolatków.
„Oszustki” (31 maja)
Anne Hathaway i Rebel Wilson w nowej komedii Chrisa Addisona, twórcy serialu „Kumple”. Josephine Chesterfield i Penny Rust to dwie oszustki, które choć stosują zupełnie różne metody, mają wspólną specjalność – okradają zamożnych mężczyzn, w szczególności tych lubiących krzywdzić kobiety. Postanawiają one połączyć siły, gdy natrafiają na trop miliardera i potentata nowych technologii, Thomasa Westerburga (Alex Sharp).
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.