Świąteczno-noworoczny czas obfituje w spotkania z rodziną i przyjaciółmi, bożonarodzeniowe celebracje, sylwestrowe wyjazdy i karnawałowe szaleństwa. To tygodnie, w których lubimy otaczać się bliskimi i pięknem – kreacji, wnętrz czy krajobrazów. Bogate w wykwintne smaki oraz współtworzące wspomnienia zapachy są tym, na co czekamy przez cały rok. Jak sprawić, by były idealne?
Podstawą każdego udanego spotkania są odpowiednio zaplanowane przygotowania. Od listy gości, przez wystrój wnętrza, aż po poszczególne pozycje menu. Warto pamiętać też o sobie.
Doskonała fryzura i odświętny strój wprawią w doskonałe samopoczucie. Przed podróżą dobrze jest z kolei zapoznać się z jej dokładną trasą, wyszukać miejsca idealne na przerwę i zadbać o odpowiednią playlistę. Co jednak najważniejsze, nawet w kryzysowych momentach należy zachować spokój. A ponieważ wydarzenia, na które czekamy najdłużej, zazwyczaj mijają w mgnieniu oka, warto zanurzyć się w nich na sto procent – bez telefonu w ręce czy wyjść na dymka. I choć dla walczących z nałogiem może wydawać się to niemożliwe, alternatywne produkty nikotynowe przekonują, że może się to okazać nawet całkiem proste.
Jedną z opcji oferujących potencjalnie niższe ryzyko ekspozycji na działanie substancji toksycznych niż tradycyjne papierosy, a ponadto nie wymagającej wyjścia na świeże powietrze są nikotynowe saszetki doustne. To produkty beztytoniowe, które umieszcza się w ustach (najczęściej pod górną wargą). – Niewątpliwie mamy do czynienia z najmniej szkodliwym dla palaczy alternatywnym produktem dostarczającym nikotynę – mówi prof. Andrzej Sobczak ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, od lat zajmujący się alternatywnymi metodami dostarczania nikotyny do organizmu.
W czasopiśmie Drug and Chemical Toxicology opublikowano wyniki badań, będących częścią kompleksowego programu badań naukowych, które mają na celu ocenę potencjału zmniejszenia ryzyka związanego z bezdymnymi produktami nikotynowymi w porównaniu z tradycyjnymi papierosami.
Przeprowadzone z użyciem saszetek nikotynowych wykazały, że ich toksyczność jest porównywalna do toksyczności produktów nikotynowej terapii zastępczej (NRT), obecnie uważanych za najmniej szkodliwe ze wszystkich produktów nikotynowych. Objęto je analizą pod kątem zawartości 24-26 związków istotnych dla wyrobów tej kategorii i wykazano, że aż 22 z nich nie przekracza mierzalnych limitów, a na bardzo niskim poziomie zostały oznaczone jedynie wilgoć, nikotyna, formaldehyd i chrom. W sprzedaży dostępne są różne wyroby wchodzące w skład tej kategorii produktów, w tym również, obecne w Polsce od dwóch lat, saszetki nikotynowe VELO.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.