„Wzgórze psów”, nowy polski serial Netflixa na podstawie powieści Jakuba Żulczyka, to seans dla widzów o mocnych nerwach. Wybieramy najlepsze polskie produkcje w klimacie mrocznego kryminału.
Dawno polski kryminał nie wywołał takich emocji, jak „Wzgórze psów”. Nowy polski serial Netflixa na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka to seans dla widzów o mocnych nerwach.
Mroczny thriller przenosi nas do Zyborka, małego miasta, które skrywa wielkie tajemnice. W rodzinne strony po latach wraca Mikołaj Głowacki (w roli głównej Mateusz Kościukiewicz), dziś sławny pisarz, który wybił się na powieści kryminalnej o morderstwie sprzed lat. Pobyt w Zyborku obudzi dawne demony głównego bohatera serialu, który będzie musiał stawić czoła przeszłości.
W obsadzie znakomitego serialu kryminalnego pojawili się również Robert Więckiewicz, Jaśmina Polak, Wojciech Zieliński, Andrzej Konopka i Helena Sujecka. Za kamerą stanął reżyserski duet Jacka Borcucha („Warszawianka”) i Piotra Domalewskiego („Cicha noc”, „Hiacynt”, „Sexify”), który jest również współautorem scenariusza.
Najlepsze seriale kryminalne Netflixa w klimacie „Wzgórza psów”
Maraton „Wzgórza psów” za tobą? Oto trzy najlepsze polskie produkcje dla fanów mrocznych kryminałów. To tytuły dla widzów o mocnych nerwach.
„Rojst”: Doskonały serial kryminalny w gwiazdorskiej obsadzie
Akcja serialu kryminalnego w reżyserii Jana Holoubka została rozciągnięta na kilka dekad. Określenie „rojst” oznacza miejsce podmokłe i bagniste. Dlatego też pierwszy sezon serialu, rozgrywający się w 1984 roku, swój początek ma w lesie, gdzie dochodzi do podwójnego morderstwa pracownicy seksualnej i miejscowego działacza komunistycznego. Feralnej nocy ma również miejsce samobójstwo pary nastolatków. A to zaledwie początek mrocznych tajemnic, które będą musieli rozwikłać bohaterowie serialu. W rolach głównych plejada polskich gwiazd – Magdalena Różczka, Łukasz Simlat, Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik i inni.
„Znaki”: Propozycja dla fanów mrocznych produkcji serwisu Netflix
Polski serial kryminalny opowiada o brutalnym morderstwie, do którego dochodzi w Górach Sowich. Do sprawy zostaje przydzielony nowo przybyły komisarz Michał Trela (Andrzej Konopka), który nie zjednuje sobie sympatii mieszkańców. Policjant zaczyna podejrzewać, że badana przez niego sprawa ma związek z nierozwiązaną zbrodnią z przeszłości. Aby dotrzeć do prawdy, policjant będzie musiał przełamać zmowę milczenia. Pozycja obowiązkowa dla miłośników mrocznych produkcji serwisu Netflix.
„Informacja zwrotna”: Równie wciągająca adaptacja powieści Jakuba Żulczyka
Akcja „Informacji zwrotnej” również toczy się w Warszawie. Tym razem widz poznaje historię byłego rockmana, alkoholika, ojca dwójki dorosłych dzieci, Marcina Kani (Arkadiusz Jakubik). Bohater budzi się w mieszkaniu swojego syna, Piotra (Jakub Sierenberg), który zaginął poprzedniej nocy. Marcin pamięta jedynie początek spotkania z synem. Wkrótce wyrusza na poszukiwanie Piotra po mrocznych zaułkach stolicy oraz własnego umysłu. „Informacja zwrotna” to podróż w głąb psychiki człowieka zmagającego się z chorobą alkoholową.
Zobacz także:
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.