Zapach i płomień to esencja zimowych domowych rytuałów. Wybieramy projekty świec, świeczników i podstawek na kadzidła, które będą stylowym elementem wnętrza, umilą długie wieczory i pozwolą inaczej spojrzeć na surowy krajobraz za oknem.
Świecznik Interconnect: Lekcja geometrii
Colin King jest niezwykle utalentowanym stylistą wnętrz, który wprowadził zupełnie nową – opartą na oszczędności środków wyrazu i malarskości – jakość w tej dziedzinie. King tworzy także autorskie linie produktów. Jak sam twierdzi, sprowadza przedmioty do ich esencji. Koncept Interconnect dla Audo Copenhagen bazuje na geometrii linii, kuli i prostokąta. Ich połączenie tworzy dynamiczną formę przypominającą wahadło, a spora skala działa w przestrzeni domowej prawie jak zegar słoneczny.
Świeca Aranska: Pochwała prostoty
Aranska to kopalnia, jeśli chodzi o świece wolnostojące, w oprawach ceramicznych, dyfuzory czy woski. Te pierwsze, najbardziej klasyczne, to papierek lakmusowy jakości i pomysłu na wzornictwo. Precyzyjne żłobkowanie i złamany maślany kolor nadają prostym kształtom szlachetność. Są ręcznie wykonywane z wosku rzepakowego, a ich płomienie nie wydzielają szkodliwych substancji i palą się nawet 15 godzin.
Świecznik Lost Brick Candle Holder 1: Wehikuł czasu
Jérémy Bellina jest francuskim garncarzem mieszkającym w Berlinie. Ceramikę odkrył stosunkowo późno i dopiero w 2019 roku postanowił zostać rzemieślnikiem na pełny etat. Działa w niewielkim studiu w Neukölln, pozyskując surowce, szkliwiąc i wypalając swoje oryginalne, a często także bardzo dowcipne produkty. Lost Brick Candle Holder 1 w kolorze terakoty ma w sobie klimat vintage’owej ceramiki z lat 70. i świetnie odnajdzie się w eklektycznych wnętrzach.
Kadzielnica Mandy Pang: Domowe rytuały
Kolekcja ceramiki wykonana specjalnie dla SĀR – concept store’u z siedzibą na warszawskim Starym Mieście – przez artystkę Mandy Pang. Linia jest nawiązaniem do indyjskich tradycji i rytuałów medytacji. Wykonana z gliny węglowej i szkliwiona na czarno, swoim kształtem nawiązuje do formy rozłożonego kwiatu. Kadzielnica tworzy elegancką oprawę do złocistych pachnących patyczków o zapachu Champa & Oud.
Świecznik z serii Pąkle: Drugie, lepsze życie
Z wykształcenia architekt, z wyboru – kowal rzemieślnik. Marcin Skalski jest zafascynowany estetyką kutych przedmiotów tradycyjnych i szuka w nich inspiracji dla swoich prac. Świecznik jest pierwszym obiektem z serii Pąkle. Został wykonany ze stali, konkretnie z kawałków blach znalezionych na złomie. Jego elementy są kute na gorąco, dzięki czemu każdy egzemplarz jest niepowtarzalny i widać w nim ręczną pracę. Po oszlifowaniu surowa forma staje się przyjemna w dotyku, a całość jest oksydowana, na końcu olejowana, numerowana i sygnowana.
Kadzielnica Malwiny Konopackiej: Oko na design
Malwina Konopacka ma w swoich kolekcjach nie tylko wazony. Podstawka na kadzidło w kształcie liścia powstała we współpracy z Auurą – polską marką kadzideł. Kadzielnica ma detal, który pojawia się w całej kolekcji z rodziny OKO – charakterystyczną kulkę. Naczynie jest wykonane z ceramiki szlachetnej pokrytej kolorowymi szkliwami, dostępne w sześciu wariantach: Candy, Kobalt/Confetti, Choco, Ecru, Orange/Gradient, Moss.
Świecznik Circles: Metal na okrągło
Brytyjski design z lat 80., który w kontekście aktualnego szaleństwa na punkcie metalu i brutalizmu wciąż wydaje się świeży i aktualny. Circles został zaprojektowany i wyprodukowany przez brytyjskiego twórcę Matthew Hiltona i stanowi wertykalną kompozycję nieregularnych pierścieni z wyrazistym detalem: wypukłą krawędzią. Pomimo solidnej konstrukcji z aluminium ma w sobie wizualną lekkość.
Świeca Fig Tree: Pocztówka z wakacji
Świece zapachowe Leisure są wykonane ręcznie w Polsce z wosku rzepakowego. Tygrysia oprawa to efekt dmuchania szkła pochodzącego w 100 proc. z recyklingu (a i po wypaleniu można ją ponownie napełnić albo wykorzystać jako kubek na długopisy czy pędzle do makijażu). Kompozycja zapachowa przenosi wprost do miesięcy wypełnionych słońcem, miłych wspomnień z wakacji. Tworzą ją nuty bergamotki, jałowca, liścia figowego, szałwii, kwiatu drzewa oliwnego, cedru oraz delikatnego piżma.
Świecznik i kadzielnica Branik Delight: Gra pozorów
Podstawa pod kadzidło, świecznik i taca, czyli zestaw doskonały od Branik Delight, marki kierowanej przez architektkę wnętrz Agatę Knorowską. Tajemnicza nazwa to hołd dla babci – życiowej estetki, która swoją kreatywnością zainspirowała wnuczkę do szukania piękna w małych rzeczach i gestach. Branik specjalizuje się w kamiennych „serwetkach” wykonanych z różnego rodzaju starannie wyselekcjonowanych, szlachetnych kawałków marmuru, onyksu, trawertynu i kwarcytu z charakterystycznym wykończeniem przypominającym krawędź herbatnika.
Świeca Tomato Leaves: Igranie z ogniem
Świeca Tomato Leaves to element kolekcji akcesoriów do domu Loewe. Linia zapachowa jest efektem współpracy dyrektora kreatywnego Jonathana Andersona oraz mistrzyni perfumiarstwa Núrii Cruelles i stanowi podróż sentymentalną do czasów dzieciństwa. Figlarna i humorystyczna w formie, jest równie zaskakująca po zapaleniu – przywołuje świeży, lekko owocowy zapach… ogrodu warzywnego (jest perfumowana esencją z buraków). Wykonana w 100 proc. z wosku roślinnego, ma bawełniany knot.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.