Z okazji urodzin aktorki, która w filmie „Powiedz tak” zagrała organizatorkę wesel romansującą z panem młodym, przypominamy najlepsze filmy o miłości z udziałem J.Lo. Kolejny – „Marry Me” – miał premierę w 2022 roku.
„Co z oczu, to z serca” (1998): Seksowny thriller
Co z oczu, to z serca? O George’u Clooneyu nie da się tak łatwo zapomnieć. Czarującemu przestępcy Jackowi Foleyowi ulega nawet agentka FBI, Karen Sisco, która go ściga. W jednym z lżejszych filmów Stevena Soderbergha (nakręconym przed Oscarowymi „Traffic” i „Erin Brockovich”) J.Lo zagrała jedną z lepszych ról – kontrolującą twardzielkę, godną przeciwniczkę mistrza ucieczek. To nie jest oczywiście typowa komedia romantyczna, ale w mistrzowski sposób godzi gatunki – czarnej komedii, romansu i thrillera. Nic dziwnego, skoro powstała na podstawie pomysłu Elmore’a Leonarda, specjalisty od literatury pulp, którą w latach 90. odkrył dla kina Quentin Tarantino. Na podstawie powieści Leonarda powstała jego „Jackie Brown”, a także przebojowa komedia kryminalna „Dorwać małego” Barry’ego Sonnenfelda z 1995 r.
„Powiedz tak” (2001): Uciekający pan młody
Dopóki nie pojawił się na ekranie jako pediatra, do którego wzdychają bohaterki filmu i jego widzki, Matthew McConaughey nie kojarzył się z komediami romantycznymi. Reżyserom wydawało się, że Teksańczyk o wyglądzie kowboja lepiej nadaje się do kryminałów. Adam Shankman stwierdził jednak, że z J.Lo łączy go niezwykła chemia. Fabuła „Powiedz tak” jest niewinna jak epoka, z której pochodzi film. Zapracowana wedding plannerka Mary Fiore zakochuje się od pierwszego wejrzenia w Stevie, który oczywiście okazuje się być jej kolejnym klientem… Od pierwszej sceny wiemy, że Lopez pójdzie za głosem serca, ale do ostatniej z zapartym tchem czekamy na happy end.
„Pokojówka na Manhattanie” (2002): Kopciuszek z Nowego Jorku
„Czy wiecie, że Voldemort grał w komedii romantycznej z J.Lo?” – pytają milenialsi na Twitterze. Dla nich Ralph Fiennes, w latach 90. nominowany do Oscara za „Listę Schindlera” i „Angielskiego pacjenta”, na zawsze już związany jest z uniwersum Harry’ego Pottera. Zanim został Złym, zagrał możnego polityka, który zakochuje się w pięknej pokojówce. Marisa Ventura jest oczywiście współczesnym Kopciuszkiem, w scenariuszu Johna Hughesa nawiązuje też do „Pretty Woman”. „Pokojówka na Manhattanie” oferuje dziś raczej stylową inspirację (ten biały płaszcz! Ta suknia księżniczki!) niż dobrą rozrywkę, bo sztampową historię trudno uznać za prokobiecą. J.Lo otrzymała za rolę nominację do Złotych Malin. Fiennes woli w oficjalnej filmografii o tym występie nie wspominać. Zaraz zobaczymy go ponownie w romantycznym wcieleniu – w kostiumowych „Wykopaliskach” (premiera 29 stycznia na Netfliksie).
„Zatańcz ze mną” (2004): Nauczycielka tańca
Richard Gere na początku lat 90. przyprawiał partnerki z planu o szybsze bicie serca. Zazwyczaj obsadzano go zresztą u boku o wiele młodszych aktorek. Potem pięknie się postarzał. I w „Zatańcz ze mną” wreszcie połączono go z kobietą w jego wieku – Susan Sarandon. Bo w tej komedii romantycznej Lopez wcale nie gra pierwszych skrzypiec. Jej Paulina uczy sfrustrowanego prawnika Johna tańca, by na powrót znaleźć namiętność w małżeństwie, a nie w skoku w bok. Pozostając jego wierną przyjaciółką, pomaga mu odkryć jego prawdziwą pasję.
„Sposób na teściową” (2005): Starcie tytanek
Tak zły, że aż dobry. W filmie Roberta Luketica, reżysera „Legalnej blondynki”, J.Lo przyćmiła Jane Fonda w roli przyszłej teściowej, która chce zniszczyć życie niewłaściwej jej zdaniem kandydatki na żonę dla wypieszczonego syneczka (Michael Vartan najbardziej znany z serialu „Agentka o stu twarzach”). Brak chemii między Kevinem (Vartan) a Charlie (J.Lo) rekompensują iskry, które lecą z ekranu za każdym razem, gdy bohaterka Lopez stawia się Fondzie. Okazuje się godną przeciwniczką wrednej Violi. A czy naprawdę warto walczyć o tak miałkiego faceta (nawet jeśli jest lekarzem)? Niech każda widzka sama sobie na to pytanie odpowie. Film dostępny jest na Netfliksie.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.