Serial „1670”, komedia o zdziwaczałym szlachcicu i jego konfliktach z chłopami, okazał się niespodziewanym przebojem Netflixa. Nic więc dziwnego, że platforma zleciła już produkcję drugiego sezonu polskiego hitu. Zanim powrócimy do Adamczychy, wybieramy najlepsze mockumenty z platform streamingowych, które umilą oczekiwanie.
Najlepsze seriale w formule mockumentu
„The Office”: Klasyka gatunku
Amerykański remake brytyjskiego przeboju śledzi zawodowe i życiowe perypetie pracowników firmy papierniczej Dunder Mifflin w Scranton w stanie Pensylwania. W wykonywaniu codziennych obowiązków przeszkadza im menedżer, Michael Scott (Steve Carell). „The Office” jest jednym z seriali, które zawsze skutecznie poprawiają humor. Może to zatem dobry moment na kolejny maraton?
„Co robimy w ukryciu”: Wywiad z wampirem
Bohaterami spin-offu nowozelandzkiej komedii o tym samym tytule jest czwórka wampirów, zamieszkujących wiekową posiadłość na nowojorskim Staten Island. Nandor, Nadja, Laszlo i Colin Robinson wiodą nocne życie z dala od spojrzeń ludzkich sąsiadów. Do czasu aż ich mroczny pan, baron Afanas, składa im niespodziewaną wizytę.
„Parks and Recreation”: Do pracy, rodacy
Akcja drugiego mockumentu twórców „The Office” również toczy się w biurze, tym razem jednak zajmowanym przez pracowników Departamentu Parków i Rekreacji w miasteczku Pawnee w Indianie. W przeciwieństwie do Michaela Scotta Leslie Knope (Amy Poehler) jest w pełni oddana pracy, a jej misja to stworzenie najpiękniejszego parku w całym stanie. Ambitna polityczka nie cofnie się przed niczym, by tego dokonać.
„Misja: Podstawówka”: Ciało pedagogiczne
Obsypany nagrodami serial o nauczycielach z powołania, pracujących w jednej z najbardziej niedofinansowanych szkół w kraju. Ich sytuację dodatkowo komplikuje nowo wybrana dyrektorka, która nie dostrzega zaangażowania Janine (Quinta Brunson) i reszty ciała pedagogicznego. „Misja: Podstawówka” to świetna komedia o bardzo aktualnych problemach. Warto.
„Świat oczami Cunk”: Krótka historia świata
Philomena Cunk (Diane Morgan) wyrusza w podróż dookoła świata, by znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, dotyczące naszej przeszłości. „Świat oczami Cunk” jest parodią seriali historycznych, które, zdaniem bohaterki, podchodzą do tematu od niewłaściwej strony.
„Jury Duty”: Wysoki Sądzie
Kulisy amerykańskiego systemu sprawiedliwości widziane z perspektywy ławy przysięgłych to również dzieło twórców „The Office”, stąd zbliżony humor sytuacyjny. Choć serialowi daleko do „Anatomii upadku”, „Jury Duty” warto dać szansę.
„Pohamuj entuzjazm”: Hollywood od kulis
Larry David (we własnej osobie), producent filmowy i zdeklarowany mizantrop, nie cieszy się sympatią kolegów i koleżanek z branży. Mimo to w Hollywood radzi sobie świetnie, a wszyscy marzą, by zająć jego miejsce. Tak przynajmniej mu się wydaje. „Pohamuj entuzjazm” dobiegł końca po blisko 25 latach na antenie. Echa serialu można jednak dostrzec w wielu nowych produkcjach.
„Współczesna rodzina”: Pokolenia
Jeszcze jeden kultowy mockument, który zakończył się po przeszło dekadzie, a wciąż dostarcza nam rozrywki. Tytułową „Współczesną rodziną” są Pritchettowie, (nie)typowa amerykańska familia. Nestorem rodu jest Jay (Ed O’Neill, czyli Al ze „Świata według Bundych”), który po rozwodzie żeni się ze znacznie młodszą Glorią (Sofia Vergara). Świeżo upieczeni małżonkowie uczą się nawigować pomiędzy wyzwaniami wielopokoleniowej rodziny na miarę XXI wieku.
„Ja’mie: Uczennica szkoły prywatnej”: Królowa liceum
Mój osobisty faworyt w tym zestawieniu, a zarazem formatywna produkcja dla kobiet i queerów z pokolenia zillenialsów. Ja’mie King (Chris Lilley) jest królową ekskluzywnego liceum Hillford Girls Grammar w Sydney. W porównaniu z nią Regina George z „Wrednych dziewczyn” jest wzorową przyjaciółką. Gdy Ja’mie zaczyna tracić swoją pozycję, zrobi wszystko, by odzyskać dawne życie. Nawet, jeśli będzie musiała, zostanie szkolną prymuską.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.