Najbardziej mu po drodze z minimalizmem i streetwearem. Świetnie sprawdza się w stylizacjach „na cebulkę” i potrafi diametralnie zmienić proporcje sylwetki. Jest w nim luz i nonszalancja, ale potrafi też być elegancki. Styl oversize nie przestaje być popularny. W tym sezonie polecamy eksperymentowanie z nim przy pomocy okryć wierzchnich, swetrów i koszul. Albo wszystkich razem, bo oversize’owe total looki także są bardzo modne.
Sweter J.W. Anderson: Śmietanka towarzyska
Jeśli możecie zainwestować w jeden oversize’owy projekt na jesień, niech będzie to ciepły i mięsisty sweter. Model z kolekcji Jonathana Andersona ma pełen objętości fason i zwężane rękawy. Sprawdzi się w rozmaitych stylizacjach – od miejskich (w połączeniu z klasycznym płaszczem) po te nawiązujące do modnego ostatnio nurtu „cottagecore” (zestawiony ze spodniami stylizowanymi na bryczesy oraz kaloszami).
T-shirt Vetements: Z nutką kontrowersji
Kolektyw mody założony przez Demnę Gvasalię i jego brata Guruma przyzwyczaił już publiczność do kontrowersyjnych fasonów, obrazoburczych detali i wygórowanych cen. Mimo tego oraz wycofania się z głównego obiegu branży, ciągle ma licznych fanów i fanki. Pewne jest, że w T-shircie z nowej kolekcji nikomu nie uda się przejść niezauważonym. Będzie więc idealną propozycją dla ekstrawertyków traktujących modę z przymrużeniem oka.
Koszula Raey: Wielki błękit
Sklep brytyjskiej marki powinien być oczywistym kierunkiem dla wszystkich fanek minimalizmu i oversize’owych fasonów. Zarówno w jego stałej, jak i sezonowej kolekcji mnóstwo jest obszernych miękkich swetrów o różnych splotach, spodni stylizowanych na męskie, dużych marynarek, płaszczy oraz koszul. Mają świetną jakość i sprawdzą się podczas różnych okazji.
Płaszcz By Malene Birger: Moda na retro
Kożuch z jesienno-zimowej kolekcji By Malene Birger przypomina fasony popularne w latach 80. i 90. Trudno więc się dziwić, że wywołuje nostalgię. W nowoczesnej odsłonie nosimy go z jasnymi dżinsami i białym topem na ramiączkach albo z garniturem i mokasynami. Dopełnieniem stylizacji niech będą minimalistyczne, ale nadal wyraziste akcesoria: duża torba i czarne okulary w stylu sióstr Olsen.
Kurtka Magdy Butrym: Do miasta i na wieczór
Podczas tygodni mody na wiosnę-lato 2022 na ulicach Mediolanu i Paryża królowały kurtki bomberki. Ich nawiązujący do stylu koledżu fason przełamany został jednak użyciem eleganckich tkanin: prawdziwej lub wegańskiej skóry, sztucznego futerka albo wełny. Model z kolekcji Magdy Butrym warto nosić w skórzanym total looku (takiego zestawienia nie powstydziłaby się australijska ikona stylu Christine Centenera) albo w wieczorowej wersji inspirowanej latami 80. – z bardzo krótką spódniczką, T-shirtem z watowanymi ramionami i błyszczącymi butami na szpilce.
Marynarka The Frankie Shop: Uniwersalna
Monochromatycznie, lecz nie monotematycznie. Projekty, takie jak marynarka z kolekcji The Frankie Shop, zdają egzamin o każdej porze roku, podczas jakiejkolwiek okazji i świetnie dopasowują się do różnych estetyk. Nic dziwnego, że ciężko ją zdobyć. Po kilku miesiącach wróciła do sprzedaży, radzimy nie zwlekać z zakupem!
Płaszcz Bottegi Venety: Poza schematem
W kwestii tworzenia projektów wielowymiarowych i nieoczywistych dyrektor kreatywny Bottegi Venety Daniel Lee nie ma sobie równych. Trudno więc jednoznacznie stwierdzić, czy płaszczowi z kolekcji na jesień-zimę 2021 bliżej jest do trencza, peleryny czy parki. A może jest wszystkim po trochu? To mogłoby świadczyć o jego wyjątkowości. Nie tylko zrobi wrażenie awangardową formą, ale dzięki obszernej konstrukcji pomieści pod spodem kilka jesiennych warstw.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.