Najpiękniejsze miejsca nad Bałtykiem
Pomorze Zachodnie ze Świnoujściem, Ustroniem Morskim i Kołobrzegiem kusi piaszczystymi plażami, gęstymi lasami i luksusowymi hotelami.
Świnoujście: Kurort na 44 wyspach
Miasto żyje na trzech wyspach: Uznam, Wolin i Karsibór. Pozostałe wysepki, rozrzucone w delcie rzeki Świny i otoczone przez wody Morza Bałtyckiego i Zalewu Szczecińskiego, stanowią siedlisko dla rzadkich gatunków ptaków. Spragnieni odpoczynku znajdą tu gęste lasy, chłodne jeziora, w których można się kąpać, piaszczyste plaże i wydmy, trasy rowerowe i wędrowne.
Na Uznamie mieści się znaczna część Świnoujścia. Na wyspie dzielonej z Niemcami zrodził się intrygujący miks kultur - zabudowa starej części miasta, pełnej zabytkowych willi i deptaków, pasuje do do nowoczesnej dzielnicy uzdrowiskowej. Wystarczy godzina jazdy samochodem ze Świnoujścia, żeby dotrzeć do Greiswaldu i w tamtejszym muzeum zobaczyć oryginalny obraz A Lane near Arles Vincenta van Gogha. Co ważne, wielokulturowość i nowoczesność dzisiejszego Świnoujścia nie tłumią klimatu dawnego uzdrowiska. Przedwojenne forty czy willowe uliczki to świetne miejsca na spacer z aparatem. Przechadzając się wśród secesyjnej architektury czy po Parku Zdrojowym można poczuć klimat końca XIX wieku i odnaleźć ducha dawnego kurortu.
Między wyspami kursuje darmowy prom. Warto odwiedzić Woliński Park Narodowy z zapierającą dech przyrodą i rezerwatem żubrów. Na uwagę zasługują też najwyższe polskie klify, z których widać Międzyzdroje.
Najlepsze hotele w okolicy
Warto przyjrzeć się ofercie najbardziej luksusowego hotelu na polskim wybrzeżu – Hilton Świnoujście Resort & Spa. Oprócz eleganckich pokoi oferuje także odpoczynek w strefie wellness i aż sześć restauracji i barów, w tym restaurację Polonaise serwującą tradycyjną polską kuchnię i lokalne smaki w oryginalnym wydaniu. Hotel położony jest na najpiękniejszej plaży na polskim wybrzeżu – szerokiej, długiej i pokrytej jasnym, drobnym piaskiem.
Na uwagę zasługuje także pięciogwiazdkowy hotel Radisson Blu Resort, który mieści się tuż przy plaży i promenadzie. Nieopodal jest także Park Zdrojowy i park wodny Baltic Park Molo. W tych okolicach wody w Bałtyku są najcieplejsze. Poszukując naprawdę spektakularnych widoków, popływać można także w zlokalizowanym na 14 piętrze basenie typu infinity, z którego można podziwiać zachód słońca.
Podróż kulinarna
Z restauracji Oyster w hotelu Radisson Blu Resort rozpościera się widok na Bałtyk. W menu znajdziemy ryby i owoce morza: pierogi z rakami, ostrygi, ośmiornicę z grilla czy homara z czarnym makaronem. Mniej formalnym miejscem jest Rybna Chata wyróżniona certyfikatem My Fish (ryby z lokalnych połowów) oraz odznaczeniem sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza Zachodniego, która wyróżnia restauracje kultywujące regionalne tradycje.
Okolica dla aktywnych
Sieć ścieżek rowerowych łączy największe atrakcje, a do tego jest płasko, więc z wyprawą poradzą sobie nawet dzieci. Startuje tu Międzynarodowy Szlak Nadmorski R10, którym można dojechać aż do Helu. Miłośnicy sportów wodnych mogą poćwiczyć surfing, kitesurfing czy SUP albo wybrać na rejs wzdłuż wybrzeża. Warto zobaczyć także symbol miasta – Stawę Młyny, znak nawigacyjny w kształcie wiatraka.
Ustronie Morskie: Wypoczywaj na klifie
W małej miejscowości z przystanią morską, przy piaszczystej plaży, na klifie mieści się najbardziej romantyczne miejsce nad Bałtykiem - minimalistyczny butikowy Boulevard Ustronie Morskie z apartamentami z panoramicznym widokiem na Bałtyk.
Kołobrzeg: Polska stolica surfingu
Spacer po mieście warto zacząć od najurokliwszego molo w Polsce. Niedaleko mieści się także bulwar Jana Szymańskiego i Park Zdrojowy, w którym można odpocząć od słońca. Wzrok przyciąga także neogotycki ratusz miejski z Galerią Sztuki Współczesnej. Kolejnym obowiązkowym punktem na mapie Kołobrzegu jest latarnia morska.
Na wybrzeżu panują świetne warunki do surfingu i żeglowania, można także popływać na SUP-ie, a nawet wziąć udział w lekcjach jogi na desce. Na przepływającej przez miasto rzece Parsęcie organizowane są spływy kajakowe, a na fanów wycieczek pieszych lub rowerowych czekają trasy łączące najciekawsze miejsca w okolicy.
Najlepsze hotele w mieście
Odpoczynek po aktywnościach czeka w jednym z hoteli grupy Zdrojowa. Pięciogwiazdkowy Marine Hotel oferuje komfortowo wyposażone apartamenty z widokiem na morze. Wystarczy otworzyć drzwi na taras, żeby morska bryza wypełniła pokój. Zrelaksować można się tu w spa ze strefą wellness, kondycję wzmocnić w strefie sportu, np. na korcie do ricocheta, a apetyt zaspokoić w hotelowej restauracji à la carte Lobster, specjalizującej się właśnie w homarze.
Spragnieni luksusu w kameralnej atmosferze zakochają się w Diune Hotel & Resort. Butikowy obiekt osłonięty zielenią parku oferuje wygodne pokoje i apartamenty, strefę relaksu z tężnią solankową oraz zabiegi i masaże. Tutaj mieści się także wyróżniona w przewodniku Gault&Millau restauracja Arté.
W te wakacje do miejsc oferujących w Kołobrzegu luksusowy wypoczynek dołączy Radisson Resort. Motywem przewodnim hotelu są woda i zieleń. Wygodne apartamenty o powierzchni od 23 do 49 mkw. wyposażone są w tarasy, a do obiektu należy aquapark, z którego atrakcji mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.
Z kolei w sercu uzdrowiska, przy zabytkowym nadmorskim parku, położony jest nowo otwarty obiekt Royal Tulip Sand. „Gość pierwszego polskiego hotelu francuskiej marki Royal Tulip nie będzie miał ani przez chwilę wątpliwości, gdzie jest i co go tu przywiodło.” – stwierdza Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor kreatywny studia MIXD, odpowiedzialny za wnętrza obiektu.
To resort idealny dla tych, którzy kochają wracać nad morze, oraz dla wielbicieli elegancji i wygody - można tu znaleźć największe pokoje hotelowe w całym Kołobrzegu. Dumę i wizytówkę hotelu stanowi wielokrotnie wyróżniana w przewodniku Gault&Millau restauracja Sand{acz}, serwująca kuchnię polską i śródziemnomorską.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.