Znaleziono 0 artykułów
16.04.2022

Podcast „Osobiste rozmowy holistyczne”, odc. 4: Różne twarze depresji

16.04.2022
(Fot. Jakub Pleśniarski)

Czym depresja kliniczna różni się od stanów depresyjnych? Na jakie rodzaje depresji jesteśmy najczęściej narażeni i skąd się biorą? A najważniejsze - jak , zarówno w przypadku depresji klinicznej i stanów depresyjnych, mądrze się sobą zaopiekować?

Smutek i odczuwanie innych trudnych emocji to normalne elementy codziennego życia i naturalna reakcja organizmu na niepowodzenia czy rozczarowania. Kiedy jednak trwają one zbyt długo albo nawracają zbyt intensywnie może się okazać, że świadczą o postępującej depresji i potrzebujemy kompleksowego wsparcia. Depresja to poważne zaburzenie, które wg definicji WHO, objawia się smutkiem, utratą zainteresowań i przyjemności, poczuciem winy, niską samooceną, zaburzeniami snu i apetytu, uczuciem zmęczenia i osłabieniem koncentracji. Może dotknąć osoby w każdym wieku.

Po czym poznać depresję i co należy do jej objawów? Jaką terapię wybrać, jeśli już się na nią zdecydujemy? 

Joanna Frejus. Psycholożka i psychoterapeutka w trakcie szkolenia poznawczo-behawioralnego. Od lat wspiera kobiety w powrocie do równowagi, budowaniu poczucia bezpieczeństwa i odporności psychicznej. Pomaga w nauce uważności, akceptacji i czułości, szczególnie tej dla siebie. Wspiera w wychodzeniu z depresji i zaburzeń lękowych oraz w zapobieganiu ich nawrotom. W swojej pracy koncentruje się na wspieraniu kobiet w okresie okołoporodowym. Dzieli się swoją wiedzą na blogu i profilach społecznościowych @omatkodepresja @dobrzejestnierycz Prowadzi konsultacje indywidualne, warsztaty i grupy wsparcia #CzułeWojowniczki.

Orina Krajewska
  1. Podcasty
  2. Podcast „Osobiste rozmowy holistyczne”, odc. 4: Różne twarze depresji
Proszę czekać..
Zamknij