Bez względu na to, czy jesteś w związku, właśnie się z kimś rozstałaś, czy cieszysz się życiem singielki, polecamy miłosne podcasty, które bawią, uczą i wzruszają. Na walentynki i nie tylko.
„Ja i moje przyjaciółki idiotki”: Bez cenzury
Zapomnijcie o Carrie Bradshaw. Jej następczyni, Joanna Okuniewska, wie, jak opowiadać o zawodach miłosnych, randkowych porażkach i nieczystych zagrywkach, które sprawiły, że czujemy się czasem jak idiotki (lub idioci, bo jak mówi autorka, „przyjaciółki idiotki nie mają płci”). Bo której z nas nie zdarzyło się słyszeć teksty w stylu „nie jestem gotowy”, „źle zrozumiałaś moje sygnały” czy „to nie tak, jak myślisz”? Podcasty Okuniewskiej przypominają szczerą rozmowę z przyjaciółką – są szczere do bólu i mają działanie terapeutyczne.
„Modern Love”: Z życia wzięte
Zanim „Modern Love” stało się jednym z najchętniej słuchanych podcastów na świecie, zadebiutowało jako cykl w magazynie „New York Times” z historiami miłosnymi nadsyłanymi przez czytelników. Niektóre bawiły do łez, inne wzruszały, nikogo nie pozostawiały obojętnymi. Prowadzącym Meghnie Chakrabarti i Danielowi Jonesowi, redaktorowi oryginalnej serii, udało się przenieść te emocje w eter. Oprócz kolejnych opowieści, do podcastów są zapraszani bohaterowie wcześniejszych odcinków, którzy opowiadają, jak dalej potoczyły się ich losy. Historie czytelników czytają na antenie takie gwiazdy, jak Regina King, Kate Winslet czy Jake Gyllenhaal. Podcast doczekał się nawet miniserii – „Nowoczesną miłość” można oglądać na Amazon Prime.
„Ciało ma głos”: Sex education
Rozmowy o ciele, seksualności, zdrowiu psychicznym, edukacji seksualnej, relacjach między jedzeniem a pożądaniem, miłościach z Tindera i wiele, wiele więcej. To wszystko znajdziecie w audycji „Ciało ma głos”, jednym z naszych autorskich podcastów dostępnych w aplikacji „Vogue Polska”. Gośćmi prowadzącej, Hanny Rydlewskiej, są, m.in. Karol Radziszewski, Agata Loewe i Remigiusz Ryziński. Bez tabu, wstydu, stereotypów i fake newsów.
„Where Should We Begin? with Esther Perel”: Terapia dla par
Esther Perel, psychoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem, od przeszło trzech dekad prowadzi renomowany gabinet w Nowym Jorku. Jej specjalnością są problemy w związkach. W autorskiej audycji Perel rozmawia z anonimowymi bohaterami o doświadczeniu zdrady, niesatysfakcjonującym seksie czy problemach w komunikacji. Bohaterowi „Where Should We Begin?” są tacy jak my – zmagają się z problemami, szukają szczęścia i boją się bliskości, więc każda audycja działa niemal jak wizyta u psychoterapeuty.
„O zmierzchu”: Co z tym seksem?
Marta Niedźwiedzka, jedna z najbardziej znanych polskich psycholożek i sekscoachów, rozprawia się ze wszystkimi mitami dotyczącymi seksu, bliskości i cielesności. Z otwartością, szczerością i inteligentnym humorem autorka zachęca do zadawania pytań. Dużo miejsca poświęca krytyce stereotypów, tabu i pokutujących w naszej kulturze przekonań dotyczących seksualności. Zmierzenie się z nimi nie będzie łatwe, czasami wręcz bolesne, ale naprawdę warto.
Więcej o walentynkowym weekendzie z „Vogue Polska” pod linkiem.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.