Redakcja poleca: Sukienka w stylu Florence Welch, „Bedfellow” i wystawa sensoryczna
W pierwszy tydzień czerwca zachęcamy do jak najczęstszego wychodzenia z domu, noszenia festiwalowych stylizacji na co dzień, wyprawy na żagle i odwiedzenia wystaw: fotograficznej i sensorycznej.
Moda: Marynarski t-shirt
Król basiców symbol wolności i element garderoby rozwiązujący wszystkie modowe dylematy. Jeden, dobry jakościowo t-shirt to podstawa każdej szafy. Choć tak oczywisty, jego znalezienie czasami trwa latami (mamy taki przypadek w redakcji). Gdzie go szukać? Najlepszą jakościowo bawełnę oraz przyjazne dla skóry materiały, odporne na dużą częstotliwość prania, mają w ofercie zwykle marki dziecięce. Dlatego wpadamy na „małą łódkę” – Petit Bateau – po bawełnianą koszulkę z certyfikatem Oeko-Tex w bretońskie paski. Choć to wybór oczywisty latem, jak kwiaty wiosną, pozwoli na szykowną stylizację we francuskim, lekko nonszalanckim stylu. Nie tylko na żagle.
Uroda: Skrzynka ze skarbami
Box odmierza czas do upragnionych wakacji. Pomaga w tym szklana klepsydra, która jest sercem zestawu Summer of Joy od Rituals. W 13 skrytkach znajdują się kosmetyki z linii The Ritual of Karma oraz The Ritual of Mehr, które zachęcają, by podczas prawie dwutygodniowej podróży, znaleźć chwilę, by zastanowić się kim tak naprawdę jesteśmy. „Ścieżka” Summer of Joy ku dobremu samopoczuciu oparta jest na Sztuce Świadomego Życia – kompasie, który prowadzi przez 13 różnych motywów, ułatwiających skupienie się na swoim prawdziwym „ja”. A przy okazji, rozpieszczamy ciało.
Moda: Sukienka w stylu Florence Welch
Występ Florence and the Machine podczas tegorocznego Orange Warsaw Festiwal sprawił, że znowu zamarzyliśmy o eterycznych sukienkach w stylu Welch. Wokalistka znana jest z ich pokaźnej kolekcji w równym stopniu, co z wielkich hitów. Model w stylu gwiazdy musi być długi, ale zwiewny – uszyty z lekkiej tkaniny, najlepiej z domieszką jedwabiu, mieć szerokie rękawy, które przy uniesieniu rąk do góry utworzą kształt motylich skrzydeł, oraz retro falbanki w stylu new romantic. Ostatni trop prowadzi do włoskiego domu mody znanego z projektów, które są jak pocztówka z dawnych lat. Sukienkę idealną – Gucci – znaleźliśmy na platformie Breuninger.
Wystawa fotografii: Perspektywa pożądania
Od 2 czerwca do 22 lipca w Miejscu przy Miejscu 14 we Wrocławiu (Plac Strzelecki 14) swoje prace pokazuje Caroline Tompkins. Na wystawie „Bedfellow” [„Nałożnicy”] artystka wychodzi od pytania, dlaczego my, kobiety, ciągle się o siebie martwimy i musimy dawać znać bliskim, gdy bezpiecznie dotrzemy do domu. – To wszystko sprawia, że jestem ciekawa, jak naprawdę wygląda kobiece pożądanie – mówi fotografka – Pokazywanie mężczyzn zgodnie z zachodnią tradycją reprezentacji męskości (te wszystkie naoliwione mięśnie!), jest odczytywane jako homoerotyczne. Innymi słowy, uprzedmiotowienie nadal jest własnością mężczyzn. Kobiety często muszą sprawić, by mężczyźni wyglądali źle lub nieseksownie, aby móc dekodować te obrazy jako perspektywę kobiety. Chcę posunąć tę rozmowę dalej, by pomyśleć o tym, jak trwający całe życie, zawsze obecny strach przed mężczyznami wpływa na sposób, w jaki ich postrzegamy. Jesteśmy zmuszone trzymać się dwóch prawd – odkrywać seksualne pożądanie, jednocześnie sypiając z wrogiem.
Kuratorzy: Lola Paprocka, Łukasz Rusznica, tekst towarzyszący wystawie: Gideon Jacobst, tłumaczenie: Krzysztof Kowalczyk
Wystawa: Multisensoryczna podróż
W piątek i sobotę 10 i 11 czerwca, w Art Box w warszawskiej Fabryce Norblina będzie można odwiedzić immersyjną wystawę, która powstała we współpracy z artystami, w tym Anią Augustynowicz, małżeństwem Trzupków i Adą Zielińską. Inspirowana kolorem szafirowego szkła przestrzeń, poprowadzi przez artystyczne instalacje oraz animacje. Organizatorzy szykują niespodziankę: galerię artysty, którego imię utrzymują w ścisłej tajemnicy. I w sobotę, i w niedzielę, o godzinie 19:00 odbędzie wyjątkowy live act DJ set. Bilety do kupienia na Going (25 zł). W cenie biletu jeden koktajl na bazie ginu.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.