Znaleziono 0 artykułów
24.03.2021
Artykuł partnerski

Rokitnik ałtajski – moc syberyjskiej natury

24.03.2021
(Fot. Materiały prasowe)

Znana od pokoleń antyoksydacyjna bomba witaminowa wspiera w walce o zdrową i promienną cerę. Ten drogocenny składnik, w postaci organicznego olejku, stanowi bazę kosmetyków marki Natura Siberica.

Rokitnik ałtajski to niepozorna roślina, która wykształciła w sobie zdolność przetrwania w niezwykle trudnych okolicznościach syberyjskiej przyrody i mroźnego klimatu. Nieprzypadkowo nazywana „złotem Syberii”, każdej wiosny odradza się z niezwykłą mocą zawartych w niej składników aktywnych. Wśród aż 190 kryjących się w rokitniku ałtajskim substancji bioaktywnych wyróżnić można m.in. witaminy, w tym C (piętnaście razy więcej niż w pomarańczy), A (trzy razy więcej niż w marchewce), E (cztery razy więcej niż w pestkach słonecznika), K i B12, mikroelementy takie jak żelazo, wapń, potas, glin czy krzem, aminokwasy, kwasy tłuszczowe, lipidy i antyoksydanty.

Właściwości rokitnika są znane i cenione od tysięcy lat. Starożytnym Grekom krzewy rośliny służyły jako pokarm dla koni. Łacińska nazwa rośliny wywodzi się od dwóch greckich słów: hippos – koń i phao – błyszczeć. Zgodnie ze starogreckimi przekazami, dzięki konsumpcji liści i młodych pędów rośliny, sierść zwierząt stawała się lśniąca, a one same były okazami zdrowia. Te obserwacje skłoniły ludzi do rozszerzenia zastosowania rokitnika. Pierwszych wzmianek na ten temat można doszukać się w tybetańskich księgach medycznych z VII wieku n.e., w których opisano go jako środek leczniczy stosowany w chorobach układu oddechowego, krwionośnego i pokarmowego.

(Fot. Materiały prasowe)

Krzewy rokitnika można spotkać w zieleńcach i parkach, ale też na nasypach kolejowych i skarpach, terenach nadmorskich. Absolutnie wyjątkowy w tej kwestii jest Ałtaj, gdzie krzew porasta połacie wielkości lasów. W całej Rosji uprawia się go na powierzchni 4000 hektarów. Właśnie stamtąd importowane są najbardziej wartościowe przetwory z owoców rokitnika oraz niezwykle wartościowy olej, używany zarówno w medycynie, jak i kosmetyce.

(Fot. Materiały prasowe)

Rokitnik ałtajski stosuje się przede wszystkim w produktach do pielęgnacji przesuszonej, łuszczącej się i podrażnionej skóry. Doskonale sprawdza się również w pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym oraz w walce z oznakami starzenia się skóry i zmarszczkami. Olej z owoców, najcenniejszy produkt pozyskiwany z rokitnika, dodaje się też do szamponów i odżywek do włosów. Regenerując ich strukturę, uelastycznia włosy, sprawia, że stają się lśniące i sprężyste. Ponadto, produkty bazujące na właściwościach rokitnika ałtajskiego fantastycznie działają na wszelkiego rodzaju stany zapalne skóry głowy.

(Fot. Materiały prasowe)

Olej z rokitnika ałtajskiego znalazł zastosowanie w linii Oblepikha Siberica Professional marki Natura Siberica. Kosmetyki produkowane w Unii Europejskiej z naturalnych składników roślinnych pochodzących z Syberii, swoje formuły opierają na starannie wyselekcjonowanych ekstraktach organicznych. W ich składzie nie znajdziemy z kolei substancji syntetycznych, takich jak silikony, parabeny czy chemiczne barwniki. W nowej odsłonie, bazę kosmetyków z serii Oblepikha, zamiast wody, stanowi hydrolat, co wzbogaciło je o kolejne składniki bioaktywne. W wegańskim szamponie do włosów normalnych i suchych organiczny olej z rokitnika ałtajskiego uzupełniono olejem arganowym. W duecie głęboko odżywiają włosy i stymulują produkcję naturalnej keratyny. Efekt? Silne i pełne blasku włosy. Działanie szamponu wzmacnia odżywka, w składzie której – obok oleju z rokitnika – znajdziemy też oleje z kiełków pszenicy i orzeszków piniowych.

(Fot. Materiały prasowe)

W całości na rokitniku ałtajskim opiera się również linia Oblepikha C-berrica przeznaczona do pielęgnacji skóry twarzy. Kosmetyki bogate w witaminę C rozpromieniają cerę, zapewniając jej równomierny koloryt i zmniejszając oznaki przedwczesnego starzenia. Dodatkowo, tworzą też barierę ochronną przed światłem niebieskim, emitowanym przez smartfony i komputery oraz uodparniają na działanie światła czerwonego, emitowanego m.in. przez urządzenia AGD oraz promienie słoneczne.

(Fot. Materiały prasowe)

Wegańskie, antyoksydacyjne serum do twarzy poprawia strukturę skóry i wydobywa z niej naturalny blask. Jego działanie kontynuuje rozświetlający krem stworzony z myślą o potrzebach skóry narażonej na zanieczyszczenia, którą pozostawia odświeżoną, wypoczętą i pozbawioną oznak stresu. Dzięki zawartości organicznego olejku z rokitnika ałtajskiego stymuluje też syntezę kolagenu.

Produkty dostępne na naturasiberica.com.pl oraz w sklepach Rossmann i na rossmann.pl.

W dniach 15–31 marca, produkty z linii Oblepikha Siberica Professional marki Natura Siberica, są w sklepach Rossmann objęte promocją

Urszula Zwiefka
  1. Uroda
  2. Pielęgnacja
  3. Rokitnik ałtajski – moc syberyjskiej natury
Proszę czekać..
Zamknij