Znaleziono 0 artykułów
29.09.2024
Artykuł partnerski

IBSA Derma Polska przyznała wyróżnienia w plebiscycie EgoLips

29.09.2024
(Fot. Getty Images)

Celem plebiscytu BSA EgoLips, organizowanego przez IBSA Derma Polska, jest wyróżnienie lekarek i lekarzy medycyny estetycznej, którzy o piękno swoich pacjentek czy pacjentów dbają nie tylko z zachowaniem najwyższych standardów, ale też z szacunkiem dla naturalnej urody. Laureatkami pierwszej edycji konkursu zostały dr Julia Lanckorońska, dr Agata Bąkowska, dr Aleksandra Sienkiewicz-Ryczkowska i dr Marta Janowska.

Usta są niezwykle istotnym elementem kobiecej urody, przyciągającym spojrzenia. Wyrażają emocje, wspierają nas w komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Usta to element twarzy, który znacząco wpływa na naszą atrakcyjność i pewność siebie, dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do ich wyglądu – mówi dr Julia Lanckorońska z Centrum Medycznego Stay Healthy w Warszawie. Ma to swoje odzwierciedlenie w nieustannym wzroście zainteresowania zabiegami korekcji ust, których celem jest zarówno podkreślanie naturalnego piękna, jak też przywracanie objętości i nawilżenia.

Dr Julia Lanckorońska, Centrum Medycznego Stay Healthy, Warszawa (Fot. Materiały prasowe)

Zasady przyznawania wyróżnień w plebiscycie IBSA EgoLips

W pierwszej edycji plebiscytu EgoLips IBSA Derma Polska nagrodziła najlepsze efekty pracy lekarzy medycyny estetycznej. Wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach: Essential, Glamour oraz Outstanding. W kategorii Essential nagrodzone zostały dr Julia Lanckorońska z Warszawy i dr Agata Bąkowska z Poznania. W kategorii Glamour  zwyciężyła dr Aleksandra Sienkiewicz-Ryczkowska z Rzeszowa, zaś za najlepszą pracę, wpisującą się w protokół Outstanding, nagrodę zdobyła dr Marta Janowska z Krakowa.

 Dzisiejsze techniki zabiegowe umożliwiają pracę zgodnie z anatomią, a materiały wypełniające uwzględniają fizjologię naszych tkanek – mówi dr Agata Bąkowska. Kluczem do sukcesu jest podejście lekarza medycyny estetycznej do swojej pracy, zabiegów, pacjentów. Ufać warto wyłącznie tym ekspertom, którzy dobro pacjenta stawiają na pierwszym miejscu.

Dr Agata Bąkowska, Chirurgia Estetyczna, Poznań (Fot. Materiały prasowe)

Lekarki medycyny estetycznej stawiają na dobro pacjentów i pacjentek oraz ich naturalną urodę

Bezpieczeństwo pacjenta jest dla mnie niezwykle istotne. Przed zabiegiem wspólnie omawiamy oczekiwane i realne do osiągnięcia efekty zabiegu. W przypadku zabiegów w obrębie ust ogranicza nas anatomia, co oznacza, że do pewnego stopnia jesteśmy w stanie modyfikować kształt i objętość ust, ale nasze tkanki mają również pewne ograniczenia. Jeśli chcemy uniknąć nienaturalnych, przerysowanych efektów zabiegu, musimy mieć to na uwadze – mówi dr Marta Janowska.

Dr Marta Janowska, Medical Clinic Podhale Art, Nowy Targ (Fot. Materiały prasowe)

Dr Aleksandra Sienkiewicz-Ryczkowska również stawia dobro pacjenta na pierwszym miejscu. – Każdy zabieg musi być wykonany zgodnie z najwyższymi standardami, a pacjent musi być dokładnie informowany o potencjalnym ryzyku – mówi. Ważnym aspektem jej pracy jest także etyka zawodowa. – Uczciwa rozmowa z pacjentem na temat możliwości i ograniczeń zabiegów estetycznych pozwala uniknąć niepotrzebnego ryzyka. Czasem najważniejsze jest odradzenie zabiegu, który mógłby przynieść więcej szkody niż pożytku. Każdy pacjent jest inny, dlatego staram się dostosować plan leczenia do unikalnych potrzeb i historii medycznej – kontynuuje. Zdaniem ekspertki relacja z pacjentem powinna opierać się na empatii i zrozumieniu, co pozwala budować zaufanie i komfort.

Dr Agata Bąkowska stawia ponadto na podkreślanie indywidualnych cech pacjenta i wydobyciu z jego twarzy piękna. – Odmładzam i spowalniam czas. Nie lubię nienaturalnych efektów i nie ulegam modom – mówi.

W jaki sposób medycyna estetyczna pomaga dbać o zdrowie i piękny wygląd ust?

Nagrodzone przez IBSA Derma Polska lekarki służą również swoim pacjentkom radami. Co mówią tym, które pytają, jak dbać o usta?

Podobnie jak skóra twarzy, również usta ulegają procesom, które nie tylko wynikają z upływu czasu, lecz także z zachodzących procesów fotostarzenia oraz niekorzystnego działania czynników zewnętrznych, takich jak skrajne warunki atmosferyczne, palenie papierosów czy nieodpowiednia dieta – tłumaczy dr Julia Lanckorońska. – Najważniejsza jest więc higiena – przekonuje dr Agata Bąkowska. – Usta należy oczyszczać z makijażu i zanieczyszczeń. Konieczne jest też ich nawilżanie. Na rynku dostępne są liczne balsamy pielęgnacyjne – najlepiej, by miały w składzie filtr UV – wyjaśnia. Wtóruje jej dr Marta Janowska: – Jako dermatolożka doradzam, aby na co dzień usta nawilżać i stosować pomadki ochronne zawierające filtry UV. Zauważa, że na stan ust mogą również wpływać choroby przewlekłe, przyjmowane leki, odwodnienie oraz stan jamy ustnej. – Równolegle z dbaniem o same usta należy pamiętać o dbaniu o zdrowie całego organizmu – mówi. – Odpowiednie nawodnienie organizmu poprzez picie wody ma duży wpływ na wygląd ust. Nawodniona skóra, w tym także skóra ust, staje się bardziej elastyczna i mniej podatna na przesuszenie – tłumaczy dr Aleksandra Sienkiewicz-Ryczkowska. Jednocześnie zaleca, by unikać szkodliwych nawyków, takich jak obgryzanie warg i ich częste oblizywanie, ponieważ prowadzi to do nadmiernego wysuszenia i pękania ust.

Dr Aleksandra Sienkiewicz-Ryczkowska, Rzeszów (Fot. Materiały prasowe)

Wraz z naszym wiekiem usta tracą jednak jędrność, a wokół nich pojawiają się zmarszczki. Zatraca się też granica między częścią białą i czerwoną – usta spłaszczają się i tracą intensywność koloru.

Kobiecość to świadomość swojej atrakcyjności, pewność siebie i akceptacja swojej osoby, wyrażona w zachowaniu, sposobie mówienia, poruszania się i wyglądzie – mówi dr Agata Bąkowska, z której usług korzystają kobiety, które nie chcą wyglądać na zmęczone. – Nie mają czasu na domową pielęgnację lub zawiodły się na jej skuteczności, a chcą widzieć w lustrze atrakcyjną, zadbaną i zdrowo wyglądającą kobietę – opowiada.

Kobiety w średnim wieku i starsze często decydują się na zabiegi, które pomagają im wyglądać młodziej i bardziej świeżo – mówi dr Aleksandra Sienkiewicz-Ryczkowska. Sporą grupę jej pacjentek stanowią też kobiety, dla których zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są sposobem na korektę mankamentów od dawna wpływających na ich samocenę, takich jak na przykład opadające kąciki ust. Dr Sienkiewicz-Ryczkowska zauważa również, że istotnym czynnikiem, który decyduje o tym, że kobiety decydują się sięgnąć po pomoc ekspercką, są presja społeczna i wpływ mediów społecznościowych. – W dzisiejszych czasach, kiedy Instagram i inne platformy kładą duży nacisk na wygląd zewnętrzny, pacjentki często pragną wyglądać zgodnie z panującymi trendami. W efekcie wiele kobiet decyduje się na zabiegi, aby spełnić oczekiwania społeczne dotyczące atrakcyjności – tłumaczy.

Poczucie atrakcyjności to jednak nie wszystko. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą też wesprzeć w walce z uporczywymi problemami. – Jeśli usta są nieustannie suche, popękane i spierzchnięte, zabieg z użyciem kwasu hialuronowego może przyczynić się do znacznej poprawy ich kondycji – mówi dr Julia Lanckorońska.

IBSA EgoLips daje nagrodzonym motywację do rozwoju

Dla nagrodzonych w plebiscycie IBSA EgoLips lekarek wyróżnienia są źródłem motywacji do rozwoju i działania. – Każde wyróżnienie przypomina mi o znaczeniu zaufania, jakim obdarzają mnie pacjenci. Skłania do tego, by z jeszcze większym zaangażowaniem realizować swoją misję – mówi dr Aleksandra Sienkiewicz-Ryczkowska.

Codziennym źródłem satysfakcji jest dla nich z kolei obserwowanie radości pacjentów, pacjentek i wdzięczność za możliwość poprawiania ich samopoczucia. – Ta energia dodaje mi skrzydeł, inspiruje do pracy w przyszłości – przekonuje dr Marta Janowska. – Reakcja pacjenta na efekt zabiegu, nierzadko uścisk, radość czy wzmocnienie pewności siebie, są dla mnie największymi nagrodami – dodaje dr Agata Bąkowska.

Urszula Zwiefka
  1. Uroda
  2. Pielęgnacja
  3. IBSA Derma Polska przyznała wyróżnienia w plebiscycie EgoLips
Proszę czekać..
Zamknij