Każdy z nas może mieć ładne rzeczy, bo te są na wyciągnięcie ręki – mówią organizatorzy Targów Rzeczy Ładnych. Tuż przez specjalną edycją, która w nadchodzący weekend odbędzie się w świeżo otwartym Centrum Praskim Koneser, wybieramy 10 najładnieszych przedmiotów.
– Chcieliśmy oswoić to, czym jest design, ale bez używania tego słowa, ponieważ kojarzy się ono zazwyczaj z czymś nieprzystępnym, drogim, elitarnym, abstrakcyjnym i oderwanym od rzeczywistości – mówią organizatorzy Targów Rzeczy Ładnych, Anna Pruszyńska, Ajka Mroczkowska i Paweł Stremski, po czym dodają: – Postanowiliśmy zrobić imprezę promującą po prostu estetyczne stoły, talerze, plakaty, fotele, zabawki dla dzieci czy poduszki oraz architekturę. Imprezę z dobrą energią i bez słowa „design” odmienianego przez wszystkie przypadki. Każdy z nas może mieć ładne rzeczy, bo te są na wyciągnięcie ręki.
Z okazji zbliżającej nowej edycji TRŁ Fresh!, która odbędzie się 29 i 30 września w Centrum Praskim Koneser w Warszawie, wybieramy dziesięć najładniejszych przedmiotów, dostępnych na stronie Targów Rzeczy Ładnych.
Kilim „Shapes on stripes”, Tartaruga
Można potraktować go jako klasyczny dywanik albo – nawiązując do retro wnętrz – powiesić na ścianie. Kilim wykonano ręcznie w Łodzi przy użyciu tradycyjnych rzemieślniczych przyrządów i technik. Marka Tartaruga zadbała, żeby wszystkie wykorzystywane materiały pochodziły z recyklingu lub z produkcji zrównoważonej, a dwa procent dochodu ze sprzedaży przekazuje fundacji Refugee.pl.
Kubek kamionkowy, Kasia Białek Ceramika
Niedookreślony w kolorystyce i kształcie niewielki kubek został nazwany przez projektantkę „Las Zielony”, i rzeczywiście można odnaleźć w nim takie skojarzenia. Ceramika Kasi Białek jest nieregularna, gwaszowa i na tyle drobna, by dobrze mieściła się w dłoni. Każdy z jej kubeczków, miseczek czy talerzyków jest niepowtarzalny, przez co szybko staje się bardzo osobistym przedmiotem codziennego użytku.
Lampa Reflex Mini Gold, Tar
Tomasz A. Rudkiewicz to projektant, który w latach 80. stworzył popularny model lamp Reflex. Dziś TAR to marka wskrzeszająca wzornictwo sprzed trzech dekad. Projekty powstają na zamówienie z wykorzystaniem najlepszych materiałów i z udziałem doświadczonych rzemieślników w Polsce i Europie.
„Atlas wysp odległych” Judith Schalansky, Wydawnictwo Dwie Siostry
„Kartografia powinna zostać uznana za rodzaj literatury, a atlas należy traktować jak tom poetycki” – twierdzi autorka, a za nią Olga Tokarczuk. Wysmakowany opis 50 tajemniczych wysp, ukrytych na pięciu oceanach. Atlas to książka do oglądania, czytania i rozwijania wyobraźni; nie bez przyczyny zdobył nagrodę w konkursie na najpiękniejszą niemiecką książkę roku.
Plakat „Vases”, Patryk Mogilnicki
Plakaty Patryka Mogilnickiego często powstają z myślą o wnętrzach. Nawiązujący do estetyki lat 60. sitodruk „Vases” idealnie wpisuje się w trendy. Mocna kompozycja kolorystyczna szybko stanie się charakterystycznym elementem każdego mieszkania.
Półka Sun, Un’common
Białe słońce-rzeźba ścienna, nieoczywista półka albo gazetnik, został wykonany przez polską markę Un’common specjalizującą się w designie łączącym metal z kamieniem. W tym wypadku to marmur Carrara oraz stal.
Kartka Forever and Ever, Pies i Kot
Dla zakochanych i kochających. Minimalistyczna kartka wyraża więcej niż sto esemesów i maili razem wziętych, no i zostaje na lata.
Notes Joy, papeROSA
96 oryginalnie wykropkowanych, a nie klasycznie kratkowanych kartek oprawionych w graficzną okładkę. Dla wszystkich tych, którzy wolą papier od elektroniki albo kultywują pamiętnikarskie zacięcie.
Tapeta ekologiczna „Pnącze”, Brevka art
„Pnącze” należy do poetycko nazwanej kolekcji „Szepty skandynawskich baśni zza ściany”, a jego wzór doskonale komponuje się z modną bielą szwedzkich wnętrz. Lateksowa tapeta jest bezwonna i przyjazna dla środowiska.
Wieszak Hook, Nuki
Wykonany ręcznie ze sklejki i brzozowego drewna wieszak, najlepiej wygląda w towarzystwie innych, różnorodnych w kolorze i rozmiarze kółek, tworząc na ścianie funkcjonalną kompozycję.
Najbliższa edycja #TRŁ FRESH została objęta patronatem Vogue Polska. Więcej informacji można znaleźć na stronie targirzeczyladnych.pl.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.