Audiobooki i płyty, których warto posłuchać na wiosnę
Ekscytujących audiobooków posłuchamy dzięki Empik Go, a przebojowych płyt na Tidalu. Wszystkie aplikacje są dostępne w nowym sklepie Huawei AppGallery. W prezencie dla nowych użytkowników dostęp do audiobooków w Empik Go można otrzymać za trzy miesiące za darmo, a Tidala słuchać bez opłat aż przez sześć miesięcy. Nieskazitelny dźwięk uzyskasz dzięki najnowszemu smartfonowi Huawei P40 lite.
Najgorętsze premiery płytowe
„Chromatica” Lady Gagi
Po „Joanne” z 2016 r. i oscarowej ścieżce dźwiękowej do „Narodzin gwiazdy” kameleon sceny muzycznej powraca z szóstym albumem. Na „Chromaticę” Lady Gaga zaprosiła Arianę Grande (wspólny singiel „Rain On Me”), Blackpink i Eltona Johna. Tytułowa Chromatica to utopijna planeta, którą Lady Gaga wymyśliła na potrzeby teledysku do premierowego singla „Stupid Love”. „Skasowałam ziemię, żyję teraz tutaj” – śpiewa. Ambicja artystki tym razem jest prosta: sprawić, żeby ludzie tańczyli tak, jak przy jej pierwszym przeboju „Just Dance”. – Dzięki mojej muzyce przetrwacie najtrudniejsze chwile – mówiła w wywiadzie.
„Dark Lane Demo Tapes” Drake’a
Midas muzyki, który bije kolejne rekordy popularności, zanim powróci nowym albumem latem 2020 r., wydał mix tape. Ta formuła umożliwia mu eksperymenty formalne. Zaczęło się od singla „Toosie Slide” wymyślonego pod TikToka. Teledysk nakręcono w kanadyjskiej posiadłości gwiazdora, gdzie jedna kanapa kosztuje setki tysięcy dolarów. Klimatem płycie bliżej jest do mrocznych poszukiwań The Weeknd niż pozytywnym wibracjom r’n’b z początku lat 2000. Melancholijna płyta opowiada też o dojrzewaniu rapera do roli ojca.
„Græ” Mosesa Sumneya
Następca świetnie przyjętego albumu „Aromanticism” z 2017 r. to najwyższej próby miks gatunkowy. Moses Sumney, Kalifornijczyk, którego rodzice przyjechali do Stanów z Ghany, łączy r’n’b z elektroniką, jazz z folkiem, wprowadzając także popowe akcenty. Chłodne, hipnotyczne, nostalgiczne brzmienie przywodzi na myśl Prince’a, D’Angelo czy Maxwella.
„Notes on a Conditional Form” The 1975
Na czwartym albumie Brytyjczycy odchodzą od britpopu w duchu Oasis i indie rockowych brzmień o folkowych echach w kierunku synth popu i elektro jak z plaży z Malibu. W utworze otwierającym można usłyszeć głos Grety Thunberg. Dochód ze sprzedaży singla przekazano na rzecz Extinction Rebellion.
„What’s Your Pleasure” Jessie Ware
Angielka o głosie ciepłym i miękkim jak płynny karmel powraca czwartym albumem, który łączy brzmienie klubowe lat 70., 80. i 90. Możemy spodziewać się mniej pościelówek, a więcej utworów, które porywają do tańca.
Wciągające audiobooki
„Fucking Bornholm”
Serial audio na podstawie pomysłu Anny Kazejak z doborową obsadą – Magdalena Różczka, Olga Kalicka, Leszek Lichota i Michał Czernecki – opowiada o kryzysie wieku średniego. Pokolenie współczesnych czterdziestolatków mierzy się z rozczarowaniem. Maja poświęciła karierę naukową dla życia rodzinnego. Potrzebuje zmiany, która ma nastąpić w majówkę. Z mężem, Hubertem, kumplem z młodości, Dawidem i jego nową, znacznie młodszą dziewczyną, studentką psychologii, Niną, wybierają się na Bornholm. Na kempingu z czasów studenckich konfrontują się z przyszłością. Ale czy spojrzą potem bardziej optymistycznie w przyszłość?
„Normalni ludzie” Sally Rooney
Jedna z najlepszych powieści 2018 r., globalny fenomen, historia miłosna na miarę XXI w. Marianne i Connell nie mogą żyć ani bez siebie, ani ze sobą. Wychowani w prowincjonalnym irlandzkim miasteczku, ona zamożna, on, syn samotnej matki, która sprząta u niej w domu, zakochują się w sobie już w liceum, gdy okazuje się, że więcej ich łączy niż dzieli. W kolejnych latach rozstają się i znów do siebie wracają, razem mierząc się z pierwszymi wyzwaniami dorosłości. Fascynację bohaterami pogłębia jeszcze serial BBC. Audiobooka czyta Anna Kerth.
„Becoming. Moja historia” Michelle Obamy
Agata Kulesza czyta autobiografię byłej pierwszej damy Stanów Zjednoczonych. Michelle Obama opowiada o spotkaniu z Barackiem, o wspólnej drodze do Białego Domu i, w końcu, o uwolnieniu się od obowiązków. Droga z chicagowskiej South Side do Waszyngtonu daje motywację i nadzieję kolejnemu pokoleniu amerykańskich dziewczyn.
„Wyrwa” Wojciecha Chmielarza
Grzegorz Damięcki czyta najnowszy thriller psychologiczny jednego z najbardziej poczytnych autorów kryminałów (m.in. „Żmijowisko”). Kiedy Maciej Tomski dowiaduje się, że jego żona zginęła w wypadku samochodowym, odkrywa, że wcale jej nie znał. Chociaż twierdziła, że wybiera się do Krakowa, samochód rozbił się pod Mrągowem. Gdy na jej pogrzebie pojawia się tajemniczy mężczyzna, bohater zaczyna rozumieć, że Janina miała przed nim wiele sekretów.
„Tajemnice pielęgniarek. Prawda i uprzedzenie” Marianny Fijałkowskiej
Walczą z pandemią na pierwszej linii frontu. Bywają niedoceniane, niewystarczająco opłacane, wykorzystywane. Wzbudzają skrajne emocje – dla niektórych są aniołami, dla innych bezdusznymi służbistkami. Autorka rozmawia z przedstawicielkami jednego z najtrudniejszych zawodów w świata, zwłaszcza w polskich realiach. Czyta Barbara Liberek.
Dla użytkowników smartfonów z Huawei Mobile Services marka przygotowała atrakcyjne prezenty: kupon o wartości 20 zł na pierwsze zakupy (za minimum 50 zł) w aplikacji Allegro oraz bezpłatny, trzymiesięczny dostęp do e-booków i audiobooków w aplikacji Empik Go, a także sześć miesięcy dostępu do Tidala bezpłatnie. Aby skorzystać z prezentów, wystarczy pobrać wspomniane aplikacje ze sklepu Huawei AppGallery. W sekcji „Prezenty” w AppGallery klienci znajdą także informacje o specjalnych ofertach dla użytkowników tego sklepu.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.