Znaleziono 0 artykułów
29.03.2025
Artykuł partnerski

Ceramikę Paradyż oraz markę Wersal łączą wspólne wartości i zamiłowanie do rzemiosła

29.03.2025
Narożnik VELPA S, Avangarde Collection by Wersal / Fot. Materiały prasowe

Na pierwszy rzut oka – odległe dwa światy. Jeden osadzony w surowej elegancji spieków kwarcowych, drugi – w miękkości tkanin i zmysłowości detali. A jednak, gdy przyjrzymy się bliżej, okazuje się, że łączy je znacznie więcej, niż dzieli. Design, innowacja i potrzeba kreowania przestrzeni, która nie tylko zachwyca, lecz także opowiada historię. Ceramika Paradyż oraz marka Wersal udowadniają, że granice między branżami coraz częściej się zacierają. W rozmowie z Agatą Brodzką i Przemysławem Kaweckim odkrywamy, jak wygląda współczesna estetyka bez kompromisów – od faktur przez technologie po filozofię projektowania.

Jak udaje się państwu łączyć wieloletnie tradycje i wartości ze zmieniającymi się trendami?

A.B.: Siła marki Paradyż tkwi w poszanowaniu wartości, które ukształtowały firmę i nadal stanowią fundament jej działalności. To właśnie odwaga i otwartość, szczególnie w obszarze designu, pozwalają nam nie tylko podążać za trendami, lecz także często je kreować. Jesteśmy otwarci na nowe stylistyki, potrzeby rynku i indywidualne podejście do partnerów – również spoza naszej branży.

Fot. Materiały prasowe

Jakie największe wyzwania stoją obecnie przed branżą wnętrzarską? Czy dostrzegacie wspólne kierunki rozwoju na rynku spieków kwarcowych oraz mebli tapicerowanych?

A.B.: Jednym z kluczowych wyzwań jest dziś pogodzenie inkluzywności z indywidualizacją. Z jednej strony klienci oczekują uniwersalnych rozwiązań, z drugiej chcą wyróżniać się i tworzyć przestrzenie dopasowane do własnego stylu. Właśnie dlatego rozwijamy linię Paradyż Home, która oferuje kolekcję mebli i akcesoriów z wykorzystaniem spieków kwarcowych TRI-D. Cieszy nas, że dzięki współpracy z naszymi partnerami możemy rozszerzać portfolio. Dzięki różnorodnym kolorom, strukturom i formom architekci czy projektanci mogą tworzyć unikatowe kompozycje, oddające bardzo indywidualny koncept inwestora. Koncepcja „mix and match”, którą promujemy, pozwala na swobodne łączenie elementów – ścian, podłóg czy mebli – w spójnej estetyce. Daje to niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne.

P.K.: Zarówno Ceramika Paradyż, jak i Wersal mają na celu zaskakiwanie klientów nowymi rozwiązaniami. Widzimy ogromny potencjał w stworzeniu wspólnego projektu, który połączy elegancję i trwałość innowacyjnych materiałów, takich jak spieki kwarcowe. Na minionych targach Meble Polska 2025 zostały zaprezentowane stoliki, będące kwintesencją naszej współpracy. Te wyjątkowe meble zdobiły nasze stoisko, dodając mu charakteru i podbijając elegancję naszych produktów. Dzięki nim klienci mieli okazję zobaczyć, jak doskonałe wykończenie oraz oryginalne połączenia materiałów mogą tworzyć niepowtarzalny klimat aranżacji wnętrz.

Co według pani sprawia, że spieki kwarcowe Ceramiki Paradyż zyskały tak silną pozycję w branży? Jakie cechy tego materiału decydują o jego atrakcyjności dla projektantów i klientów?

A.B.: Największy atut naszych spieków TRI-D to połączenie estetyki i funkcjonalności. Oddają piękno naturalnego kamienia, jednocześnie oferując większą trwałość i praktyczność. Spieki nie wymagają impregnacji, są odporne na plamy, zarysowania i bezpieczne w kontakcie z żywnością. Dzięki zaawansowanej technologii, dostępnej tylko nielicznym producentom na świecie, wybrane kolekcje wyróżniają się efektem „żyły minerałów”, przechodzącej na wskroś płyty o grubości 2 cm – idealnej na blaty, wyspy kuchenne czy stoliki. Klienci i architekci uwielbiają spieki jeszcze z jednego powodu – ich wzornictwo jest spójne z innymi produktami marki Paradyż. Ten sam motyw może pojawić się zarówno na spieku, jak i na płytkach podłogowych, co pozwala tworzyć harmonijną, estetyczną przestrzeń.

Fot. Materiały prasowe

W jakich odsłonach zobaczymy spieki kwarcowe oraz meble tapicerowane w tym roku? Jak zmienia się ich rola w aranżacji przestrzeni?

A.B.: Staramy się, aby tak piękny i trwały materiał mógł być wykorzystywany jak najszerzej, dlatego wzory spieków to zarówno klasyczne, ponadczasowe marmury typu Calacatta, jak i bardziej odważne i różnobarwne skały. Wśród tegorocznych nowości pojawiają się krystaliczne struktury zainspirowane brazylijskim Cristallo oraz kwarcytem Taj Mahal. Te szlachetne, jasne kamienie tworzą wyrafinowany, intrygujący, choć bardzo ciepły klimat. Nie brakuje też uniwersalnych struktur betonu, które idealnie wpisują się w nowoczesne trendy. Co więcej, spieki TRI-D coraz częściej wychodzą poza strefy kuchenne – stają się elementami dekoracyjnymi w salonach, sypialniach czy na fasadach budynków. Ich wysoka estetyka i realizm sprawiają, że zyskują nowe, nieoczywiste zastosowania.

P.K.: W 2025 roku możemy spodziewać się wielu innowacyjnych rozwiązań w branży, sami zresztą prężnie nad tym działamy z naszym zespołem projektowym. Jednym z silnych trendów, jeśli chodzi meble tapicerowane, są głębokie przeszycia i pikowania, które nie tylko przyciągają wzrok, lecz także podnoszą komfort użytkowania. Do naszej oferty coraz częściej wprowadzamy ten typ wykończenia, jednak ich wykonanie wymaga dużej precyzji i doświadczenia, co przekłada się na jakość finalnego produktu.

Agata Brodzka (Ceramika Paradyż), Przemysław Kawecki (Wersal) / Fot. Materiały prasowe 

Jakie materiały i faktury najlepiej podkreślają charakter spieków kwarcowych? Lepiej sprawdzają się subtelne połączenia czy wyraziste kontrasty?

A.B.: Wzory spieków kwarcowych wzbogacają luksusowy charakter wnętrza. Zarówno jasny marmur z kolekcji Passion TRI-D White, jak i głęboka czerń Desire TRI-D Black czy elegancki brąz Pleasure TRI-D Brown to prawdziwe dzieła sztuki wzorniczej. Są przykładem tego, jak dobrze sprawdzają się zarówno stonowane aranżacje, jak i kontrastowe zestawienia black & white. Kluczową rolę odgrywa również faktura – spieki Paradyż nie tylko przyciągają wzrok, lecz także zachwycają w dotyku. Szczególnie satynowe wykończenie typu soft podkreśla głębię wzoru i sprawia, że chce się go mieć dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Jakie cechy powinny mieć meble tapicerowane, aby sprostały oczekiwaniom współczesnych klientów? Na co użytkownicy zwracają największą uwagę?

P.K.: Współczesne meble tapicerowane powinny łączyć komfort, estetykę i funkcjonalność. Klienci zwracają uwagę przede wszystkim na jakość materiałów, łatwość czyszczenia i trwałość. Coraz większe znaczenie mają także nowoczesny design oraz innowacyjne rozwiązania – takie jak elektryczne wysuwy, pozwalające powiększyć powierzchnię użytkową nawet do 60 cm, regulowane zagłówki czy modułowość, która pozwala dopasować mebel do indywidualnych potrzeb.

Fot. Materiały prasowe

Coraz więcej architektów wnętrz pracuje z narzędziami cyfrowymi. Jakie rozwiązania marka Wersal oferuje projektantom, by ułatwić im dobór mebli do aranżacji?

P.K.: Marka Wersal doskonale rozumie, jak istotne w dzisiejszych czasach jest wspieranie architektów i projektantów wnętrz w pracy z narzędziami cyfrowymi. W odpowiedzi na te oczekiwania przygotowaliśmy innowacyjną aplikację Wersal AR, która dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości pozwala zobaczyć, jak meble będą prezentować się w pomieszczeniu, co znacznie ułatwia proces decyzyjny oraz przyspiesza poszukiwania idealnych rozwiązań. Na naszej stronie dostępna jest również strefa projektanta z bazą modeli 3D, gotowych do wykorzystania w wizualizacjach. Dodatkowo wspieramy współpracę z architektami poprzez dedykowane stanowisko doradcze oraz cykliczne spotkania branżowe. W zeszłym roku odbyło się pierwsze z nich we współpracy z grupą Paradyż, które zaowocowało nawiązaniem cennych kontaktów i wymianą doświadczeń. W tym roku planujemy kontynuację tych spotkań w naszym salonie firmowym Wersal Showroom. Naszym celem jest dostarczanie narzędzi, które usprawniają pracę projektantów i wspierają ich w tworzeniu inspirujących aranżacji.

Wiktoria Melaniuk
  1. Kultura
  2. Design
  3. Ceramikę Paradyż oraz markę Wersal łączą wspólne wartości i zamiłowanie do rzemiosła
Proszę czekać..
Zamknij