Tapping: Technika masażu skóry głowy, którą warto stosować podczas jej mycia
Choć pierwotnie „tapping” odnosił się do techniki uwalniania emocji opartej na działaniu akupunktury w określonych punktach ciała, nazwa ta jest również popularnie używana w odniesieniu do stukania, oklepywania lub delikatnego głaskania, które stymulują przepływ krwi i drenaż limfy w skórze.
„Tapping” to w dosłownym tłumaczeniu „oklepywanie”, czyli rodzaj masażu, który można wykonywać podczas rytuału mycia włosów. Myślałam, że o czynnościach z nim związanych wiedziałam już wszystko, jednak okazało się, że wciąż mogę udoskonalić technikę mycia włosów szamponem i zbliżyć się do tego, jak wygląda to w salonie fryzjerskim. Odkryłam, że rodzaj ruchu, w którym lekko oklepujesz opuszkami palców skalp, idealnie stymuluje krążenie krwi. Ten zaskakujący patent to wskazówka od Laury Romero, dyrektorki ds. szkoleń Guerlain w Hiszpanii.
Korzyści płynące z uciskania skalpu podczas mycia głowy
Dermatolog Eduardo Lopez Bran potwierdza, że „masaże kapilarne oprócz efektu rozluźnienia i łagodzenia napięć w skórze głowy, aktywują krążenie krwi wokół mieszków włosowych, sprzyjając penetracji każdego produktu, który stosujemy. W ten sposób walka z wypadaniem włosów jest bardziej efektywna”. Laura Romero podkreśla, że zakończenie tradycyjnego masażu ruchami oklepującymi czy nawet delikatnym podszczypywaniem zapewnia także dodatkową dawkę objętości na głowie. Choć pierwotnie tapping odnosił się do techniki uwalniania emocji opartej na działaniu akupunktury w określonych punktach ciała, nazwa ta jest również popularnie używana w odniesieniu do stukania, oklepywania lub delikatnego głaskania, które stymulują przepływ krwi i drenaż limfy. W Many Addict, cyfrowej społeczności poświęconej pielęgnacji włosów stworzonej przez stylistkę Kim Kardashian Jen Atkin, już jakiś czas temu mówiono o korzyściach płynących z tappingu. Zalecano wykonywanie go na sucho, ale palcami nasączonymi olejkiem (z neroli lub bergamotki), wykonując delikatne ruchy, ale w stosunkowo szybkim tempie.
Korzyści płynące z masażu wykonywanego podczas mycia włosów
Ekspert Guerlain radzi, aby najpierw wykonać tradycyjny masaż bez oklepywania, zaczynając od centralnej części głowy, przechodząc do karku i kończąc na czubku głowy. – Bardzo ważne jest lekkie uciskanie, które zapewnia odpowiedni drenaż. Warto pamiętać, że skóra głowy jest przedłużeniem naszej skóry twarzy – podsumowuje. Jednym słowem czas na celebrację masaży włosów pod prysznicem.
Marka Guerlain właśnie wprowadziła na rynek linię do włosów opartą na odżywczych właściwościach miodu. Tym samym powraca do swoich korzeni związanych z pierwotnymi składnikami pochodzącymi z natury – w latach 30. XX wieku była pierwszą marką, która zastosowała chininę w kosmetykach do włosów. Warto wypróbować.
Zaloguj się, aby zostawić komentarz.